PDA

View Full Version : سوال: چگونه با دلفی7 ActiveX بنویسیم ؟

kiosksoft
شنبه 04 مهر 1388, 17:08 عصر
با سلام خدمت اساتید

من برای ساختن ActiveX با دلفی با مشکلاتی مواجه شده ام , البته تو دلفی تازه کار هستم ,لطفا راهنمایی فرمایید:

از کدام نوع پروژه استفاده کنم که ocx ساخته شده تحت اینترنت کار کند ؟

از انواع آورده شده در تصویر ذیل استفاده کردم , ocx های ساخته شده بصورت local کار میکند اما هنگامی که برنامه از هاست اجرا میشود activex توشط برنامه شناخته نمیشود!

در واقع پروژه ای که من میسازم خروجی نهایی آن بصورت آیکون شماره 2 در تصویر میباشد که تحت اینترنت کار نمیکند , اما یکی دیگر از پروژه ها که توسط یکی از اساتید دلفی ساخته شده است و تحت اینترنت هم کار میکند بصورت آیکون شماره 1 در تصویر میباشد !

آیا نوع شماره 1 به روشی خاص ساخته شده است یا خیر ؟

نوع 2 که تحت اینترنت کار نمیکند بصورت Active Form ساخته شده است اما نوع 1 از طریق کدام پروژه ساخته شده است که آیکون آن فرق میکند؟

هر دو نوع پروژه در دلفی 7 ساخته شده اند.

http://www.barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=37525&stc=1&d=1253973975
با تشکر

vcldeveloper
پنج شنبه 07 آبان 1388, 01:09 صبح
از کدام نوع پروژه استفاده کنم که ocx ساخته شده تحت اینترنت کار کند ؟
همه کنترل های ActiveX را میشه در وب استفاده کرد، ولی به طور معمول از Active Form استفاده میشه.

نوع 2 که تحت اینترنت کار نمیکند بصورت Active Form ساخته شده است اما نوع 1 از طریق کدام پروژه ساخته شده است که آیکون آن فرق میکند؟
در دلفی 7، بعد از اینکه کنترل ActiveX مربوطه آماده شد، گزینه Web Deploy از منوی project را انتخاب کنید.

kiosksoft
پنج شنبه 07 آبان 1388, 16:41 عصر
ممنون , تشکر مهندس

من دلفی زیاد کار نکردم , برای کنترل دستگاه ها از راه دور خیلی خوب جواب میده (فوق العاده ست) , ببخشید اگه سوالهای ابتدایی میپرسم.

الان activeX ها تو اینترنت هم کار میکنن . اما با یه مشکل دیگه برخورد کردم ! بعد از اینکه پروژه بستم رو دوباره باز کردم گزینه Web Deploy غیر فعال میشود , ممکنه که چند بار پروژه رو تغییر بدم دوباره بخوام build کنم .

دلیل غیر فعال شدن این گزینه چی میتونه باشه؟

Mahmood_M
پنج شنبه 07 آبان 1388, 19:12 عصر
اما با یه مشکل دیگه برخورد کردم ! بعد از اینکه پروژه بستم رو دوباره باز کردم گزینه Web Deploy غیر فعال میشود
این یک باگ در دلفی 7 هست که در اینجا (http://www.delphi3000.com/articles/article_3628.asp?SK=) راه حلهایی براش ارائه شده ...

موفق باشید ...