PDA

View Full Version : مبتدی: نحوه ساخت یک کنترل برای asp.net

VS2010
شنبه 04 مهر 1388, 10:48 صبح
من یه باتن با یک خصوصیات خاص نیاز دارم واسه همین مجبورم تو هر صفحه اونو تغییر بدم چجوری میتونم یک دکمه رو سفارشی کنم و به صورت یک کنترل دات نت در بیارم که تو پروژه های بعدی هم ازش استفاده کنم

A.S.Roma
شنبه 04 مهر 1388, 11:49 صبح
از UserControl استفاده کنید.

mahdi_farhani
شنبه 04 مهر 1388, 11:52 صبح
فقط کافیه یک پروژه از نوع ASP.net Server Control ایجاد کنید و در کلاس ایجاد شده از کلاس Textbox یا هرچیز دیگه ارث بری کنید و بعد از اون یا متد و خاصیت اضافه کنید یا متد یا خاصیت مورد نظر خود را Override کنید .

VS2010
شنبه 04 مهر 1388, 13:55 عصر
از UserControl استفاده کنید.

با استفاده از این میتونم بعدا اونو به صورت dll در بیارم و تو پروژه های بعدیم ازش استفاده کنم

فقط کافیه یک پروژه از نوع ASP.NET Server Control ایجاد کنید و در کلاس ایجاد شده از کلاس Textbox یا هرچیز دیگه ارث بری کنید و بعد از اون یا متد و خاصیت اضافه کنید یا متد یا خاصیت مورد نظر خود را Override کنید .

ASP.NET Server Control این رو از کجا باید ایجاد کنم تو new website یا new project که چنین گزینه هایی نداره ممنون میشم بیشتر توضیح بدید

mahdi_farhani
شنبه 04 مهر 1388, 15:02 عصر
با استفاده از این میتونم بعدا اونو به صورت dll در بیارم و تو پروژه های بعدیم ازش استفاده کنم

ASP.NET Server Control این رو از کجا باید ایجاد کنم تو new website یا new project که چنین گزینه هایی نداره ممنون میشم بیشتر توضیح بدید
نه نمیتونی

از new Project

VS2010
شنبه 04 مهر 1388, 15:38 عصر
اضافه کردم یه فایل کلاس باز شده چجوری میتونم کنترلهارو بهش اضافه کنم

mahdi_farhani
شنبه 04 مهر 1388, 22:06 عصر
اینجا قرار نیست کنترلی اضافه کنید ، اینجا باید کنترل بسازید ........
با توجه به نیاز متدهای Render, RenderContent, ..... باید Override بشن
از کلاس HtmlWriter برای تولید کدهای HTML برای نمایش استفاده میکینیم ، میتونید به Control های کلاس کنترل هایی که نیاز دارید اضافه کنید .
البته ساخت کنترل یک مقدار بحث های تخصصی داره که باید مطالعه بیشتری داشته باشید ، یکی از این بحث ها که خیلی هم مهمه بحث Postback هست چیز خاصی هم نیست ولی باید یکسری مقدمات گزرانده بشه تا بشه این بحث ها پیش کشید

VS2010
یک شنبه 05 مهر 1388, 08:26 صبح
آیا منبعی برای آموزشش وجود داره

Saber_Fatholahi
یک شنبه 05 مهر 1388, 10:03 صبح
آیا منبعی برای آموزشش وجود داره
سلام
بله بهترین منبع کتاب دکتر شهرام خسروی انتشارات wrox
موفق باشی

Exception
یک شنبه 05 مهر 1388, 19:34 عصر
من یه باتن با یک خصوصیات خاص نیاز دارم واسه همین مجبورم تو هر صفحه اونو تغییر بدم چجوری میتونم یک دکمه رو سفارشی کنم و به صورت یک کنترل دات نت در بیارم که تو پروژه های بعدی هم ازش استفاده کنم
اگر فقط در همین حد هست که اصلا پیچیده نیست. کافیه یک کلاس درست کنی که از کلاس Button ارث ببره و خصوصیات جدید رو توش اضافه کنی.
اگر دقیقا بگی چه تغییراتی میخوای بدی شاید بیشتر بتونم کمک کنم.