PDA

View Full Version : سوال: برنامه ی تحت شبکه

AliRezaPro
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 14:58 عصر
سلام دوستان
من یه برنامه ی اکانتینگ تحت شبکه برای اینترنت کتابخونه میخوام بنویسم به این صورت :
2تا فرم میخوام طراحی کنم یکی برای کلاینت و یکی برای سرور(وارد جزئیات نمیشم )
روی کامپیوتر سرور، اسکیو ال سرور نصب هست و دیتابیس اونجا قرار داره
میخوام طرف یوزر نیم و پسورد رو در کامپیوتر سرور به دیتابیس اینسرت کنه
و تو کامپیوتر کلاینت وقتی طرف یوزر نیم و پسورد و وارد کرد تو دیتابیس سرور چک بشه که اگه وجود داشت طرف بتونه لاگین کنه و از کامپیوتر استفاده کنه
کلا برای کارهای شبکه ایی چه چیزایی باید یاد گرفت؟کانکشن زدن چیجوریه؟(Ip سرور؟نام کامپیوتر سرور؟)؟
لطفا بچه ها یی که تجربه ی برنامه ی تحت شبکه دارن کمک کنن
اگه مقاله ایی هم هست معرفی کنید
پیشاپیش ممنون دوستان

Beyondsoft
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 15:25 عصر
دوست عزیز. هیچ اتفاق عجیبی قرار نیست اینجا رخ داهد.
شما وقتی به صورتی عادی کانکشن می زنید، همیشه نام سرور را local یا . یا 127.0.0.1 می گذارید. حالا برای اینکه کلاینت بخواهد متصل شود باید ip سرور را وارد کند.

سپس 2 نکته را دقت کنید:

1- دیوارهای آتشین پورت هارا نبسته باشند
2- sql سرور آماده سرویس دهی به صورت remote باشد.

اگر در این 2 کار نیز مشکل داشتی، بگو، بنده در خدمتم !

Beyondsoft
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 15:52 عصر
به SQL Server Surface Area Configuration رفته
سپس برروی Surface Area Configuration for service and connetion کیک کرده . remot connection را انتخاب کرده و از میان گزینه ها گزینه ی using both tcp/ip and named pipes را انتخاب کنید. تا بدین شکل هم به وسیله ip و هم نام کاپیوتر بتوانید به آن متصل شوید.

dearabi
یک شنبه 10 مرداد 1389, 08:36 صبح
سلام منم یه مشکلی مثه اینو دارم.برنامه ای با VB نوشتم که به راحتیبا تغییر نام LOCAL به نام کامپیوتر تحت شبکه شد. ولی برای برنامه های سی شارپم هر کاری که می کنم تحت شبکه نمیشه. همش timeout می زنه.

لطفا کمکم کنید

با تشکر از دوستان

razavi_university
یک شنبه 10 مرداد 1389, 11:21 صبح
سلام دوستان
من یه برنامه ی اکانتینگ تحت شبکه برای اینترنت کتابخونه میخوام بنویسم به این صورت :
....

سلام
اگر قصد نوشتن برنامه اکانتینگ اصولی واسه اینترنت رو داری باید روی پروتکل های شبکه کار کنی، اکثر نرم افزار های از VPN واسه اینکار استفاده می کنند.
در واقع یک Radius Server (http://en.wikipedia.org/wiki/RADIUS) باید پیاده سازی کنید. یک برنامه که درخواست های VPN را جواب می دهد و به کلاینت ها اجازه اتصال می دهد.

razavi_university
یک شنبه 10 مرداد 1389, 11:44 صبح
فکر کنم بتونی به عنوان سرور از این استفاده کنی
The FreeRADIUS Project (http://freeradius.org/)

masoudfcr
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 15:15 عصر
اگه client ها با domain به سرور وصل شده باشن اونوقت ConnectionString چجوری میشه؟جای username باید نام domain بزاریم؟؟