PDA

View Full Version : ارتباط با دیگر نرم افزار ها بدون نصب انها بر روی سیستم

saed2006
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 13:00 عصر
با سلام
برنامه من به نحوی با نرم افزار های دیگر مثل اتوکد در ارتباط است
مشکل اینه که هر وقت کاربر بخواهد برنامه من را اجرا کند حتما باید اتوکد روی سیستمش نصب باشه واسه رفع این مشکل چه پیشنهادی دارین

arefba
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 14:34 عصر
یا اینکه یه کد بنویسی که فرمت های اتوکد و کارهاش رو انجام بده
و یا از کاربر بخواهید برای استفاده از برنامه حتما اتوکد رو نصب کنه
راه دیگه ای نیست

mahdi_7610
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 15:40 عصر
خوب همون طور که خیلی از برنامه ها موقع اجرا کردن پیغام میدن مثلا برای اجرا شدن نیاز یه .NET Framework 3.5 هست . شما هم یه دستور بنویس که اگه این برنامه را پیدا نکرد به کاربر پیغام بده . تا برنامه را نصب کنه .

هر چند ممکنه این برنامه توی یه مسیری غیر از مسیری که شما به برنامه دادید نصب شده باشه . که در این صورت یه مقدار مشکل تر میشه .

saed2006
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 22:06 عصر
دوستان من شنیدم که واسه این کار دو راه حل وجود داره یکی استفاده از componet integration ها و یکی استفاده از نرم افزار های portable و atach کردن اون به پروژه
کسی در مورد اینها که گفتم اطلاعاتی داره؟

mahdi_7610
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 22:48 عصر
دوستان من شنیدم که واسه این کار دو راه حل وجود داره یکی استفاده از componet integration ها و یکی استفاده از نرم افزار های portable و atach کردن اون به پروژه
کسی در مورد اینها که گفتم اطلاعاتی داره؟

برنامه های پرتیبل (portable) برنامه هایی هستند که نیاز به نصب ندارند . و قابل حمل می باشند . شما میتونید این برنامه ها را همراه پروژه خودتون قرار بدید .

البته به شرطی که بتونید نسخه پرتیبل این برنامه ها را گیر بیارید . چون ممکنه نسخته پرتیبل نداشته باشه .

saed2006
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 22:58 عصر
ممنون از پاسختون
من نسخه portable رو گیر اوردم اما نمیدونم چجوری به نرم افزارم atach کنم

mahdi_7610
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 23:14 عصر
ممنون از پاسختون
من نسخه portable رو گير اوردم اما نميدونم چجوري به نرم افزارم atach کنم

attach کردن به برنامه خودتون را نمي دونم بشه يا نه . ولي مي تونيد با برنامه هاي ستاپ ساز اونا توي ستاپ برنامه قرار بديد تا در حين روند نصب ، اون برنامه را توي پوشه Program Files سيستم مقصد کپي کنه و شما هم کافيه مسير اون برنامه را توي پوشه program files را به برنامه اتون بديد .

البته شايد راه هاي بهتري هم باشه که دوستان راهنمايي مي کنند .