PDA

View Full Version : سوال: حلقه

majidsoft
سه شنبه 07 مهر 1388, 14:59 عصر
با سلام
من یک حلقه WHILE دارم که اطلاعات را از دیتابیس می خواند حالا می خواهم در هنگام خواندن اطلاعات پس از هر بار خواندن منتظر زدن کلیدی یا انجام کاری شود و بعد به سراغ داده بعدی برود یعنی ادامه حلقه تا انجام کاری به تعویق بیفتد

fazelm
سه شنبه 07 مهر 1388, 19:57 عصر
با سلام
من یک حلقه WHILE دارم که اطلاعات را از دیتابیس می خواند حالا می خواهم در هنگام خواندن اطلاعات پس از هر بار خواندن منتظر زدن کلیدی یا انجام کاری شود و بعد به سراغ داده بعدی برود یعنی ادامه حلقه تا انجام کاری به تعویق بیفتد

میتونی یه msgbox بذاری که تا کاربر ok نکنه ادامه پیدا نمیکنه

majidsoft
چهارشنبه 08 مهر 1388, 09:44 صبح
با سلام
دوست عزیز من با این حلقه چند داده را می خوانم حالا می خواهم پس از خواندن هر داده یک سری کارهای خاص انجام داده و پس از کلیک بر دکمه ای به سراغ داده بعد برود و حلقه ادامه پیدا کند اگر برای اینکار راه بهتری نیز سراغ دارید لطفا برایم بگذارید
با تشکر

Mani_rf
چهارشنبه 08 مهر 1388, 15:57 عصر
سلام دوست گرامی ،شما می توانی یک حلقه While دیگر درون حلقه قبلی خود ایجاد کنی قسمت شرطی را طوری تنظیم کنی که تا برقرار نشدن آن شرط اجازه خروج از حلقه و ادامه دستورات حلقه اول را به کامپایلر ندهد. اگر می خواهید که کاربر در هین تصمیم گیری حلقه شما اجازه استفاده از سایر قسمت ها را نیز داشته باشد ، میتوانید کد :

Application.DoEventes

را درون حلقه داخلی قرار دهید تا زمانی را به اجرای مابقی دستورات اختصاص دهد.
موفق باشید.

majid_vb_2008
چهارشنبه 08 مهر 1388, 16:24 عصر
دوست من
بنظر من حلقه لازم نيست وقتي قرار از بانك يك سري اطلاعات خوانده بشه و بعد روش عملياتي انجام بشه و با زدن يك كليد به ركورد بعدي بره خوب كد رفتن به ركورد بعدي رو بزار توي همون كليد. با اين كار مي توني حتي تغييرات تي رو كه رو داده ها دادي رو هم ذخيره كني
نمي دونم متوجه منظورم شدي يا نه اگر نشدي بگو تا برات بيشتر توضيح بدم.

majidsoft
پنج شنبه 09 مهر 1388, 02:08 صبح
با تشکر از دوستان
روش دوستمون آقا مانی فکر نمی کنم جواب بده من خودم امروز رو این روش کار کردم که کامبو باکسها را پر کنه و بعد از زدن دکمه ثبت به سراغ داده بعدی بره ولی هنوز درستش نکردم و از کد زیر استفاده کردم ولی هنوز کار داره
آقا مجید اگه لطف کنی کد این روش را که گفتی برایم بگذاری ممنون می شم بنظ میاد از روش من بهتر باشه

Dim cnn As SqlConnection = Fn_Get_SqlConnection()
Dim CMD1 As SqlDataAdapter = New SqlDataAdapter("SELECT * from REST Where (g1 like N'" & frmmain.txtlname.Text & "' ) OR (g2 like N'" & frmmain.txtlname.Text & "' ) OR (g3 like N'" & frmmain.txtlname.Text & "' ) OR (g4 like N'" & frmmain.txtlname.Text & "' ) ", cnn)
Dim dataSet As DataSet = New DataSet
CMD1.Fill(dataSet, "rest_tbl")
txtcode.DataSource = dataset.Tables("rest_tbl")
txtcode.DisplayMember = "card"