PDA

View Full Version : آیا فایلAccess بر روی یک کامپیوترفاقداین برنامه قابل اجراست؟

داود شهبازی
شنبه 22 اسفند 1383, 01:40 صبح
باسلام
چگونه می توان یک برنامه یا Application طراحی شده توسط Access را بر روی یک کامپیوتر فاقد این برنامه اجرا نمود ؟ آیا راهی برای Exe نمودن این برنامه ها وجود دارد ؟
البته بدون استفاده از Snap shoot viewer که امکانات محدودی جهت مشاهده این فایلها می دهد . :گیج: [/img]

hrh
شنبه 22 اسفند 1383, 09:08 صبح
نه عزیز جان نمیشه

برنامه ای هم برای exe کردن فایلهای اکسس وجود نداره

برای استفاده از بانکهای اکسس یا باید Access داشته باشی یا Access Runtime

:wink:

heman
چهارشنبه 03 فروردین 1384, 00:35 صبح
با استفاده از بان برنامه نویسی به زبان وی بی می توان فایلهای اکسس رو به صورت اجرایی در آورد

heman
چهارشنبه 03 فروردین 1384, 00:35 صبح
با استفاده از بان برنامه نویسی به زبان وی بی می توان فایلهای اکسس رو به صورت اجرایی در آورد

TEIMOOR
جمعه 05 فروردین 1384, 22:59 عصر
سلام
لطفا بیشتر توضیح بدین
:sunglass:

داود شهبازی
شنبه 06 فروردین 1384, 02:52 صبح
سلام آقای تیمور
در مورد توضیح بیشتری که خواسته بودید باید گفت منظور بنده تولید یک برنامه کاربردی قابل اجرا بر روی هر کامبیوتر بدون وجود برنامه Access بوده است که می تواند با ایجاد یک فایل Exe ویا یک Setupبه ضمیمه سایر فایلهای لازم (dll,ocxو..)ایجاد شود
البته در مورد جوابی که دوستمان در مورد ارسال آن به VBگفته است نیز قبلا به ذهن خود من هم رسیده بود ولی در مورد Import نمودن فایلهای mdb به محیط وی بی دچار مشکل شدم با توجه به اینکه وی بی ضمیمه Access 2000نیز vb6می باشد ولی بعضی از کدها برای وی بی ناشناخته است همچنین یکی دو برنامه convertor از mdb به bas هم ÷یدا کردم که آنها نیز به طور کامل این خواسته را بر آورده نمی کند
باتشکر

a_mehr
سه شنبه 09 فروردین 1384, 05:05 صبح
دوستان منم دقیقا همین مشکل رو دارم

دارم روی برنامه کار می کنم که یه قسمتی اش بانک اطلاعاتیه اون قسمتش رو دیشب

با اکسس شروع کردم البته اکسس 2002 که خروجی xml هم میگیره ولی می خوام بدونم راه دیگه ای هم هست که نخوام از xml استفاده کنم و مستقیم با وی بی کارشو راه بندازم یا نه

داوود جان میشه یه ذره بیشتر توضیح بدی کجای کار ایراد پیدا میکنه ؟

داود شهبازی
چهارشنبه 10 فروردین 1384, 17:29 عصر
داوود جان میشه یه ذره بیشتر توضیح بدی کجای کار ایراد پیدا میکنه ؟
با سلام
درمورد Export نمودن روالهای اکسس به VB6 مشکل برخی از فرامین موجود بود که ظاهرا توسط VB6 ناشناخته است مثل ME! ویا نحوه ارتبا ط پنجرها به بانک که در اکسس براحتی صورت می گیرد و در VB6می بایست به لحاظ جدا بودن فایل بانک از سایر اشیا تعاریف بیشتری نیاز دارد به هر حال تبدیل آن به وی بی به روش مستقیم ساده نیست
ولی برنامه هایی نیز جهت تبدیل فایلهای mdb به vb وحتی به دلفی موجود است مثل FS-MDB2VBکه البته آن هم خیلی کار راحت نمیکند (پیوست زیر ) چون این برنامه .frm یا .frx و report ها تولید نمیکند
دیگری هم مثل access converter که برنامه جامعی به نظر میرسد ولی پولی است اگر دوستان نسخه ای از این برنامه را داشته باشند وارایه نمایند فکر می کنم مشکل من و شما حل می شود
http://softsia.com/Evolution-download-qxw4.htm
http://www.tvobjects.com/products/Convert-Access-to-VB.html

vcldeveloper
پنج شنبه 11 فروردین 1384, 02:39 صبح
دارم روی برنامه کار می کنم که یه قسمتی اش بانک اطلاعاتیه اون قسمتش رو دیشب

با اکسس شروع کردم البته اکسس 2002 که خروجی xml هم میگیره ولی می خوام بدونم راه دیگه ای هم هست که نخوام از xml استفاده کنم و مستقیم با وی بی کارشو راه بندازم یا نه
فقط کافی که Jet Engine بر روی سیستم شما نصب باشه . البته ویندوز خودش موقع نصب اونو نصب میکنه (به همراه MDAC). نسخه های جدید MDAC شامل Jet Engine نمی شند و شما باید نسخه های جدید Jet Engine رو جدای از MDAC دانلود و نصب کنید.
معمولا نیازی به نصب چیزی روی سیستم کاربر نیست، اما اگر Jet Engine ایی که توسط ویندوز نصب شده قدیمی باشه و با فایل Access شما سازگار نباشه، باید ورژن جدید اون رو بر روی سیستم کاربر نصب کنید.