PDA

View Full Version : شمارش تعداد فايلهاي موجود در يك مسير

yaghot
شنبه 28 شهریور 1388, 08:38 صبح
با سلام خدمت تمام دوستان عزيز.
مشكلي كه الان باهاش روبرو هستم اينه كه در يك برنامه كه كارش نشان دادن محتواي پرونده پرسنلي افراد به صورت عكس هست ميخام طوري باشه كه با انتخاب شماره پرسنلي يك فرد تعداد تصويرهاي پرونده اون نفر نشون داده بشه . البته بايد اينو هم بگم تمامي تصاوير افراد توي يك فولدر جدا قرار داره و توي جداول اكسس فقط آدرس دهي شده .:متفکر:

dadsara
شنبه 28 شهریور 1388, 09:03 صبح
توي جداول اكسس فقط آدرس دهي شده .:متفکر:
سلام
پس به این ترتیب شما تعداد عکس را به همراه شماره پرسنلی در اکسس ذخیره می کنید و همین کافی است که شما به ازاء شماره پرسنلی تعداد آدرسها را بشمارید (Count)

yaghot
شنبه 28 شهریور 1388, 09:47 صبح
سلام
پس به این ترتیب شما تعداد عکس را به همراه شماره پرسنلی در اکسس ذخیره می کنید و همین کافی است که شما به ازاء شماره پرسنلی تعداد آدرسها را بشمارید (Count)

نه دوست عزيز.پرونده هر نفر داراي 7 بخش است كه توي هر بخش تا حداكثر 100 عكس مي تونه باشه . و چون براي بار اول يه چيزي نزديك به 900000 عكس مي بايست توي جداول آدرس دهي مي شده اين كار رو با update query انجام دادم. يعني آدرسهاي زيادي هست كه هيچ عكسي براشون تو فولدر مربوطه وجود ندارند. و من مجبورم تعداد فايلهاي مربوط به هر نفر و هر بخش اون نفر رو بشمرم تا تعداد عكسهاي اون بخش اون نفر مشخص بشه . مشكلم اينه...

dadsara
شنبه 28 شهریور 1388, 11:20 صبح
يعني آدرسهاي زيادي هست
دوست عزیز بالاخره این آدرسها در یکجا (جدول) ذخیره شده اند
خوب شما تعداد آنها را بدست بیار
اگر می خواهی قسمتی از فایلت که سوال داری را آپلود کن

yaghot
شنبه 28 شهریور 1388, 12:09 عصر
با سلام . درسته كه نام فايلي كه قراره باز بشه در مقابل شماره پرسنلي هر نفر درج شده و لي گفتم كه به دليل حجم بالاي اطلاعات مجبور شدم يكبار اينكارو انجام بدم . به اين ترتيب كه براي هر گروه هر نفر 100 عكس در نظر گرفتم . و اينكار و با update query انجام دادم . مثلاً براي بخش اول شماره 871640 كه تنها 6 عكس داره من 100 عكس در نظر گرفتم . 6 تاي اول و نشون ميده و بقيه كه در فولدر مربوطه عكسي ندارند رو نشون نميده . مشكل اينجاست كه من نميدونم چند تا عكس داخل هر بخش وجود داره . نمونه فايل رو ميفرستم.