PDA

View Full Version : درج عكس ذخيره شده در جدول ديگر

DlphIran
سه شنبه 07 مهر 1388, 17:44 عصر
سلام
اول بگم جستجو كرد ولي چيزي بدست نياوردم . من از Adoquery و اس كيو ال سرور2000 استفاده مي كنم و فيلد عكس هام هم از نوع image هست.
من عكساي زيادي رو درون بانك اطلاعاتيم ذخيره مي كنم، حالا يه مدت يكبار بايد اطلاعات يه سري اشخاص با عكسشون بطور خودكار در تاريخ مشخص از جدول اصلي به جدول بايگاني منتقل بشه
مشكل اينجاست كه نمي دونم چطور ميشه فيلد image رو بازيابي كرد و در جدول ديگه اي درج كرد
ذخيره رو بطور خلاصه مي نويسم :
parameters.parambyname('a').loadfromfile(opendialo g1.filename,ftblob)
l
اين از ذخيره ،‌حالا از براي درج همين عكس در يه جدول ديگه چيكار بايد كرد؟ مثلا براي درج بقيه فيلدهام از روش عادي كه استفاده مي كنم اينجوريه :
adoquery2.parameters.parambyname('a').values:=adoq uery1['nam'];
l
adoquery1 جدول اصلي هست كه اطلاعاتش وارد جدول بايگاني بشه ، براي فيلد از نوع ايميج چه جوري بايد بنويسم ?

MohsenTi
چهارشنبه 08 مهر 1388, 19:43 عصر
راستش من از SQL استفاده نکردم ولی از AdoQ استفاده کردم و دقیقا میدونم مثل Adotable علاوه بر این اگر کد SQL ی که توی AdoQ نوشتی تغییر نمی کنه می تونی فیلدهای درگیر در AdoQ رو صدا بزنی و از پروپرتی SaveToFile بلاب فیلد استفاده کنی مثل این

ADOQuery1Pic.SaveToFile('MyPic.jpg');
یا
ADOQuery1Pic.SaveToStream(MyStream);

بعدش هم دوباره با کد خودت ذخیرش کن .

DlphIran
پنج شنبه 09 مهر 1388, 13:32 عصر
مشكل اينجاست كه ما اصلا نام يا آدرس عكس رو نداريم بلكه عين خود عكس درون بانك اطلاعاتي ذخيره شده ،‌حالا مي خوايم يكي از اين عكسها رو كه درون dbimage هست در يه بانك ديگه اي درج كنيم ،‌چطور ميشه محتواي اون Dbimage رو درون بانك ذخيره كرد .؟

البته با دستورات اس كيو ال و با استفاده از پارامتر

لطفا راهنماييم كنيد