PDA

View Full Version : سوال: اس کیو ال در اکسس

sandavood
یک شنبه 29 شهریور 1388, 21:05 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من چند دستور sql دارم که میخواهم در اکسس از آنها استفاده کنم. چطور میشود دستورات sql را در اکسس نوشت؟و در vba چه دستوراتی مینویسند.
متشکرم:تشویق:

Appolo
دوشنبه 30 شهریور 1388, 00:39 صبح
با سلام دستور را نوشته و سپس کلید F5 را فشار دهید تا اجرا شود. موفق باشید.

مهدی قربانی
دوشنبه 30 شهریور 1388, 08:14 صبح
با سلام دستور را نوشته و سپس کلید F5 را فشار دهید تا اجرا شود. موفق باشید.

سلام
دوست گرامي منظور ايشون اجراي دستورهاي SQL‌ در قالب كدهاي VBA و در محيط MS Access هست ، پاسخ شما ارتباطي به سئوال ايشون نداره !!!؟

-----------------------------------------------------------------------------------

من چند دستور sql دارم که میخواهم در اکسس از آنها استفاده کنم. چطور میشود دستورات sql را در اکسس نوشت؟و در vba چه دستوراتی مینویسند.

دستورات مورد نظرتون رو مي تونيد در قسمت Query‌ گزينه New و بعد Design View وارد محيط طراحي كوئري شده و نهايتاً با انتخاب گزينه SQL View از منوي View وارد محيط SQL شده و دستور مورد نظرتون رو بنويسيد .
دستورات SQL در محيط VBA مستقيماً قابل نوشتن و اجرا هستن البته بعضاً متناسب با نوع عملكرد و نياز برنامه شكل اين دستورات ميتونه متنوع باشه و عموماً كاربرد اونها تامين منابع ركوردستها و يا جستجوي اطلاعات و يا اجراي انواع Query‌ ها در قالب دستور Run SQL ميتونه باشه براي بكارگيري دستورات SQL در محيط VBA عموماً شما نيازمند به تعريف متغييرهاي رشته اي براي جا دادن محتوي اين دستورات هستيد.
در مورد شكل نوشتن دستورات SQL و استفاده اونها ميتونيد از Help اكسس در محيط VBA‌ كمك بگيريد ( عبارت SQL‌رو سرچ كنيد )