PDA

View Full Version : یه مشکل عجیب در جستجو

Jean Reno
دوشنبه 06 مهر 1388, 15:45 عصر
با سلام
من از طریق یک کمبو باکس مقادیری که در دیتاگریدویو نمایش داده می شه رو فیلتر می کنم
کد جستجو در پایین اوردم
مشکل من اینه که جستجو و فیلتر کامل انجام می شه و مقادیر رو برام نمایش می ده اما برخی گزینه های خاص رو که به ازای اونها رکوردی وجود داره نمایش نمی ده و رکوردش رو تشخیص نمی ده
به عنوان مثال یکی از گزینه های کمبوباکس من گزینه 'داخلی' و یا گزینه 'داروهای موثر بر پوست' وقتی گزینه فیلتر کردن رو بر روی این دو گزینه قرار می دم با این که رکوردی با این گروه ها وجود داره نمایش نمی ده
این رو هم اضافه کنم که مقادیر کمبوباکس رو هم دستی وارد کردم و هم اتصال به یه جدول دادم و در هر دو حالت نشد

if (!string.IsNullOrEmpty(comboBox1.Text)
{
string Search_Str = "select * from drug_list ";
Obj_class.connect();
DataTable Search_Table = Obj_class.select(Search_Str);
Obj_class.disconnect();

DataView Search_View = new DataView(Search_Table);
Search_View.RowFilter = "Group_Type='" + comboBox1.Text.Trim() + "'";
dataGridView1.DataSource = Search_View;
}

Beyondsoft
دوشنبه 06 مهر 1388, 19:05 عصر
سلام دوست عزیز
اگر دقت کنی می بینی که در پیدا کردن گزینه هایی که "ی" و "ک" دارند مشکل وجود دارد.
که باید از کارکتر فارسی آن استفاده کنی!

Jean Reno
سه شنبه 07 مهر 1388, 08:42 صبح
سلام دوست عزیز
اگر دقت کنی می بینی که در پیدا کردن گزینه هایی که "ی" و "ک" دارند مشکل وجود دارد.
که باید از کارکتر فارسی آن استفاده کنی!

چطور می شه این مشکل رو حل کرد ؟

saeeedft
سه شنبه 07 مهر 1388, 09:00 صبح
سلام دوست عزیز، شما کیبردتو رو فارسی کردی؟ منظوره اینه که تمام کلید هاش مطابق با کیبردت هست(مثلا حرف پ دقیقا در جای خودش هست)اگه اینطور نیست برنامه trylaout رو نصب کن(حجمش کمه) امیدوارم مشکلت حل شه

Jean Reno
سه شنبه 07 مهر 1388, 09:18 صبح
سلام دوست عزیز، شما کیبردتو رو فارسی کردی؟ منظوره اینه که تمام کلید هاش مطابق با کیبردت هست(مثلا حرف پ دقیقا در جای خودش هست)اگه اینطور نیست برنامه trylaout رو نصب کن(حجمش کمه) امیدوارم مشکلت حل شه

نصبش کردم ولی مشکلم حل نشد

Beyondsoft
سه شنبه 07 مهر 1388, 12:07 عصر
بجای ی از shift + x استفاده کن! می بینی که درست جواب می دهد !