PDA

View Full Version : سوال: محدود کردن دسترسی به یک دیتابیس

mehdi_moosavi
دوشنبه 06 مهر 1388, 10:34 صبح
سلام
دوستان محترم در صورتی که بخواهیم یک دیتابیس در SQL فقط با یک username و password قابل دسترسی باشه و بقیه user ها حتی SA user هم به اون دسترسی نداشته باشد دقیقا چطور باید عمل کنیم؟
لطفا راهنمایی کنید - باتشکر

AminSobati
سه شنبه 07 مهر 1388, 20:48 عصر
سلام دوست عزیزم، sa رو میتونین Disable کنین. Loginهای اضافی رو حذف کنید، مثلا builtin\administrators و فقط برای کسانی که نیاز هست Login ایجاد کنید. فراموش نکنید حداقل یک sysadmin داشته باشید!

Asad.Safari
سه شنبه 07 مهر 1388, 22:16 عصر
سلام دوست عزیزم، sa رو میتونین Disable کنین. Loginهای اضافی رو حذف کنید، مثلا builtin\administrators و فقط برای کسانی که نیاز هست Login ایجاد کنید. فراموش نکنید حداقل یک sysadmin داشته باشید!

آقای ثباتی این روش شما در بعضی از موارد باعث مشکل میشه , مثلا فرض کنید برنامه من و برنامه شما هم هر دوتاش با یک Instance از SQL server کار می کنید . شما که End حرفه ایت هستید میایید و user ای مانند sa رو غیر فعال می کنید و من از همه جا بی خبر که با sa کار کردم , یه هو به درد سر می افتم ...

البته این تقصیر برنامه شما نیست ولی بنده به شخصه در بعضی از برنامه هام با این مشکل برخورد داشتم .

موفق باشید

AminSobati
چهارشنبه 08 مهر 1388, 20:16 عصر
برنامه ای که همیشه از sa استفاه میکنه یعنی به Admin دیکته میکنه که Passwordش چی باشه؟ یا اگر این انعطاف پذیری در برنامه وجود داره که Password عوض بشه، پس میشه Login رو هم عوض کرد و چیزی غیر از sa استفاده کرد