PDA

View Full Version : سوال: مشکل با دیتاست و اجرای برنامه

حجتی نیا
دوشنبه 30 شهریور 1388, 22:30 عصر
با C#‎ برنامه نوشتم و دیتابیسش با sql 2005 developer edition هست. بعد از ایجاد فایل EXE و نصب در کامپیوتر مقصد اروری راجع به اتصال به sql server میده، همراه برنامم sql server express رو نصب کردم. مشکل ایجاست که در نوشتن برنامم دیتاست هایی که ایجاد می کنم با آدرس کامپیوتر(نام کامپیوتر) خودم ایجاد می شه واسه همین در اجرای برنامم بعد از نصب نمی تونه به سرور وصل بشه. این مشکلو چطوری میشه رفع کرد؟؟ یعنی دیتاست رو طوری طراحی کرد که با connectionstring دلخواه ما ایجاد بشه؟؟

Vahid_moghaddam
دوشنبه 30 شهریور 1388, 22:37 عصر
باید connection string رو بر اساس نام سرور، نام کاربری و کلمه عبور تنظیم کنید. این پارامترها رو از کاربر بگیرید و connection رو بر اساس اون بسازید

سهیلا صالح نوسی
سه شنبه 31 شهریور 1388, 06:20 صبح
با C#‎‎‎ برنامه نوشتم و دیتابیسش با sql 2005 developer edition هست. بعد از ایجاد فایل EXE و نصب در کامپیوتر مقصد اروری راجع به اتصال به sql server میده، همراه برنامم sql server express رو نصب کردم. مشکل ایجاست که در نوشتن برنامم دیتاست هایی که ایجاد می کنم با آدرس کامپیوتر(نام کامپیوتر) خودم ایجاد می شه واسه همین در اجرای برنامم بعد از نصب نمی تونه به سرور وصل بشه. این مشکلو چطوری میشه رفع کرد؟؟ یعنی دیتاست رو طوری طراحی کرد که با connectionstring دلخواه ما ایجاد بشه؟؟
سلام
1-فایل های دیتابیس رو کنار فایل Exe کپی کن!
2-connection string رو به صورت زیر تغییر بده:

@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=" +
System.IO.Directory.GetCurrentDirectory() +
@"\Baskol.mdf;Integrated Security=True;User Instance=true";

Vahid_moghaddam
سه شنبه 31 شهریور 1388, 15:19 عصر
سلام به همه اون کسایی که بابت این مطالب زحمت کشیدن.ممنونم از این که واسه همخون های خودتون وقت می ذارید

اینو تو چند تا تاپیک دیدم. یعنی چی؟

حجتی نیا
چهارشنبه 01 مهر 1388, 22:33 عصر
دوستان منظورمو متوجه نشدند، من داخل برنامه C# از قسمت add new data source یه دیتاست اضافه کردم و در آن قسمت خود برنامه برای آن یه connectionstring در نظر می گیره. تو این استرینگ نام سرورش رو نام کامپیوتر خودم می زاره. بعد از ساختن exe از برنامه موقع اجرا در کامپیوتر دیگران نمی تونه برنامه رو اجرا کنه چون نام سرور مطابق نام کامپیوتر طرف نیست...

سهیلا صالح نوسی
پنج شنبه 02 مهر 1388, 08:06 صبح
دوستان منظورمو متوجه نشدند، من داخل برنامه C#‎ از قسمت add new data source یه دیتاست اضافه کردم و در آن قسمت خود برنامه برای آن یه connectionstring در نظر می گیره. تو این استرینگ نام سرورش رو نام کامپیوتر خودم می زاره. بعد از ساختن exe از برنامه موقع اجرا در کامپیوتر دیگران نمی تونه برنامه رو اجرا کنه چون نام سرور مطابق نام کامپیوتر طرف نیست...

سلام
کل دیتابیس ها رو پاک کنید و مطابق روشی که در بالا گفتم عمل کنید

حجتی نیا
یک شنبه 05 مهر 1388, 22:05 عصر
این کارو انجام دادم ولی بازم ارور میده. با ید داخل برنامه دیتابیس رو اضافه کنم؟؟

سهیلا صالح نوسی
دوشنبه 06 مهر 1388, 09:24 صبح
این کارو انجام دادم ولی بازم ارور میده. با ید داخل برنامه دیتابیس رو اضافه کنم؟؟
نمونه برنامه ی زیر رو ، نگاه کن! :قلب: