PDA

View Full Version : وارد شدن در تمام قسمتهای یک سایت

iman64
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 08:32 صبح
سلام
دوستان من یک سایت دارم که چند تیکه هست.یعنی اینکه مثلاً قسمت موسقی تو یه ساب دومینه ، قسمت فیلم رو یه ساب دومین دیگه و همینجوری تا 6 قسمت.طوری که هر ساب دومین هم یه پوشه مجزا روی هاست داره.و همه این قسمتها از یک سیستم مشابه استفاده میکنن (نیوک مشهد تیم).ولی هر کدوم سیستم جدا روش نصبه.امیدوارم تا اینجاش رو متوجه شده باشید.من تمام این سی ام اس ها رو به یک دیتابیس وصل کردم. یعنی همه اطلاعات و یوزرها و کل مطالب روی یک دیتابیسه و به عبارتی این سی ام اس ها با هم یکی هستند از نظر محتوا
فقط از نظر قالب با هم تفاوت دارن.سؤال من اینه
وقتی تو یه قسمت مثل موسقی کاربر لاگ این میکنه چی کار کنم تا تو قسمت دیگه هم لاگ این بشه چون کوکی ها فقط برای همون ساب دومینی که کاربر روشه ثبت میشه و برای ساب دومینهای دیگه ثبت نمیشه و کاربر باید تو اون قسمتها مجدداً لاگ این کنه.
ممنون

soheil.moradi
یک شنبه 29 شهریور 1388, 02:19 صبح
البته من تاحالا با اين روبرو نشدم، اما فکر کنم باید برای هر ساب دامین یکبار این کوکی را ست کنی، یعنی وقتی تو هر قسمتی لاگین شد یوزرت، باید چندتا setcookie براش بنویسی و setcookie ها را باید به اینصورت بنویسی:

<?php
setcookie("username", "your_username", time(), "subdomain.domain.com");
?>

و این خط بالا را چند بار برای هر سابدامینت اجرا کنی، البته شاید هم به جای subdomain.domain.com که نوشتم، اگر اسم domain.com را بنویسی بتونی برای دیگر subdomainهات کوکی ست کنی.
البته domain.com همون اسم سایتت میشه.

__ziXet__
یک شنبه 29 شهریور 1388, 06:49 صبح
سلام
دوستان من یک سایت دارم که چند تیکه هست.یعنی اینکه مثلاً قسمت موسقی تو یه ساب دومینه ، قسمت فیلم رو یه ساب دومین دیگه و همینجوری تا 6 قسمت.طوری که هر ساب دومین هم یه پوشه مجزا روی هاست داره.و همه این قسمتها از یک سیستم مشابه استفاده میکنن (نیوک مشهد تیم).ولی هر کدوم سیستم جدا روش نصبه.امیدوارم تا اینجاش رو متوجه شده باشید.من تمام این سی ام اس ها رو به یک دیتابیس وصل کردم. یعنی همه اطلاعات و یوزرها و کل مطالب روی یک دیتابیسه و به عبارتی این سی ام اس ها با هم یکی هستند از نظر محتوا
فقط از نظر قالب با هم تفاوت دارن.سؤال من اینه
وقتی تو یه قسمت مثل موسقی کاربر لاگ این میکنه چی کار کنم تا تو قسمت دیگه هم لاگ این بشه چون کوکی ها فقط برای همون ساب دومینی که کاربر روشه ثبت میشه و برای ساب دومینهای دیگه ثبت نمیشه و کاربر باید تو اون قسمتها مجدداً لاگ این کنه.
ممنون
آهان به نکته ظریفی اشاره کردی!!
شما میتونی یه کاری بکنی...
میای یه فایل به نام readcookie.php تو روت اسکریپت ایجاد میکنی و توش این فانکشن رو مینویسی:

function cookeReader($name){
if (!isset($_COOKIE[$name])){return false;}
else{return $_COOKIE[$name];}
}حالا هرجایی نیاز به استفاده از کوکی داشتی اول این فایل رو اینکلود میکنی بعد از تابع استفاده میکنی!
چون این فایل در روت هست پس کوکی های مربوط به دامنه اصلی رو به شما میده.

البته شاید راه بهتری هم باشه که دوستان نظر بدن بهتره.

موفق باشید