PDA

View Full Version : اختصاص زمان برای نابودی session

saradashti
شنبه 28 شهریور 1388, 12:33 عصر
چگونه می توان برای هر session در دات نت یک تاریخ انقضای متفاوت معلوم کرد ؟

hjran abdpor
دوشنبه 30 شهریور 1388, 10:15 صبح
با سلام
فکر نکنم بشه به session تاریخ انقضا داد .
دوستان راهنمایی کنید ؟

saradashti
دوشنبه 30 شهریور 1388, 14:27 عصر
ببینید درواقع من یک برنامه نوشته ام که به هر کاربری که login میکند , نشان میدهد که تعداد کاربران آنلاین سایت در حال حاضر چند نفر هست.
حالا مشکل اینجاست که تعداد کاربران آنلاین را حتی بیشتر از تعداد کل کاربران هم نشان میدهد!!!
در صورتی که من در webconfig هم تعیین کردم که زمان انقضای session چند دقیقه باشد.
در Global هم در session end و session strart دستورات کم و زیاد کردن تعداد کاربران آنلاین را هم نوشتم. ولی انگار اصلا دستورات session end را اجرا نمیکنه!!! :ناراحت:

حالا نمیدونم دیگه کجا باید تنظیماتی انجام بدهم:ناراحت:

آریوس1985
دوشنبه 30 شهریور 1388, 15:19 عصر
مقوله ی تعداد کاربران آنلاین از مشکلات قدیمیه که هنوز راه حل ثابتی براش پیدا نشده
session end وقتی کار می کند که کاربر خودش LogOut کند. اما اکثر کاربران فقط صفحه ی مربوطه را می بندند که این امر باعث باز ماندن session قبلی می شود.
اما اینکه تعداد کاربران آنلاین از تعداد کل کاربران بالا تر می زنه، فکر می کنم شما جایی رو اشتباه کردید چون اگر کاربری LogOut نکند و پس از مدتی (قبل از Dead شدن session ) به سایت مراجعه کند، اگر با همان مرورگری که بار اول LogIn کرده باشد(که اکثرا همینطور است) باید بدون ساختن sessionجدیدی وارد سایت شود و بدون خواستن نام کاربری و ... در حالت LogIn باشد.
البته یک امکان دیگه هم هست و اون هم اینه که نحوه ی تست کردن برنامه باعث این مشکل باشه. منظورم اینه که چون شما با ASP.NET Development Server این تست رو انجام میدید برای هر بار تست چون از پورت های مختلف ارتباط صورت می گیرد هر بار یک sessionجدید ساخته می شود و شمارنده یوزر های شما مرتبا بالا می رود.
فکر می کنم روی سرور و در حالت معمولی این مشکل حل شود.
البته فکر می کنم منتظر جواب اساتید سایت هم باید بود. ممکنه من جاهایی اشتباه کرده باشم

saradashti
دوشنبه 30 شهریور 1388, 16:24 عصر
این مشکل تعداد کاربران آنلاین را در حالتی که سایت را روی سرور گذاشته ام وجود دارد.