PDA

View Full Version : دستگاه هاي ContactLess

powerboy2988
سه شنبه 31 شهریور 1388, 12:28 عصر
سلام
كسي با دستگاه هاي contactLess كار كرده.؟؟
با reader و printeresh
همچنين نحوه كد دادن به هر كارت

Tasiyan
سه شنبه 31 شهریور 1388, 13:04 عصر
افتاد؟
بگیرش نیوفته

دارم ميگم دستگاه هاي ContactLess يعني دستگاه هايي كه مغناطيسي هستند كه بهشون ميگن Magnet

دستگاه های حضور و غیاب چند نوع هستند :
بارکدی ، اثر انگشتی ، ContactLess ،و ...
من منظورم این بود که شما نرم افزار حضور و غیاب رو ببینی تا متوجه کد دادن به این کارت ها بشی
موفق باشید/:لبخند:

a_mohammadi_m
سه شنبه 07 مهر 1388, 10:36 صبح
با سلام
همون طور كه دوستمون گفتند اين دستگاهها چند نوع هسنتد :
- باركد
- مغناطيسي
- اثر انگشت
- بدون تماس
- ... ( بقيه اش رو خبر ندارم )
در تمامي اونا طرز كار دستگاه اصلا مهم نيست ، مهم كدي هست كه با خوندن كارت مربوطه يا اثر انگشت توسط دستگاه توليد شده و با كابل ارتباطي مربوطه ارسال ميشه يا در حافظه دستگاه ذخيره ميشه
مثلا در دستگاههاي بدون تماس ( Contact less ) از تكنولوژي RFID يا راديوفركانس جهت شناسايي كارت استفاده مي شه.
در واقع داخل كارت يك چيپ وجود داره كه كد كارت در اون ذخيره شده و هنگام كارت زدن توسط دستگاه از كارت خونده ميشه. اين كدها معمولا عددي و چهار رقمي به بالا هستند و توسط سازنده ( يا احيانا توسط فروشنده ) درون كارت درج ميشن و بعدا توسط شما قابل تغيير نيستند.
شما فقط كافيه كه طرز ارسال اطلاعات توسط دستگاه كارت خوان رو بدونيد و براش برنامه بنويسيد چون دستگاه خودش كارت رو ميخونه و اون كد رو بصورت عدد به شما ميده
شما فقط كافيه عدد بدست اومده رو به اطلاعات ديگرتون ربط بديد

البته در روش باركد خودتون ميتونيد هر كدي رو كه خواستيد روي كارت چاپ كنيد يا با برچسب بچسبونيد
در روش مغناطيس هم مثل كارتهاي بانكي اطلاعات در روي نوار قهوه اي پشت كارت مثل نوار ضبط صوت ذخيره ميشه ، البته فكر كنم دستگاهي براي كد دادن به اونها وجود داره كه خودتون ميتونيد بهش كد بديد

موفق باشيد

Naghibi
سه شنبه 07 مهر 1388, 11:17 صبح
من با reader كارت هاي مايفر و كارت هاي RFID كار كردم كه هر دوشون بدون تماس هستند. مشكلتون كجاست؟