PDA

View Full Version : سوال: یه نفر این چند خط کد رو توضیح بده

alirezajf68
پنج شنبه 02 مهر 1388, 23:56 عصر
سلام اگه محتویات buttonهای create,append, display رو مو به مو توضیح بدین ممنون می شم من c# رو از روی کتاب جعفرنژاد می خونم در نتیجه چون جعفرنژاد تو قسمت فایل ها هیچ توضیحی نمی ده من هیچی نفهمیدم لطفا شما به جای آقای جعفرنژاد بهم یاد بدین متشکرم

اَرژنگ
جمعه 03 مهر 1388, 06:32 صبح
به چیزی که ضمیمه کرده‌بودید نگاه انداختم. متاسفانه بعضی چیزها به توضیح نمیارزند، از یک مثال آموزشی من توقعات بسیار بیشتری دارم. توصیه من این است که بیخیال این مثال بشید، مقدار انرژی که باید سرف فهمیدن این بشه از مقدار سودی که ممکن است عایدتان بشه کمتر است. همه چیز به نگاه کردن و یادگرفتن نمیارزه، از جمله این پروژه ضمیمه شما. این مثال سعی کرده که در مورد استریمینگ باشد، ولی اشکالات و روشهایه بدی که در مثال استفاده شده برایه یاد گیری مضر هستند. مثالهایه خیلی بهتری برایه استریمینگ میشه پیدا کرد. در همین تالار دوستان کدهایه خیلی بهتر از مثال پست میکنند.

سهیلا صالح نوسی
جمعه 03 مهر 1388, 08:07 صبح
سلام اگه محتویات buttonهای create,append, display رو مو به مو توضیح بدین ممنون می شم من C#‎ رو از روی کتاب جعفرنژاد می خونم در نتیجه چون جعفرنژاد تو قسمت فایل ها هیچ توضیحی نمی ده من هیچی نفهمیدم لطفا شما به جای آقای جعفرنژاد بهم یاد بدین متشکرم
سلام
توصیه می کنم به جای تلف کردن وقتتون با کتاب آقای جعفر نژاد قمی ،برید سراغ کتابهای بهتر:
1-کتابهای wrox
2-کتابهای deitel

amir116
چهارشنبه 21 خرداد 1393, 11:11 صبح
سلام دوستان من خیلی سریع میخوام بدونم تک تک این خطها چه کاری انجام میدن تو رو خدا کمکم کنین...
البته برنامه مثلث سرپینسکی هستش

public static List<String> Sierpinski(int n)
{
var lines = new List<string> { "*" };
string space = " ";

for (int i = 0; i < n; i++)
{
lines = lines.Select(x => space + x + space).Concat(lines.Select(x => x + " " + x)).ToList();
space += space;
}

return lines;
}

static void Main(string[] args)
{
int n = Convert.ToInt32(Console.ReadLine());
foreach (string s in Sierpinski(n))
Console.WriteLine(s);
Console.ReadKey();
}

}

aliagamon
چهارشنبه 21 خرداد 1393, 15:43 عصر
تابع main که مهم نیست من تابع Sierpinski رو براتون توضیح میدم ...
تو این تابع میاد یه لیست میسازه با تک عضو ستاره ... و یه استرینگ درست میکنه که توش یه Space هست ...
حالا میاد n بار با دستور select تمام اعضای لیست رو پیمایش میکنه و یه space قبل و یه Space بعدش اضافه میکنه ...
بعد میاد در ازای هر عضو یک عضو میسازه (اضافه میکنه) که به این صورته : عضو+ فاصله + همان عضو درواقع اگر شما 4 بار این کار رو بکنید در نهایت 16 عضو (دو به توان 4)
و در نهایت دوباره این هارو به لیست تبدیل میکنه (tolist)
در اخر هم مقدار متغییر Space رو دو برابر میکنه (فاصله دو برابر میشه ... )
اگه باز هم نفهمیدین با breakpoint گذاشتن مرحله به مرحله متغییر هارو بررسی کنید متوجه میشین .. .

