PDA

View Full Version : درست کردن یک OS ساده

Delphi Skyline
چهارشنبه 19 اسفند 1383, 20:15 عصر
سلام
چه طوری یک برنامه cosole با دلفی بنویسم و بزارمش جوری که قبل از اجرای boot.ini(جای انتخاب windows ها) اجرا بشه .
من به جواب این سوال فوراً نیاز دارم . متشکرم.
:flower: :flower: :flower: :kaf: :kaf:

جمعه 21 اسفند 1383, 23:56 عصر
راست میگه بابا ابن خیلی انتظار زیادی هست و من حتی توی اسمبلی و سی که آخر برنامه نویسی سیستم هست همچین چیزی ندیدم . :confy2: :گیج: :confy2:

اما امیدوارم موفق باشی

:موفق:

vcldeveloper
شنبه 22 اسفند 1383, 02:05 صبح
چه طوری یک برنامه cosole با دلفی بنویسم و بزارمش جوری که قبل از اجرای boot.ini(جای انتخاب windows ها) اجرا بشه .
من به جواب این سوال فوراً نیاز دارم . متشکرم.
عزیز جان، خودت که میگی برنامه Console !!! برنامه Console در محیط ویندوز اجرا میشه! وقتی که ویندوز هنوز Load نشده، برنامه console شما چطور باید اجرا بشه؟!

با دلفی بنویسم
با دلفی؟!!! :strange:

جوری که قبل از اجرای boot.ini(جای انتخاب windows ها) اجرا بشه
باید خودت یه BootlLoader بنویسی و جای BootLoader ویندوز بزاری.
نتیجه منطقی: بی خیال شو :موفق:

Delphi Skyline
شنبه 22 اسفند 1383, 16:09 عصر
نه نه من می خوام بنویسم (یک bootloader) حتماً .
یک bootloader که بنویسه : Hello
بای...

Inprise
شنبه 22 اسفند 1383, 16:13 عصر
برنامه های دلفی فقط روی ویندوز کار خواهند کرد ؛ یعنی وجود ویندوز یک لازمه است ؛ فلذا نوشتن برنامه ایکه خارج از محیط ویندوز بتونه کار کنه ، با دلفی ، ممکن نیست .

Delphi Skyline
شنبه 22 اسفند 1383, 16:21 عصر
اقای inprise شما هنوز کجایی . من تو اینم که چه طوری یک فایل bath بنویسم که تا کامپیوتر اجرا بشه قبل از boot.ini بیاد . این برنامه هم اصل DOS است.
بای..

Babak-Aghili
شنبه 22 اسفند 1383, 17:13 عصر
مهندس ..... یک روزگاری با اسمبلی نوشته بود و روی سکترهای هارد گذاشته بودش ! یک گرافیک متحرک بود که آرم شرکت را نشون میداد ...

مهندس فلانی ! برنامه نویس صنایع دفاع بود و الان هم کانادا است .... اینها را گفتم که به قول دوستمون از ابرها بیای پایین رفیق !!

mehrzad007
شنبه 22 اسفند 1383, 17:40 عصر
البته یه جورایی به نظرم بدونم چی می گی . منظورت رو بد می گی . تو میخوایی یه نرم افزار قبل از اکس÷لورر ویندوز بیاد بالا نه قبل از خود ویندوز. اگه مشکلت اینه بگو تا کمکت کنیم .

vcldeveloper
یک شنبه 23 اسفند 1383, 01:38 صبح
من تو اینم که چه طوری یک فایل bath بنویسم که تا کامپیوتر اجرا بشه قبل از boot.ini بیاد . این برنامه هم اصل DOS است.
بای..
دوست عزیز XP بر پایه DOS نیست که شما قصد اجرای یک فایل DOS قبل از لود شدن ویندوز رو دارید!!
هر محیط Text-base ایی که دیدید رو نمیشه گفت DOS !

شما برای نوشتن Boot Loader باید بمقدار زیادی به مساپل بوت شدن سیستم، لود شدن سیستم عامل و...
مسلط باشید. البته باید با اسمبلی هم بطور کامل آشنایی داشته باشید.

البته یه جورایی به نظرم بدونم چی می گی . منظورت رو بد می گی . تو میخوایی یه نرم افزار قبل از اکس÷لورر ویندوز بیاد بالا نه قبل از خود ویندوز. اگه مشکلت اینه بگو تا کمکت کنیم .
فایل Boot.ini قبل از لود شدن ویندوز توسط NTLdr خونده میشه، نه قبل از لود شدن Windows Explorer .

phantasm
سه شنبه 02 فروردین 1384, 21:18 عصر
من توی بخش اسمبلی در تاپیکی با عنوان OS development , چندتا لینک گذاشتم که میتونه بهت کمک کنه.....