PDA

View Full Version : مبتدی: برنامه رونوشت ساز (ClipBoardBox)

ali.hojjati
دوشنبه 30 شهریور 1388, 22:18 عصر
برنامه ای برای اون هایی که رونوشت و جایگذاری های زیاد به همراه کاراکتر های فارسی دارند.
این برنامه ایراداتی داره که از برنامه نویسان سایت می خواهم با نوشتن ایرادات اون در کامل شدنش کمکم کنند. در این برنامه رونوشت کردن تصاویر موجود در فایل های ورد نیز گنجانده شده که ایراداتی داره و باید کامل بشه.
نسخه این برنامه 1

alimanam
سه شنبه 31 شهریور 1388, 01:40 صبح
با سلام

این قسمت ازکدتون رو میشه یکم توضیح بدین ؟ ممنون میشم .

Me.Edge = ApplicationDesktopToolbar.AppBarEdges.Right

ali.hojjati
سه شنبه 31 شهریور 1388, 09:59 صبح
این تکه کد برای مشخص کردن مکان برنامه در گوشه سمت راست میز کار است. اگه دقت کردن باشید من از وراثتی استفاه کردم که این کد مربوط به اون میشه.

ali.hojjati
دوشنبه 06 مهر 1388, 10:30 صبح
یعنی کسی در باره این برنامه نظری نداره. من می خواهم ایراداتش برطرف شه. لطفا کمک کنید.

Hossis
دوشنبه 06 مهر 1388, 11:46 صبح
من هنوز دانلود نکرده ام ولی یک سوال از مدتها پیش ذهنم رو مشغول کرده و اون اینه که آیا می شه رویدادهائی که خارج از برنامه ما در ویندوز اتفاق می افته رو شناسائی کرد و عکس العمل نشان داد؟ مثلا اگر کسی در رجیستری مقداری را کپی کرد یا در یک شاخه ،‌ فایلی را پیست نمود ،‌ می شه از طریق وی بی ،‌این رویداد رو شناسائی کرد؟ مثل این که این جوری بشه:

Sub Clipboard_Copy
msgbox "Text Cpoied!"
end sub

ali.hojjati
دوشنبه 06 مهر 1388, 16:40 عصر
من هنوز دانلود نکرده ام ولی یک سوال از مدتها پیش ذهنم رو مشغول کرده و اون اینه که آیا می شه رویدادهائی که خارج از برنامه ما در ویندوز اتفاق می افته رو شناسائی کرد و عکس العمل نشان داد؟ مثلا اگر کسی در رجیستری مقداری را کپی کرد یا در یک شاخه ،‌ فایلی را پیست نمود ،‌ می شه از طریق وی بی ،‌این رویداد رو شناسائی کرد؟ مثل این که این جوری بشه:

بله با مدیریت کردن کلیپ بورد می تونی این کار رو انجام بدی. یعنی اون مقداری که که حافظه هست رو در یک متغیر ذخیره کنی و بعد با استفاده از یک تایمر و چک کردن مقدار درون کلیپ برد و بررسی تفاوت او با مقدار قبلی به تغییر انجام شده پی ببرید. من در مورد متن ها از این رویه استفاده کردم. چون خیلی راحت و سریع به جواب رسید.

Felony
سه شنبه 01 دی 1388, 06:44 صبح

Sub Clipboard_Copy
msgbox "Text Cpoied!"
end sub

بله ، باید پیغام های سیستم عامل رو هوک کنید ، کلمه ی کلیدی Hook رو جست و جو کنید بارها در موردش بحث شده .

بله با مدیریت کردن کلیپ بورد می تونی این کار رو انجام بدی. یعنی اون مقداری که که حافظه هست رو در یک متغیر ذخیره کنی و بعد با استفاده از یک تایمر و چک کردن مقدار درون کلیپ برد و بررسی تفاوت او با مقدار قبلی به تغییر انجام شده پی ببرید. من در مورد متن ها از این رویه استفاده کردم. چون خیلی راحت و سریع به جواب رسید.
اگر به وسیله ی ClipBoard پیغام های سیستم عامل رو تشخیص میدی کار کاملا اشتباهی هست ، چون همه ی برنامه ها به ClipBoard دسترسی دارن و میتونن محتواش رو تغییر بدن .

pirmard
دوشنبه 03 خرداد 1389, 22:18 عصر
بله ، باید پیغام های سیستم عامل رو هوک کنید ، کلمه ی کلیدی Hook رو جست و جو کنید بارها در موردش بحث شده .

+
البته برای دیتکت کردن کپی فایلها نیازی به هوک کردن نیست . خود دات نت کلاسی برای این کار داره .