Mr_Shadow
دوشنبه 30 تیر 1393, 15:04 عصر
private void listView1_MouseClick(object sender, MouseEventArgs e)
{
if (e.Button == MouseButtons.Right)
{
if (listView1.FocusedItem.Bounds.Contains(e.Location) == true)
{
contextMenuStrip1.Show(Cursor.Position);
}
}
}
[/CSHARP][/CSHARP]

Pedram_Parsian
دوشنبه 30 تیر 1393, 15:08 عصر
دوست عزیز
اولا که چند تا تاپیک برای یه سوال ؟

این کد در رویداد کلیک موس ListView چک می کنه که آیا با کلیک راست کلیک شده یا نه (شرط اول) بعد چک میکنه که آیا موس در داخل ایتم فوکوس شده ListView هست یا نه (شرط دوم) و در خط آخر هم در راست کلیک موس محل (Position) موس رو نشون میده ....

Mr_Shadow
دوشنبه 30 تیر 1393, 15:30 عصر
شرمنده از عمد نبود..
ی سوال دیگه!!
من میتونم ناحیه ای رو برای موسم مشخص کنم تا هر وقت موس روی اون قسمت رفت کار خاصی رو انجام بدم؟؟
مثلا من یک listview دارم میخوام شرطی رو بزارم که وقتی موس روی checkboxe سطر اول لیستم کلیک کرد و اونجا(مقداری که کاربر وارد میکنه) چیزی باشه که من میخوام ی فرم دیگه باز بشه.
ممنون میشم کمکم کنید..

saharhg
دوشنبه 30 تیر 1393, 16:36 عصر
بله میشه با استفاده از رویداد mouseover میتونید اینکارو انجام بدید

Mr_Shadow
دوشنبه 30 تیر 1393, 18:02 عصر
میشه بیشتر توضیح بدین؟؟
اگه براتون امکان داره با ی مثال توضیح بدید..
ممنون.

Pedram_Parsian
دوشنبه 30 تیر 1393, 19:04 عصر
میشه بیشتر توضیح بدین؟؟
اگه براتون امکان داره با ی مثال توضیح بدید..
ممنون.

در داخل مثال بالا :
در شرط دوم به جای listView1.FocusedItem.Bounds.Contains هر چی می خواید بذارید تا برابری اون با e.Location (محل مکان نما در برنامه) چک بشه ...

Mr_Shadow
دوشنبه 30 تیر 1393, 23:11 عصر
در داخل مثال بالا :
در شرط دوم به جای listView1.FocusedItem.Bounds.Contains هر چی می خواید بذارید تا برابری اون با e.Location (محل مکان نما در برنامه) چک بشه ...
طبق عکس میخوام وقتی تیک checkboxe(سطر اول که مربوط به "painting" هستش) زده میشه،و بعد Edit زده میشه ی فرم جدید باز بشه!
اما نمیدونم چجوری این کارو بکنم...
ممنون میشم کمکم کنید121382

saharhg
سه شنبه 31 تیر 1393, 14:37 عصر
باید برای button_click دکمه edit کد بنویسید که اگر تیک چک باکس خورده بود اونوقت پنجره ای که میخواهید باز بشه. برای اینکه بفهمید تیک چک باکستون خورده یا نه هم باید خاصیت check اون را چک کنید

abolfazl_d_sh
سه شنبه 31 تیر 1393, 22:11 عصر
سلام
من برای تبدیل متن های ناخوانا به متن خوانا جستجو کردم و یکی از دوستان این چند خط کد رو گفتن.کارم راه افتاد اما میخوام بدونم این کد ها چیکار میکنه یعنی توی هر خط چه اتفاقی میفته؟
ممنون

private void button1_Click(object sender, EventArgs e) {
string encoded_text = richTextBox1.Text;
string decoded_text;
byte[] b = System.Text.Encoding.Default.GetBytes(encoded_text );
decoded_text = System.Text.Encoding.UTF8.GetString(b);
richTextBox2.Text = decoded_text;
}

abbas.oveissi
سه شنبه 31 تیر 1393, 23:08 عصر
سلام
من برای تبدیل متن های ناخوانا به متن خوانا جستجو کردم و یکی از دوستان این چند خط کد رو گفتن.کارم راه افتاد اما میخوام بدونم این کد ها چیکار میکنه یعنی توی هر خط چه اتفاقی میفته؟
ممنون

