PDA

View Full Version : سوال: چطور میشه یک dropdownlist را درون یک userwizard گذاشت ؟ برای اینکه بتوانیم role رادرون userwizard

meysamdalipour
جمعه 03 مهر 1388, 23:48 عصر
برای اینکه بتوانیم عضو سایتی شویم لازم است که به طور پیش فرض از CreatedUserWizard استفاده کنیم . می دانیم که این ابزار آیتم های مشخصی دارد .مثل شناسه کاربری ، رمز عبور ، تکرار رمز عبور ، ایمیل ، سوال امنیتی و پاسخ آن . اما در آن گزینه ای که برای آنکه نقش کاربر را مشخص کند وجود ندارد .
برای اینکار من یک label و dropdownlist به درون creatUserwizard اضافه کردم تا وقتی دکمه ثبت را می زنیم نقش کاربر نیز در هنگام ثبت مشخص شود . اما برای کدنویسی وقتی ما می خواهیم dropdownlist زا استفاده کنیم درون کد وجود ندارد و خوانده نمی شود چون ما درون خود creatuserwizard اضافه کردیم . حال می خواهم بدانم چطور می توانم hc یقخحیخصدمهسف بتوانم نوع نقش کاربری را بخوانم و چطور درون creatuserwizard بتوانم آن رابخوانم . کدی را به زبان vb در زیر آوردم اما تبدیل آن را به زبان C# بلد نیستم . اگه کسی بتونه معادل این کد رو بگه به زبان C# ممنون میشم.

Dim DownList_Roles As DropDownList

DownList_Roles=Creat.ContentTemplateContainer.Find Control("DownList_Roles")

من دقیقا معادل این جمله را در C# می خواهم

Roles.AddUserToRole(CreateUserWizard.UserName, DownList_Roles.Text)

meysamdalipour
شنبه 04 مهر 1388, 00:07 صبح
ببینید در موقعی که ما میخواهیم که creatuserwizard را اجرا کنیم و کاربری تعریف کنیم نم دانیم که این کاربر از چه نقشی است. از ادمین است یا یوزر . برای همین آمدیم یک label و یک dropdownlist داخل خود مجمعه createuserwizard تعبیه کردیم .اما وقتی که می خواهم به این dropdownlist مقدار دهیم و یا حتی شناسایی کنیم می گوید که غیر قابل شناسایی است . چه کار کنیم که تعریف ککنیم .