PDA

View Full Version : راهنمایی جهت انتخاب مرجع مناسب برای آموزش برنامه نویسی C#.NET

Football Land
سه شنبه 07 مهر 1388, 14:06 عصر
با عرض سلام و وقت بخیر به کلیه اساتید محترم

من دانشجوی ترم پنجم کارشناسی پیوسته کامپیوتر - نرم افزار هستم . میخواستم برنامه نویسی در محیط Visual را به زبان #C شروع کنم . تا الان هیچ تجربه ای در مورد برنامه نویسی شی گرا و تحت محیط VISUAL نداشتم . اما با زبان های پاسکال - اسمبلی و C آشنا هستم و نمرات بسیار بالایی هم از این دروس کسب کردم .

هدف من هم این هست که ابتدا windows Application را مسلط بشم ( تا حدودی ) و بعد کاملا روی web Application تمرکز کنم ...

در همین سایت و وب سایت های دیگه منابع بسیار زیادی معرفی شدن و اکثرا هم به زبان انگلیسی هستند که متاسفانه من به زبان انگلیسی اونقدری تسلط ندارم که بخوام کتاب بخونم !

بنابراین خواهشا منابعی که معرفی می کنید ترجیحا کتاب باشه ( EBook نباشن ! ) و بعد هم حتما فارسی باشه ...

میخوام ابتدا مفاهیم اولیه کار با سی شارپ و دات نت را توضیح داده و بعد با طرح مثال هایی و توضیح کامل و واضح مفاهیم درس را توضیح بده ...

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید .

منتظر نظرات ارزشمند شما هستم .

موفق و شاد باشید

MAHDIhp_devsq
سه شنبه 07 مهر 1388, 14:19 عصر
دوست عزيز يك كتاب راجع برنامه نويسي سي شارپ از آقاي جعفر ن‍ژاد قمي در بازار موجود است كه خيلي مفيد است .اين كتاب مخصوص دانشجويان است.چون در بازار اكثر كتاب ها ترجمه شده است و ترجمه بدي شده است من اين كتاب را پيشنهاد مي كنم.عنوان كتاب :آموزش گام به گام C#.NET نويسنده گان :عين الله جعفرنژاد قمي , رمضان عباس نژاد .پيشنهاد من به شما اين است كه هميشه كتابي بخريد كه تاليفي باشه.كتاب هاي ترجمه شده خوب نيست.در ضمن كتاب آموزش C# 2005 از آقاي هاشميان كه در اينترنت موجود است خيلي خوب است.مهدي .mahdihp.devsc@gmail.com

mahdi_7610
سه شنبه 07 مهر 1388, 15:08 عصر
اگه یه کتاب خوب و جامع میخوای کتاب دایتیل را بگیر . از انتشارات ناقوس اگه اشتباه نکنم باید باشه .

اگه Ebook میخوای کتابهای اسلام احمد زاده و هاشمیان خیلی بهتر از بقیه هستند .

موفق باشی

sh_microsoft
سه شنبه 07 مهر 1388, 18:18 عصر
سلام
برای شروع کتاب های زیادی وجود دارند (کتاب هایی که دوستان معرفی کردند). برای شروع می توانید از این نوع کتاب ها استفاده کنید. چون روان و ساده مطالب را مطرح کردند.

کتابی نیز به شما معرفی می کنم شاید در آینده نزدیک به درد شما بخورد:
نام کتاب : مرجع کامل سی شارپ دات نت 2005
مترجم : مهندس مهرداد توانا - مهندس سعید هراتیان
تعداد صفحه : 1824
ناشر : گروه مهندسی - پژوهشی ساحر

ucnazard
سه شنبه 07 مهر 1388, 21:08 عصر
salam
in pdf be dardeton mikhore movafagh bashin

Atomic Brain
سه شنبه 07 مهر 1388, 21:31 عصر
متاسفانه من به زبان انگلیسی اونقدری تسلط ندارم که بخوام کتاب بخونم !
منم متاسفانه باید به عرض شما دوست عزیز برسونم که تا وقتی که زبانت ضعیف باشه، ضربه خواهی خورد و از منابع وسیعی محروم خواهی ماند.

