PDA

View Full Version : چطوری میشه به درستی متنی رودر قالب فایلی با پسوند pdf ذخیره کرد و باز کرد ؟

arian_P
دوشنبه 30 شهریور 1388, 10:33 صبح
چطوری میشه به درستی متنی رودر قالب فایلی با پسوند pdf ذخیره کرد و باز کرد ؟
سلام
برای گرفتن خروجی اطلاعات از دیتابیس با فرمتهای Word و Excel مشکلی ندارم برای فایل pdf هم از کد زیر استفاده می کنم

strFileToExport = "FileName.pdf";
strContentType = "application/pdf";

درست هم ذخیره میشه اما درست باز نمیشه و هنگام باز شدن فایل با آروبات ریدر پیغام میده که فایل شما آسیب دیده است، از دوستان کسی می تونه من رو راهنمائی کنه که بتونم درست فایلم رو با پسوند pdf ذخیره و باز کنم؟

Behrouz_Rad
دوشنبه 30 شهریور 1388, 11:58 صبح
برای ایجاد فایل های PDF باید از کتابخانه ی مختص اون استفاده کنی. کتابخانه های مختلفی وجود داره اما همگی اونها در یک مشکل مشترک هستند و اون، عدم پشتیبانی از زبان پارسی هست.
iText.NET یک نمونه از این کتابخانه هاست.

موفق باشید.

arian_P
دوشنبه 30 شهریور 1388, 12:20 عصر
جناب آقای راد سپاس گزارم از راهنمائی شما، اگر متن من فقط انگلیسی باشه چی ؟
من از همون نمونه کد شما در اعمال متداول با گرید ویو استفاده کردم ولی متاسفانه کار نکرد،اگر برای شما مقدور هست کمی در مورد نحوه استفاده از iText.NET بیشتر توضیح بدین
با سپاس

Behrouz_Rad
دوشنبه 30 شهریور 1388, 12:23 عصر
من در پروژه ی اعمال متداول با GridView، خروجی رو بر اساس Excel، Word و Text ایجاد کردم. خروجی بر مبنای PDF نداره.
در مورد iText.NET در گوگل جستجو کن.

موفق باشید.

Exception
دوشنبه 30 شهریور 1388, 17:17 عصر
برای ایجاد فایل های PDF باید از کتابخانه ی مختص اون استفاده کنی. کتابخانه های مختلفی وجود داره اما همگی اونها در یک مشکل مشترک هستند و اون، عدم پشتیبانی از زبان پارسی هست.
iText.NET یک نمونه از این کتابخانه هاست.

موفق باشید.
نه اتفاقا. با زبان پارسی هم مشکلی نیست (حداقل تو iTextSharp که من کار کردم)

یک نمونه ساده خروجی به PDF نوشتم که اتفاقا برای فارسی هم کار میکنه: http://hasheminezhad.com/itextsharp

Behrouz_Rad
دوشنبه 30 شهریور 1388, 18:18 عصر
Exception@
خیلی خوبه. نسخه های قبلیش این مشکل رو داشت. آیا با نسخه های پیشینش هم تست کرده بودی؟

Exception
دوشنبه 30 شهریور 1388, 18:25 عصر
Exception@
خیلی خوبه. نسخه های قبلیش این مشکل رو داشت. آیا با نسخه های پیشینش هم تست کرده بودی؟
الان که توی پروژه های خودم رو نگاه میکنم، قدیمی ترین نسخه ای که باهش کار کردم هم 4.1.2.0 بوده ولی قبل از اون رو نمیدونم. واسه هم مطمین نیستم که دقیقا از چه نسخه ای مشکلاتش حل شده.
البته ناگفته نمونه که همین نسخه هم یک سری باگ داره موقع کار با RTL ولی خوشبختابه مسایل مهمی نبودن و برای همه باگهایی که تا اینجا دیدم هم راه حل ساده پیدا کردم.