PDA

View Full Version : سوال: یک سوال ساده وضروری (فقط 3 روز وقت دارم لطفا)از اساتید بزرگ Mysql و PHP

afshin_2009
شنبه 04 مهر 1388, 17:01 عصر
سلام به همه اساتید بزرگ من دارم یک پروژه اموزشی طراحی سایت خبری انجام می دهم.
مشکلم اینه که می خوام 5 خبر اول خلاصه شده اش همیشه رو صفحه اول باشه وبا کلیک روی هر کدام به متن اصلی خبر بره .یعنی اخبار به صورت داینامیک از دیتابیس خونده بشه .مشکل من همون کلیکه .یعنی هر خبری یه ID داره که اسمش هست ID_News_Title ومتن نیز در قسمت News_Complete متن کامل خبر وجود داره .
این سورس منه :

$query="select Cat_Name from news.category where ID_Cat_Name>1 order by ID_Cat_Name ";
$result=mysql_query($query,$link) or die(mysql_error()."<br>".$query);

$querytemp="select ID_News_Title,News_Complete from news.allnews order by Date_News DESC LIMIT 5";
$resulttemp=mysql_query($querytemp,$link) or die(mysql_error()."<br>".$querytemp); $array=explode(" ", $row[News_Complete]);
$string=implode(" ",array_slice($array,0,10)); print "<tr><td align='center'> <a href='php/fivenews.php?p=$row[0]'>". "..." .$string . $row[0]."</a></td></tr>" < }

بااین کد من خلاصه 5 خبر اول رو میارم تو صفحه اول ولی نی دونم در صفحه مقصد یعنی
fivenews.php باید چه کدی بنویسم چون صفحه مثلا fivenews.php?p=1025 اگه درست بشه کار تمومه چون ادرس دهی به صورت صحیح صورت پذیرفته .برای دیدن کد view source رو بزنین .
باز هم تشکر می کنم از لطف تمامی اساتید .خیلی کلافه شدم بابت این موضوع و کل پروژه هم خوابیده به خاطر این مشکل.خواهش می کنم هر چه زودتر کمک کنید چون وقت ندارم دیگه:ناراحت:

s_salavati2002
شنبه 04 مهر 1388, 18:11 عصر
متغیر row رو از کجا آوردی؟
من که دستوری برای fetch تو کدت نمی بینم(مثل mysqkl_fetch_array)

afshin_2009
شنبه 04 مهر 1388, 19:38 عصر
کد رو یه بار دیگه ارسال می کنم با تشکر از لطف شما.داخل تگ سورس بدتر به هم می ریزه کد

$querytemp="select ID_News_Title,News_Complete from news.allnews order by Date_News DESC LIMIT 5";
$resulttemp=mysql_query($querytemp,$link) or die(mysql_error()."<br>".$querytemp);
while($row=mysql_fetch_array($resulttemp))
{
$array=explode(" ", $row[News_Complete]);
$string=implode(" ",array_slice($array,0,10));
print " <a href='php/fivenews.php?p=$row[0]'>". "..." .$string . $row[0]."</a>" ;
}

alihoseini
یک شنبه 05 مهر 1388, 09:23 صبح
براي نمايش اطلاعات بصورت خلاصه از sql زير استفاده كن 30 كاراكتر اول تو اين sql بهت نشون ميده

select ID_News_Title, SUBSTRING(News_Complete, 0, 30) from news.allnews order by Date_News DESC LIMIT 5

afshin_2009
یک شنبه 05 مهر 1388, 16:25 عصر
مرسی ممنون از لطف دوستان مشکلم برطرف شد