daniel_0247
سه شنبه 07 مهر 1388, 21:53 عصر
با سلام
دوست عزیز اول باید یکسری کتاب ترجمه شده بخونی ، بعد هنگام با این هم لغات و ساختار جملات زبان رو هم یادبگیر تا بتونی بعد از کتب فارسی ، کتب زبان انگلیسی رو هم مطالعه کنی . زیرا بهترین مطالب در این کتابها هستند و برای یه برنامه نویس حرفه ای مورد نیازه! همچنین از تاپیک های این فروم می تونی بسیار استفاده کنی .

موفق باشی

سهیلا صالح نوسی
چهارشنبه 08 مهر 1388, 05:26 صبح
با عرض سلام و وقت بخیر به کلیه اساتید محترم

من دانشجوی ترم پنجم کارشناسی پیوسته کامپیوتر - نرم افزار هستم . میخواستم برنامه نویسی در محیط Visual را به زبان C#‎ شروع کنم . تا الان هیچ تجربه ای در مورد برنامه نویسی شی گرا و تحت محیط VISUAL نداشتم . اما با زبان های پاسکال - اسمبلی و C آشنا هستم و نمرات بسیار بالایی هم از این دروس کسب کردم .

هدف من هم این هست که ابتدا windows Application را مسلط بشم ( تا حدودی ) و بعد کاملا روی web Application تمرکز کنم ...

در همین سایت و وب سایت های دیگه منابع بسیار زیادی معرفی شدن و اکثرا هم به زبان انگلیسی هستند که متاسفانه من به زبان انگلیسی اونقدری تسلط ندارم که بخوام کتاب بخونم !

بنابراین خواهشا منابعی که معرفی می کنید ترجیحا کتاب باشه ( EBook نباشن ! ) و بعد هم حتما فارسی باشه ...

میخوام ابتدا مفاهیم اولیه کار با سی شارپ و دات نت را توضیح داده و بعد با طرح مثال هایی و توضیح کامل و واضح مفاهیم درس را توضیح بده ...

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید .

منتظر نظرات ارزشمند شما هستم .

موفق و شاد باشید
سلام
1- هاشمیان
2- visual c# how to program deitel
wrox -3
با کتاب اولی شروع کن ، هر جا مشکلی داشتی ، از دومی و سومی کمک بگیر!

Football Land
چهارشنبه 08 مهر 1388, 15:04 عصر
با تشکر از کلیه دوستان عزیزی که پاسخ دادند ... با این تفاصیل فکر میکنم برای شروع کتاب Deitel گزینه مناسبی باشه !
اگر کسی دیگه از اساتید نظر دیگری داره خوشحال میشم استفاده کنم .

salam
in pdf be dardeton mikhore movafagh bashin

کدوم pdf دوست عزیز ؟

اَرژنگ
جمعه 10 مهر 1388, 16:53 عصر
با تشکر از کلیه دوستان عزیزی که پاسخ دادند ... با این تفاصیل فکر میکنم برای شروع کتاب Deitel گزینه مناسبی باشه !
اگر کسی دیگه از اساتید نظر دیگری داره خوشحال میشم استفاده کنم .

نگران زبان نباش، کتابهایه زبان اصلی را بخوان، گوگل یارته و با اینترنت تند یاد میگیری.
در دین و دین برنامه نویسی احتیاجی به واسط نیست، مستقیم برو به منبع وگرنه همیشه محتاج یک واسط میمانید.
اصلا سعی کردید که به یک کتاب زبان اصلی نگاه بندازید یا از همان اول باخته قبول کردید که نمیتونی؟
اگر فکر کنی که میتونی یا نمیتونی، فکرت درسته، ولی چیزی را که فکر میکنی میتونی عوض کنید.
یک زحمت بده، حداقل ۲ هفته با یک کتاب زبان اصلی امتحان کن، مشکلی داشتی بیا اینجا بپرس.

hyperboy
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 19:25 عصر
این کتاب رو بخونید

http://uploadweb.ir/home/Download/5/Visual-Csharp-hashemiyan.pdf/