PDA

View Full Version : سوال: یادگیری کدام زبان برنامه نویسی آسان است؟

mohsenshams
دوشنبه 06 مهر 1388, 21:54 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید
دوست عزیز من برای یک پروژه دانشگاهی مربوط به رشته متالورژی کار میکنم و حالا قصد یادگیری یک زبان برنامه نویسی دارم که یادگیری آن آسانتر از دیگر زبانها باشد و کارایی آن خوب است کدام زبان برنامه نویسی را شما برای من پیشنهاد می کنید؟

در ضمن پروژه من به این صورت است که یک سری اطلاعات مثل درچه حرارت و غیره دریافت میکنه و با استفاده از یک فرمول جواب آنرا می دهد!!!

از دوستان خواهش دارم که در این مورد کوتاهی نکنند.

با تشکر از همه دوستان

afi_program
دوشنبه 06 مهر 1388, 23:55 عصر
اگه نیازی به محیط visual نداری میتونی از c یا پاسکال(البته دیگه کمتر استفاده میشه)استفاده کنی.ولی فکر میکنم c یاc++ خیلی خوب باشن چون از مبتدی تا حرفه ای کارو راه میندازه.
موفق باشی

mohsenshams
سه شنبه 07 مهر 1388, 12:36 عصر
با سلام خدمت دوست عزیز
دوست عزیز با تشکر از شما
ولی من آشنایی کاملی با برنامه نویسی ندارم منظور شما از محیط ویژیال یعنی چه؟

ma300d
سه شنبه 07 مهر 1388, 15:01 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید
دوست عزیز من برای یک پروژه دانشگاهی مربوط به رشته متالورژی کار میکنم و حالا قصد یادگیری یک زبان برنامه نویسی دارم که یادگیری آن آسانتر از دیگر زبانها باشد و کارایی آن خوب است کدام زبان برنامه نویسی را شما برای من پیشنهاد می کنید؟

در ضمن پروژه من به این صورت است که یک سری اطلاعات مثل درچه حرارت و غیره دریافت میکنه و با استفاده از یک فرمول جواب آنرا می دهد!!!

از دوستان خواهش دارم که در این مورد کوتاهی نکنند.

با تشکر از همه دوستان

سلام دوست عزیز
من تا کمی ویژوال یاد دارم در کل ویژوال بیسیک خوراک این کار ها هست !!
به نظر من ویژوال بیسیک تو این زمینه راحت تر میتونه کمک کنه
البته این پروژه شما کار خیلی خیلی اسونی با ویژوال بیسیک هست زبان های دیگر را نمیدانم
موفق باشی

Open-Source
سه شنبه 07 مهر 1388, 15:38 عصر
هیچ زبونی برای کار شما مثل همین ویژوال بیسیک 6 نیست.
چون:
کلا زبان بیسیک یادگیری راحت هستش.
بعد نمونه برنامه برای ویژوال بیسیک خیلی گیر میاد.
منبع هم خیلی هست.

{به زبون هایی که میتوان با آنها برنامه ای با شکل و شمایل ویندوز نوشت معروف اند به ویژوال مثل ویژوال بیسیک.}

Atomic Brain
سه شنبه 07 مهر 1388, 15:53 عصر
در ضمن پروژه من به این صورت است که یک سری اطلاعات مثل درچه حرارت و غیره دریافت میکنه و با استفاده از یک فرمول جواب آنرا می دهد!
به شرطی که سرعت در پاسخ دهی واست ملاک نباشه و فرمولت هم سبک باشه، ویژوال بیسیک.

clover
سه شنبه 07 مهر 1388, 16:09 عصر
من هم برای کار شما ویژوال بیسیک را پیشنهاد می کنم . اگر 6 باشه هم راحتره و هم نمونه برنامه زیاد براش پیدا میشه . net. هم برای کارهای پیشرفته تر و البته استفاده از کامپوننت ها .

alinaghiha
سه شنبه 07 مهر 1388, 16:17 عصر
تبليغات خانواده basic در قسمت c
اينهمه از دوستان گفتن بيسيك آسونه خوب ماهم حرفي نداريم بيسيك براي ابتداي كار خوبه

mohsenshams
سه شنبه 07 مهر 1388, 16:38 عصر
با تشکر از همه دوستان عزیز ، حالا از شما خواهش دارم اگر برنامه ای و یا آموزشی در این مورد دارید برای من بگذارید و یا اینکه لینکشو قرار بدهید.

با تشکر از شما دوستان
به امید موفقیت شما سروران

ma300d
سه شنبه 07 مهر 1388, 17:02 عصر
هیچ زبونی برای کار شما مثل همین ویژوال بیسیک 6 نیست.
چون:
کلا زبان بیسیک یادگیری راحت هستش.
بعد نمونه برنامه برای ویژوال بیسیک خیلی گیر میاد.
منبع هم خیلی هست.

{به زبون هایی که میتوان با آنها برنامه ای با شکل و شمایل ویندوز نوشت معروف اند به ویژوال مثل ویژوال بیسیک.}
100% قبول دارم

Open-Source
چهارشنبه 08 مهر 1388, 07:37 صبح
با تشکر از همه دوستان عزیز ، حالا از شما خواهش دارم اگر برنامه ای و یا آموزشی در این مورد دارید برای من بگذارید و یا اینکه لینکشو قرار بدهید.

با تشکر از شما دوستان
به امید موفقیت شما سروران

اینو دیگه برو تو انجمن ویژوال بیسیک خیلی بهت کمک میکنن(آخه جای این سوال اونجاست).

برنامه نویسی در VB 6 (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=43)