PDA

View Full Version : سوال: مشکل در قرار دادن scroll افقی برای text box

ebrahimi2006
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 12:31 عصر
با سلام
من یه text box ایجاد کردم خاصیت multiline آن را true قرار دادم.
وقتی scroll عمودی رو میزنم اونو رو فرم قرار میده اما وقتی scroll افقی رو میزنم رو فرم قرار نمیده. و وقتی scroll both (هر دو) رو میزنم فقط عمودی رو میزنه.
چراscroll افقی رو روی textbox قرار نمیده.
لطفا راهنماییم کنید.

Beyondsoft
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 15:33 عصر
به صورت اتومات صورت می گیرد.
یعنی اندازه متن شما آنقدر نیست که نیازی به اسکرول افقی باشد.

ebrahimi2006
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 22:47 عصر
نه اون موقع هم کارنمیکنه.
من فایل متنی خیلی بزرگ رو که نیاز به scroll افقی داره رو باز میکنم بازم کار نمیکنه

Beyondsoft
جمعه 27 شهریور 1388, 01:04 صبح
دوست عزیز پروپرتی WordWrap را برابر با false قرار بده.
بدین شکل مشکل حل خواهد شد . !

ebrahimi2006
جمعه 27 شهریور 1388, 20:36 عصر
دست شما درد نکنه مشکلم حل شد.واقعا ازت خیلی ممنونم.

در ضمن یه سوال دیگه درمورد فایل setup داشتم که در قسمت تولید وتوسعه برنامه های setup و install نوشته ام و اینه که یه فایل setup واسه برنامه ام با setup factory درست کرده ام که نیاز به دات نت فریم ورک داره.حالا میخوام setup اونو کنار setup برنامه ام قرار بدم که هر وقت setup برنامه ام اجرا میشه سیستم رو چک کنه که آیا دات نت فریم ورک نصب شده یانه؟ اگه نصبه برنامه رو نصب کنه و اگه نصب نباشه اول دات نت رو نصب کنه بعد برنامه رو.
یعنی نیاز به چک کننده دات نت دارم.اگه در اینمورد هم منو راهنماییم کنی خیلی ممنون میشم.

FCOFCO
پنج شنبه 17 تیر 1389, 22:19 عصر
سلام دوست عزیز.
من یه مشکل توی textbox دارم و اون اینه که وقتیکه scrollbar برای اون میگذارم و برنامه رو اجرا می کنم با پر شدن textbox به جای اینکه scrollbar به سمت پایین حرکت کنه ، به سمت بالا حرکت می کنه و اگه من بخوام پایین ترین متن رو بخونم دائم باید scroll رو بیارم پایین. ممکنه کمک کنید و بگید که چطور میشه scroll خودش بیاد پایین؟ ممنونم