PDA

View Full Version : سوال: استفاده از دیتابیس اس کیو ال در شبکه محلی

mortezagt
چهارشنبه 01 مهر 1388, 04:54 صبح
خسته نباشید عزیزان
من دارم روی یه برنامه ای کار میکنم که برای بانک اطلاعاتیش از اس کیو ال استفاده می کنم.
خوب ، حالا کارم با برنامه تموم شده و می خوام این برنامه رو بروی چند کامپیوتر که با هم شبکه هستند نصب کنم بطوری که یکی از این کامپیوتر ها بشه سرور .
حالا میخوام بدونم که برای اینکه کلاینتها بتونند از طریق شبکه به دیتابیس (بانک اطلاعاتی برنامه ) اس کیو ال وصل بشن و اطلاعات رو نمایش بدند چه تنظیماتی رو روی کامپیوتر سرور و کلاینت ها و برنامه اس کیو ال سرور انجام بدم.

ببینید، فرض کنید خودتون یه این برنامه رو نوشتید و میخواین همین طوری که در بالا نوشته شده راهش بندازید یعنی از(اولین مرحله تنظیمات تا آخرین مرحله تنظیمات)
خواهش میکنم راهنماییم کنید پای آبروم در میونه:ناراحت:

eworkpro
چهارشنبه 01 مهر 1388, 07:14 صبح
سلام.
ببین دوست عزیز تو فقط کافیه که اول برا همه کامپیوترها ip بگذاری بصورت منظم و در یک رنج خاص .
بعد باید sql server رو بسته ی personal edition اش رو نصب کنی و این مهم ترین کاری که باید انجام بدی . البته این رو فقط باید روی سرور نصب کنی .
وقتی که همه این کارا رو کردی و در قسمت work group تمام کامپیوترهای شبکه موجود و امکان رفتن داخلشون بدون خواستن پسورد فراهم شد .
برای کانکشن استرینگ برنامه ات در کلاینت و سرور باید ip سرور رو بدی .
مثلا : server=192.168.1.2 .
و کار خاص دیگه ای نیاز نیست به شرطی که شبکه محلی ات درست تنظیم شده بشه .
در ضمن درایوی که توش sql server نصب شده رو باید share کنی .
خیلی مراقب باش که فایروال ها اذیت ات نکنن .
همه اش رو off کن .

mohsen_f_b
چهارشنبه 01 مهر 1388, 21:51 عصر
personal edition چی هست؟
اگه از SQL Server 2008 استفاده کنیم چی؟

mortezagt
سه شنبه 16 شهریور 1389, 23:09 عصر
سلام.
ببین دوست عزیز تو فقط کافیه که اول برا همه کامپیوترها ip بگذاری بصورت منظم و در یک رنج خاص .
بعد باید sql server رو بسته ی personal edition اش رو نصب کنی و این مهم ترین کاری که باید انجام بدی . البته این رو فقط باید روی سرور نصب کنی .
وقتی که همه این کارا رو کردی و در قسمت work group تمام کامپیوترهای شبکه موجود و امکان رفتن داخلشون بدون خواستن پسورد فراهم شد .
برای کانکشن استرینگ برنامه ات در کلاینت و سرور باید ip سرور رو بدی .
مثلا : server=192.168.1.2 .
و کار خاص دیگه ای نیاز نیست به شرطی که شبکه محلی ات درست تنظیم شده بشه .
در ضمن درایوی که توش sql server نصب شده رو باید share کنی .
خیلی مراقب باش که فایروال ها اذیت ات نکنن .
همه اش رو off کن .

ممنونم که منو راهنمایی کردید مشکلم حل شد ازت ممنونم:قلب:

kamran_dev
سه شنبه 16 شهریور 1389, 23:23 عصر
personal edition چی هست؟

نسخه ای از SQL Server که کمی نسبت به نسخه Enterprise و Standard محدود تره.

اگه از SQL Server 2008 استفاده کنیم چی؟

فرقی نمی کنه فقط باید تنظیمات مربوط به SQL Server Configuration Manager رو چک کنید
که پروتکل ارتباطی TCP/IP فعال باشه.