PDA

View Full Version : سوال: نمایش یک صفحه خاص در هنگام تغییرات در وب

mohammad87
یک شنبه 29 شهریور 1388, 23:08 عصر
سلام به بروبچ حرفه ای وب برنامه نویس...
عید فطر مبارک .

من می خوام وقتی که در حال update کردن وب سایت (مثلا دارم تغییرات گرافیکی می دم یا دارم صفحه جدید رو روی صفحه قبلی آپ می کنم) کاربرانی که وارد وبسایت می شن به یک صفحه از پیش تعیین شده برن و توی اون صفحه ذکر شده باشه "وب در حال بروزرسانی است" ... حالا اگر حتی صفحه های دیگه که قبلا هم مراجعه کردن رجوع کنن باز هم به صفحه "وب در حال بروزرسانی است" بره .... مثلا وقتی این url رو زدن که قبلا رفتن :

www.نام سایت.com/detail-article.aspx?code=24

باز هم به صفحه "وب در حال بروزرسانی است" بره؟

با تشکر .... ببخشید که یکم طولانی شد.:خجالت:

ehsan2007
یک شنبه 29 شهریور 1388, 23:25 عصر
سلام دوست عزيز عيد شما هم مبارك
شما ميتوني يك متغير استاتيك واسه سايتت تعريف كني مثلا int32 و بهش مقدار 1 بدي
زماني كه ميخواي سايتت رو آپديت بكني مقدار 0 بهش بده و وقتي ميخواي سايتت كار كنه رو مقدارشو 1 بده
و چك كردنشو با if واسه صفحاتت بزار

merlin_vista
یک شنبه 29 شهریور 1388, 23:35 عصر
براي انجام اين كار ASP.NET راه حل خوبي دارد .
شما در هنگام آپديت و بروزرساني سايت (در هنگام انجام امور فني سايت ) صفحه Html به نام app_offline بسازيد و هر چه ميخواهيد داخل اين صفحه قرار دهيد ( مثلاً "وب در حال بروزرسانی است") و صفحه را در Root اصلي سايت قرار دهيد . در اين حالت وب سايت شما از كار خواهد افتاد و شما ميتوانيد تمام امور فني خود را انجام دهيد . بازديد كنندگان شما در صورت مراجه به صفحه app_offline مراجعه ميكنند . (بعد از انجام امور فني سايت صفحه را از Root اصلي پاك كنيد يا تغيير نام دهيد . )

در مورد app_offline مقالات خوبي در سايت وجود دارد . ميتوانيد جستجو كنيد .

mohammad87
یک شنبه 29 شهریور 1388, 23:42 عصر
براي انجام اين كار ASP.NET راه حل خوبي دارد .
شما در هنگام آپديت و بروزرساني سايت (در هنگام انجام امور فني سايت ) صفحه Html به نام Offline_app.html بسازيد و هر چه ميخواهيد داخل اين صفحه قرار دهيد ( مثلاً "وب در حال بروزرسانی است") و صفحه را در Root اصلي سايت قرار دهيد . در اين حالت وب سايت شما از كار خواهد افتاد و شما ميتوانيد تمام امور فني خود را انجام دهيد . بازديد كنندگان شما در صورت مراجه به صفحه Offline_app مراجعه ميكنند . (بعد از انجام امور فني سايت صفحه را از Root اصلي پاك كنيد يا تغيير نام دهيد . )

در مورد Offline_app مقالات خوبي در سايت وجود دارد . ميتوانيد جستجو كنيد .

من یه فایل ساختم بنام Offline_app.html و همون طوری قرار دادم نشد ؟؟؟؟؟

ehsan2007
یک شنبه 29 شهریور 1388, 23:48 عصر
من یه فایل ساختم بنام Offline_app.html و همون طوری قرار دادم نشد ؟؟؟؟؟
عمال متداول با GridView در ASP.NET 2.0 استاد راد رو دانلود كن از اينجا http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=50594&page=12
همينكاري كه دوستمون گفتن روي پروژه انجام گرفته

mohammad87
یک شنبه 29 شهریور 1388, 23:55 عصر
باز هم ممنون از رفقا که همیشه یاور بروبچ برنامه نویس هستن ...
درست شد ... فقط مطلب دوست عزیزم merlin_vista (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=45221) اصلاح می کنم :

شما در هنگام آپديت و بروزرساني سايت (در هنگام انجام امور فني سايت ) صفحه Html به نام app_offline.html بسازيد و هر چه ميخواهيد داخل اين صفحه قرار دهيد ( مثلاً "وب در حال بروزرسانی است") و صفحه را در Root اصلي سايت قرار دهيد .

که دوستمون نوشته بود Offline_app

بازهم ممنون ... موفق باشید

merlin_vista
دوشنبه 30 شهریور 1388, 07:47 صبح
اصلاح شد !