PDA

View Full Version : نمايش تاريخ در datagrid

maryam_ch
دوشنبه 06 مهر 1388, 15:53 عصر
توسط query رشته اي كه هم شامل يكسري اطلاعات هست و هم شامل تاريخ توليد مي كنم و در datagrid هم textbox ي گذاشتم كه bind شده اطلاعات مربوط به اين رشته ي خروجي درست نشون داده مي شه به جز تاريخ كه برعكس نشون داده مي شه مثلا":
1388/10/21
ضمنا نمي خوام در query تغيير بدم تا در .net درست نشونش بده و نمي تونم تاريخ رو به صورت رشته ي جدا select كنم و اون رو به Maskedtextbox بايند كنم بلكه مي خوام ببينم مي شه تو .net كاري كرد كه تاريخ رو درست نشون بده.
با تشكر.

saina2006
دوشنبه 06 مهر 1388, 17:18 عصر
عموما .NET از تنظیمات ویندوز برای نشان دادن تاریخ استفاده میکنه
اما شما تاریخ 1388/10/21 را به چه صورت در یتابیستون ذخیره کرده اید؟؟

Alireza Orumand
سه شنبه 07 مهر 1388, 08:09 صبح
سلام
اشکال از دات نت نیست. اشکال از CSS یا استایل شماست. میتونید به اون سلولی که قراره تاریخ رو نمایش بده، خاصیت direction رو به rtl تنظیم کنید تا مشکل برطرف بشه. البته از اونجا که IE خیلی استاندارده تاریخ رو برعکس مرور گرهای دیگه نشون میده، واسه همین شما باید یه استایل هم برای مرورگرهای مهم دیگه مثل فایرفاکس ایجاد کنید.
موفق باشید.

maryam_ch
سه شنبه 07 مهر 1388, 08:44 صبح
من direction مربوط به textbox داخل گريد رو تنظيم كردم اما همچنان جواب نداد.:ناراحت:
فيلد تاريخ در ديتابيس رو varchar 10 تايي گرفتم ولي گفتم كه من query رو نگاه مي كنم خروجي رو كاملا درست نشون مي ده.

saina2006
سه شنبه 07 مهر 1388, 10:59 صبح
به صورت تاریخ میلادی بگیر و در دیتابیس با نوع datetime ذخیره کن و موقع نمایش به شمسی تبدیلش کن

alireza_s_84
سه شنبه 07 مهر 1388, 12:12 عصر
توسط query رشته اي كه هم شامل يكسري اطلاعات هست و هم شامل تاريخ توليد مي كنم و در datagrid هم textbox ي گذاشتم كه bind شده اطلاعات مربوط به اين رشته ي خروجي درست نشون داده مي شه به جز تاريخ كه برعكس نشون داده مي شه مثلا":
1388/10/21
ضمنا نمي خوام در query تغيير بدم تا در .net درست نشونش بده و نمي تونم تاريخ رو به صورت رشته ي جدا select كنم و اون رو به Maskedtextbox بايند كنم بلكه مي خوام ببينم مي شه تو .net كاري كرد كه تاريخ رو درست نشون بده.
با تشكر.

سلام:
اینجوری Bind کنید:

<%# Bind("AddDate","{0:YYYY:MM:DD}") %

موفق باشید

maryam_ch
شنبه 11 مهر 1388, 13:36 عصر
با سلام
Bind("AddDate","{0:YYYY:MM:DD}") رو امتحان كردم به جاي AddDate نام ستون خروجي مربوط به query يم رو نوشتم اما باز هم درست نشد.
فكر مي كنم اين مطلبي كه شما فرمودين واسه وقتي كار ميكنه كه خروجي فقط تاريخ باشه.
چون عرض كردم من يه رشته برمي گردونم كه توش تاريخ رو هم داره اما فقط تاريخ نيست.
راه ديگه اي نيست :گریه: