PDA

View Full Version : مشکل در ذخیره مقادیر در app.config

cimiarnm
جمعه 03 مهر 1388, 22:39 عصر
سلام به همگی. اگر از دوستان کسی با app.config یا setting.setting در برنامه هایش کار کرده لطفا به من در حل این مشکل کمک کند
من یه برنامه ای نوشته ام که کاربر میتواند یک سری تغییراتی را در آن اعمال کند . ان تغییرات را در app.config ذخیره میکنم . هنگام خواندن تنظیمات ذخیره شده مشکلی ندارم ولی وقتی میخواهم تغییراتی که کاربر در زمان اجرا اعمال کرده ذخیره کنم خطای readOnly میدهد و اطلاعات را ذخیره نمیکند و میگوبد این فایل فقط خواندنی است . آیا از جایی من باید خاصیت آنرا تغییر دهد و چگونه ؟
با تشکر از همگی

sara.f
شنبه 04 مهر 1388, 00:16 صبح
سلام به همگی. اگر از دوستان کسی با app.config یا setting.setting در برنامه هایش کار کرده لطفا به من در حل این مشکل کمک کند
من یه برنامه ای نوشته ام که کاربر میتواند یک سری تغییراتی را در آن اعمال کند . ان تغییرات را در app.config ذخیره میکنم . هنگام خواندن تنظیمات ذخیره شده مشکلی ندارم ولی وقتی میخواهم تغییراتی که کاربر در زمان اجرا اعمال کرده ذخیره کنم خطای readOnly میدهد و اطلاعات را ذخیره نمیکند و میگوبد این فایل فقط خواندنی است . آیا از جایی من باید خاصیت آنرا تغییر دهد و چگونه ؟
با تشکر از همگی

سلام
منظورت مثلا چه تغییراتی هست؟
من با app.config کار کردم ولی حتی وقتی که نام db را از توی برنامم عوض می کنم ، تغییری در app.config رخ نمیده و بر اساس همان تنظیمات اولیه باقی می مونه.
فکر نمی کنم بتونی خودت دستی تغییرش بدی، شاید باید از اول تنظیمات را انجام داد، البته تا اونجا که من اطلاع دارم.

alireza_tavakol
شنبه 04 مهر 1388, 00:29 صبح
شما در پنجره sulotion explorer بروی علامت + کنار Properties کلیک کن و بعد روی Settings دو بار کلیک کن تا پنجره Settings.settings باز شود توی این پنجره هر چیزی می خواهی تعریف کن ولی scope رو روی user بگذار

در نهایت هر جای برنامه خواستی می تونی مقدار رو از کاربر در یافت کنی و به شکل زیر در فیلدی که در بالا تعیین کردی ذخیره کنی

Properties.Settings.Default.X= textBox1.Text;
Properties.Settings.Default.Save();