private void button1_Click(object sender, EventArgs e) {
string encoded_text = richTextBox1.Text;
string decoded_text;
byte[] b = System.Text.Encoding.Default.GetBytes(encoded_text );
decoded_text = System.Text.Encoding.UTF8.GetString(b);
richTextBox2.Text = decoded_text;
}
رشته رو که Encode شده اول به آرایه باینری تبدیل کردند و بعد با استفاده از تابع GetString از حالت باینری به UTF8 بردند،یعنی هر کاراکتر رمز شده به معادلش در UTF8 تبدیل شده که برای ما خوانا باشه.مثلا برای شما 0x41 بی معنی هست اما وقتی در UTF8 به شما نمایش داده باشه "A" رو میبنید.
یکم گنگ شاید توضیح داده باشم:لبخند:اگر نیاز بود بگید بیشتر توضیح بدم.

Mr_Shadow
چهارشنبه 01 مرداد 1393, 00:55 صبح
باید برای button_click دکمه edit کد بنویسید که اگر تیک چک باکس خورده بود اونوقت پنجره ای که میخواهید باز بشه. برای اینکه بفهمید تیک چک باکستون خورده یا نه هم باید خاصیت check اون را چک کنید
اینطوری نمیشه مشخص کرد که تیک چک باکس مربوط به کدوم نوع"painting یا other یا ..." خورده شده!!
من میخوام کاری کنم که وقتی تیک چک باکس مربوط به سطر اول که "painting" هستش زده شد با زدن button_edit بتونم ی فرمی رو باز کنم و....

speaksking
جمعه 03 مرداد 1393, 23:07 عصر
لطفا در مورد این کدها کمی برام توضیح بدین که چه عملکردی انجام میدن؟

long s = 0;
int z = 1;
foreach (char ch in serial)
{
if (char.IsDigit(ch))
{
s += s + Convert.ToInt32(ch) * (z * 2);
}
else
{
if (char.IsLetter(ch))
{
switch (char.ToUpper(ch))
{
case 'A':
s += s + 10 * (z * 2);
break;
case 'B':
s += s + 11 * (z * 2);
break;
case 'C':
s += s + 12 * (z * 2);
break;
case 'D':
s += s + 13 * (z * 2);
break;
case 'E':
s += s + 14 * (z * 2);
break;
case 'F':
s += s + 15 * (z * 2);
break;
}
z +=1;
}
}

}

aminhexa
شنبه 04 مرداد 1393, 00:37 صبح
احتمالا داره از یه سریال کدفعالسازی میسازه تقریبا میشه گفته یه الگوریتم ابتکاری هست!

keyvan_n
شنبه 04 مرداد 1393, 10:29 صبح
تبديل اعداد در مبناي 16 به مبناي 10 است.

cancer_448
شنبه 04 مرداد 1393, 14:21 عصر
سلام دوستان ممنون میشم درباره این چند خط کد توضیح بدید

Public delegate void State_Changed (object sender, EventArgs e);
Public event State_Changed StateChanged;
string state;
Public string State
{
get { return state; }
set
{
state = value;
if (StateChanged != null)
StateChanged (this, newEventArgs ());
}
}

learningtv.i
شنبه 04 مرداد 1393, 14:37 عصر
خب یک event تعریف کرده و در بخش set مربوط به property با نام sate اون رو فعال یا اصطلاحا fire کرده.

cancer_448
شنبه 04 مرداد 1393, 17:32 عصر
خب یک event تعریف کرده و در بخش set مربوط به property با نام sate اون رو فعال یا اصطلاحا fire کرده.
میشه یکم چزیی تر توضیح بدید

learningtv.i
شنبه 04 مرداد 1393, 20:41 عصر
توصیه می کنم فیلم آموزشی ساخت event سفارشی رو که به صورت رایگان هست ببنید.کامل هست.
لینک مطلب (http://learningtv.ir/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-event-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE/)

ghazal_mohammady
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 20:46 عصر
عرض ادب خدمت تمامی اساتید
میشه این کانکشن استرینگ رو توضیح بدین که چیه؟
من میخوام با استفاده از fast report از اس کیو ال گزارش بگیرم ، چطور تغییرش بدم؟

string connStr = "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=" + Environment.CurrentDirectory + "\\FastReports.accdb";