PDA

View Full Version : سوال: recordSet?

sandavood
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 22:01 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده احتیاج به کار با recordset دارم اما نمیدانم این دستورات در کجا باید درج شوند و فرمت این دستورات چگونه است؟: متشکرم از راهنماییتون
من میخواهم با رکوردست وقتی یک کد از طریق فرم وارد میشود رکورد را چک کند که اگر این کد امروز وارد شده کد را در همان رکورد و در جای مناسب خود درج کند ولی اگر کد امروز وارد نشده یک رکورد جدید ایجاد کند و زمان ورود کد را درجای مخصوص خود درج کند.
قبلا یکی از دوستان (shahabRayane) گفته بود که باید از رکوردست استفاده کنم. :تشویق:

smderfan
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 22:19 عصر
سلام لطفاً نمونه قرار بدید.

sandavood
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 22:47 عصر
سلام لطفاً نمونه قرار بدید.

با تشکر از شما مثلا من میخواهم وقتی یک کاربر کد خود را درفرم وارد کرد، نرم افزار چک کند آیا کدی که الان وارد شده اگر قبل از این امروز وارد شده رکورد جدیدی درست نکند فقط زمان ورود کد را جای خالی جدول بنویسد ولی اگر برای اولین بار در طول روز وارد شده در سطر جدید زمان ورود کد درج شود.
:چشمک:

smderfan
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 23:17 عصر
سلام

Me.RecordSource = "SELECT Table.* FROM [Table];"
Me.Requery
If Me.Recordset.RecordCount >= 1 Then
MsgBox "Found Code"
Else
MsgBox "Not Found Code"
End If

مهدی قربانی
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 10:05 صبح
سلام
توصيه ميشه براي آشنايي و درك بهتر مفهوم و كاربرد ركوردست عبارات Recordset يا ركوردست رو جستجو كنيد تا نمونه ها و مباحث متنوع موجود در دسترستون قرار بگيره .

sandavood
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 13:57 عصر
سلام

Me.RecordSource = "SELECT Table.* FROM [Table];"
Me.Requery
If Me.Recordset.RecordCount >= 1 Then
MsgBox "Found Code"
Else
MsgBox "Not Found Code"
End If

ضمن تشکر از شما دوست عزیز
من حقیقت با رکوردست تاحالا کار نکردم خواهش میکنم یک کمی جزئی در خصوص دستورات فوق توضیح بدید . ممنون :تشویق:

smderfan
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 22:51 عصر
سلام
کد رو در قالب نمونه قرار دادم.