PDA

View Full Version : page loading

DlphIran
سه شنبه 31 شهریور 1388, 10:22 صبح
سلام
کسی درباره page loading می تونه راهنماییم کنه ، یکی از دوستان دستوراتش رو از طریق یه سایت بهم معرفی کرد اما نمی دونم کجا باید از این دستورات استفاده کنم.

توضیح کامل بدم که من می خوام برای افزایش سرعت بیام و اطلاعات دورن دییبی گرید رو بصورت 10 تا 10 تا نشون بدم یعنی در حالت عادی 10 فیلد نشون داده بشه بعد وقتی رو دیبی گرید فلش بالا یا پایین زده میشه که لازمه سطر اضافه ای از 10 فیلد رو نشون بده ، در این زمان 10 فیلد دیگه نشون داده بشه و باز بهمین تر تیبت

لطفا راهنماییم کنید.

جواد ملاولی
چهارشنبه 01 مهر 1388, 10:56 صبح
یکی از دوستان دستوراتش رو از طریق یه سایت بهم معرفی کرد اما نمی دونم کجا باید از این دستورات استفاده کنم.
سلام. خوب اون دستورات چی بودن؟

DlphIran
چهارشنبه 01 مهر 1388, 13:44 عصر
http://www.codeproject.com/KB/databa...ngSorting.aspx

اين آدرس سايتي هست كه بهم معرفي كرد دستوراتش بنظر قابل فهم هستن ،‌اما در كجاي برنامه بايد استفاده بشه ،‌نمي دونم .

جواد ملاولی
چهارشنبه 01 مهر 1388, 23:00 عصر
http://www.codeproject.com/KB/databa...ngSorting.aspx

اين آدرس سايتي هست كه بهم معرفي كرد دستوراتش بنظر قابل فهم هستن
این که میگه صفحه رو پیدا نمی کنه؟!

saleh_fartash
پنج شنبه 02 مهر 1388, 08:30 صبح
حق با دوستمونه.
3 نقطه ی خلاصه کننده در و سط آدرس باعث این پیغام شده

DlphIran
پنج شنبه 02 مهر 1388, 13:59 عصر
http://www.codeproject.com/KB/database/SQLServer2KPagingSorting.aspx

من آدرس رو كامل گذاشتم ،‌خود سايت قسمتي ازش رو سه نقطه ميزاره ، اگه باز مشكلي پيش اومد ،از عنوان ديتا بين تا آخر رو اينجا گذاشتم
database/SQLServer2KPagingSorting.aspx

mehdimdp
شنبه 04 مهر 1388, 23:50 عصر
من فكر كنم اون كدها مربوط به stored procdure در sqlserver باشه . يا يه چيزي تو همين مايه ها
هرچي هست مرتبط با sql server هستش نه دلفي

DlphIran
دوشنبه 06 مهر 1388, 09:46 صبح
خوب چطور ميشه ازاين دستورات در برنامه استفاده كرد؟

hadisalahi2
دوشنبه 06 مهر 1388, 16:12 عصر
برای اینکه در هر بار تعداد رکوردهای مشخصی از بانک استخراج بشه میتونید از کلمه Top در دستور Select استفاده کنید تا هربار رکوردها به تعداد دلخواهی که در جلوی عبارت Top مینویسید استخراج بشه.

DlphIran
دوشنبه 06 مهر 1388, 19:10 عصر
دوست عزيز ،‌استفاده از روش page loading باعث ميشه تا هر بار ركوردهاي جدول پيمايش نشه چون ما هميشه نياز داريم 10 ركورد آخري رو داشته باشيم .

اساتيد حرفه اي وقتشون رو بما نمي دن ؟

DlphIran
پنج شنبه 09 مهر 1388, 13:35 عصر
من نمي دونم مثل قديم ‌اساتيد حرفه اي فعال تو اين سايت داريم يا نه رفتن از اينجا ؟ سوال من يه مدته مطرح شده اما جواب نگرفتم ، تازه اين سوال خيلي هم مهمه براي بقيه دوستان

بازم منتظر راهنمايي اساتيد هستم

Saeed_m_Farid
پنج شنبه 09 مهر 1388, 14:33 عصر
دوست عزيز ،‌استفاده از روش page loading باعث ميشه تا هر بار ركوردهاي جدول پيمايش نشه چون ما هميشه نياز داريم 10 ركورد آخري رو داشته باشيم .

اساتيد حرفه اي وقتشون رو بما نمي دن ؟

من نمي دونم مثل قديم ‌اساتيد حرفه اي فعال تو اين سايت داريم يا نه رفتن از اينجا ؟ سوال من يه مدته مطرح شده اما جواب نگرفتم ، تازه اين سوال خيلي هم مهمه براي بقيه دوستان

بازم منتظر راهنمايي اساتيد هستم
جناب DlphIran :

اولاً شما که اینقدر میگی "اساتید حرفه ای"؛ خوب اگه کسی چیزی هم بلد باشه، نمی تونه جوابت رو بده چون (در هر دو حالت "جواب مفید"/"چرت و پرت") نتیجه خوبی برای کسی که پاسخ میده نخواهد داشت! (یا طرف خیلی نارسیسیسم داره! یا Dummy هست! - اینطوری گفتم که خیلی تو چشم نزنه).
قسمت عمده مشکل شما مربوط میشه به SQL-Server؛ اگه کاملاً از تکنیک های paging large datasets مطّلعید و منظورتون فقط نحوه استفاده از Stored Procedure های SQL-Server تو دلفی هست، خیلی ساده اس، به فرض همون Stored Procedure که تو مثال خودتون بود :

with TADOStoredProc.Create(Self) do try
Connection := ADOConnection1;
ProcedureName :='up_GetSortedSalesOrdersByPageUsingRowset';
Prepared := True;
Parameters.ParamByName('orderedOnStart').Value := 1;
Parameters.ParamByName('orderedOnEnd').Value := 1;
Parameters.ParamByName('pageNumber').Value := 1;
Parameters.ParamByName('sortExpression').Value := 1;
Parameters.ParamByName('sortOrder').Value := 1;
Parameters.ParamByName('virtualCount').Direction := pdOutput;
ExecProc;
// حالا هر کاری لازمه با virtualCount انجام بدین ...
finally
Free;
end;

ولی اینکه این sp موردنظر شما یعنی GetSortedSalesOrdersByPageUsingRowset چیه، چطوری کار میکنه و شما چطوری باید برای کار خودتون سفارشی اش کنید اصلاً به اینجا مربوط نمیشه.
در نهایت تا اونجایی که من میدونم، مباحث Page loading تو SQL-Server همچین موضوع ساده ای نیست که شما می خواهید تو یکی دو تا پست یاد بگیرید، اکثر مورد استفاده اون هم تو کارهای بد هست! (SQL injection attacks) و از طرف دیگه هم پرس و جو در این مورد تو اینجا (تالار دلفی) جاش نیست ...

موفق باشید.

DlphIran
یک شنبه 12 مهر 1388, 16:14 عصر
پس چطور آقاي صادقيان نمونه كد بهم معرفي كردن ، ظاهرا درست كار ميكنه ، من فقط موندم در كجاي برنامه ازش استفاده كنم

هنوزم منتظرم :متفکر: