PDA

View Full Version : سوال: درخواست یه دستور برای اکسل از طریق VB Editor برنامه آفیس

مهندس مهدی
دوشنبه 06 مهر 1388, 13:58 عصر
سلام دوستان:
من یه فایل اکسل درست کردم و حالا نیاز دارم روی کاربرگم یه combobox بذارم!
میخوام وقتی مقدار یک سلول مشخص فرضا ً A1، مثلا ً وقتی برابر 1 است تو لیست combobox مقادیر a و b ظاهر بشه و من بتونم یکی از مقادیر A یا B رو انتخاب کنم!!و وقتی تو سلول A1 برابر 2 است تو لیست Comboboxمقادیر C و D و E نمایش داده بشه و من بتونم یکی از این سه مقدار رو انتخاب کنم و بهمین ترتیب....
دوستان نمیخوام تو اکسلم فرم بسازم!فقط میخوام COMBOBOX رو روی صفحه بذارم!
دستوری که باید بنویسم چیه؟میشه کمکم کنید!من VB بلد نیستم!همین فایل رو هم کلی طول کشید تا ساختم!تا حالا فقط از توابع خود اکسل استفاده کردم ولی الان لازم شده ماکرو نویسی کنم که من بلد نیستم!میشه برای مثال بالا دستورشو بهم بگید.
خیلی فوریه!
ممنونم.بچه ها تمام پروژه دانشگاهی من لنگ همین مثاله!تا این مسئله حل نشه!امکان فارغ التحصیلیم صفره!
لطفاً اگه کسی میتونه کمکم کنه.

j.farazani
دوشنبه 06 مهر 1388, 21:02 عصر
سلام

دقيقا بگو چكار مي خواي بكني تا بتونم كمكت كنم ؟

مهندس مهدی
چهارشنبه 08 مهر 1388, 02:31 صبح
سلام

دقيقا بگو چكار مي خواي بكني تا بتونم كمكت كنم ؟

سلام مرسی.
من باید یه فایل اکسل بار یمحاسبات آتش نشانی بسازم(رشتم مکانیکه)که با یه کمبو باکس نوع حریق رو تعیین کنم و مقدار اون نوع رو که یه عدده به یه سلول تعمیم بدم!و بعد یه کمبو باکس دیگه بسازم که با توجه به مقدار سلول مذکور اگه 1 بود دو مرود A و B رو برام لیست کنه تا یکیشونو انتخاب کنم!و اگه مقدار 2 بود دو مورد C و D و E رو لیست کنه تا یکیشونو انتخاب کنم!
کل فایل رو ساختم ولی در مورد این کمبو باکس دوم چون باید کد نوسی کنم به مشکل خوردم!واسه همین کمک خواستم!برای فایلم نمیخوام فرم قرار بدم!میخوام کمبو باکس دوم رو با اون سلول که مرجع کمبو باکس اوله مربوط کنم و ....
منتهی چون VB بلد نیستم هرچی Help رو هم خوندم بکارم نیومد!
راستش میخوام از VB Editor اکسل بنویسم که یه جوری به کاربرگ اکسل ربط داده بشه!چون نمیدونم چطوری کد نوشته شده رو به یه سلول یا کاربرگ تو اکسل ربط میدن!
بازم ممنون که توجه کردین.
دوست عزیز تو لینک زیر نحوه حل شدن مشکلم رو نوشتم!خوشحال میشم نظر شما رو هم بدونم.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=819300#post819300