PDA

View Full Version : روش طراحی پایگاه داده مدارس

siamak-s
یک شنبه 29 شهریور 1388, 02:23 صبح
سلام دوستان .

من قصد دارم یک برنامه ی جامع مدارس بنویسم . خودم برای طراحی پایگاه داده اش فکر هایی کردم اما دوست دارم از تجربه ی شما دوستان هم استفاده کنم.
امکانات و عملکرد برنامه به شرح زیر هست :
1: ثبت n دانش آموز
2: ثبت n درس
3: ثبت n کلاس
4: امکان انتخاب یک کلاس و انتخاب درس ها برای هر دانش آموز
5: امکان وارد کردن n نمره برای هر ماه (12 ماه در برنامه تعریف می شود) برای هر درس هر دانش آموز
6: امکان معدل گیری از n نمره ی وارد شده برای هر درس هر دانش آموز در هر ماه
7: امکان تعیین رتبه دانش آموز نسبت به معدل گرفته شده در بند 6 (یعنی معدل n نمره ی یک درس در یک ماه) در کلاس ، در پایه و در مدرسه
8: امکان تعیین معدل کلیه دروس در هر ماه
9: امکان تعیین رتبه معدل هر ماه (نسبت به کلیه دروس) در کلاس در پایه و در مدرسه
تا مورد پنجم که مشکلی نیست فقط برای اطلاع گفتم اما 4مورد آخر مهم هست اگر بخوام شکلی از چیزی که می خوام رسم کنم میشه شکل زیر :( به شکل یک جدول 8 * 6 در نظر بگیرید)

کارنامه : نام و نام خانوادگی ماه : مهر و آبان و آذر
ریاضی|معدل نمرات وارد شده در مهر|معدل ...آبان|معدل ... آذر|معدل کل ریاضی|رتبه ریاضی در کلاس|رتبه...پایه|رتبه...مدرسه
فارسی|معدل نمرات وارد شده در مهر|معدل...آبان|معدل...آذر|مع ل کل فارسی|رتبه فارسی در کلاس|رتبه...پایه|رتبه...مدرسه
معدل|معدل کلیه دروس در مهر|معدل...آبان|معدل...آذر|خا ی|خالی|خالی|خالی|
رتبه کلاس|رتبه در کلاس ماه مهر|رتبه...آبان|رتبه...آذر|خا ی|خالی|خالی|خالی|
رتبه پایه|رتبه در پایه ماه مهر|رتبه...آبان|رتبه...آذر|خا ی|خالی|خالی|خالی|
رتبه مدرسه|رتبه در مدرسه ماه مهر|رتبه...آبان|رتبه...آذر|خا ی|خالی|خالی|خالی|

ممنون میشم اگر منو از این پیچیدگی نجات بدید. و به من در طراحی دیتابیسی که بتونم از اون خروجی بالا رو بگیرم کمک کنید. البته خودتون می دونید که همه ی اطلاعات بالا نیازی نیست در دیتابیس ذخیره بشوند و میشه بعضی هاشون رو با محاسبات در حین اجرای برنامه تولید کرد.

siamak-s
سه شنبه 31 شهریور 1388, 22:12 عصر
کسی چیزی به نظرش نمیرسه !؟
اصلا کسی متوجه شد چی گفتم ! اگر کسی جاییش رو متوجه نشده یا گنگ هست بگه تا توضیح بدم.
اما این طور نباشه که بی جواب بمونه !!!
ممنون

fkaz_fkaz
چهارشنبه 26 آبان 1389, 13:10 عصر
سلام منم یه همچین چیزی رو می خواستم
کسی می تونه کمک کنه؟