PDA

View Full Version : تحلیل» قرض الحسنه؟؟

hsajj27
چهارشنبه 08 مهر 1388, 11:50 صبح
سلام
من می خوام یه برنامه قرض الحسنه بنویسم
یه سری اطلاعات کلی راجع به روش کار و چگونگی واریز و برداشت و روابط بین جدول ها و ... میخواستم
مثلا چه جداولی با چه فیلدهایی برای یک صندوق معمولی نیازه ؟:متفکر:
خیلی خیلی ممنون

Delphi&Kylix_2939
چهارشنبه 08 مهر 1388, 12:03 عصر
سلام من برنامه قرض الحسنه آماده دارم و کامل ترین نرم افزار صندوق قرض الحسنه است
می تونیم در این مورد همکاری کنیم

delphiprog3000
چهارشنبه 08 مهر 1388, 14:03 عصر
سلام
من می خوام یه برنامه قرض الحسنه بنویسم
یه سری اطلاعات کلی راجع به روش کار و چگونگی واریز و برداشت و روابط بین جدول ها و ... میخواستم
مثلا چه جداولی با چه فیلدهایی برای یک صندوق معمولی نیازه ؟:متفکر:
خیلی خیلی ممنون

با سلام.پیشنهاد بنده اینه که ابتدا جستجو نمایید.و یک جمع بندی و نیاز سنجی انجام دهید.سپس کار رو شروع کنید. و در حین انجام پروژه ایرادات و سوالات را مطرح نمایید. به اینصورت زودتر به پاسخ میرسید.

موفق باشید.................

babak_delphi
چهارشنبه 08 مهر 1388, 19:06 عصر
به نظر من بهترین ، سریعترین و مطمئن ترین راه اینه که با یک صندوق قرض الحسنه صحبت کنید که این نرم افزار رو برای اونها بنویسید
اونا تمام اطلاعات برنامه رو به شما بدهند شما هم یک نسخه از برنامه رو مجانی به اونها بدید
در این صورت اونها چون برنامه خودشون رو مجانی میگیرند با شما همکاری میکنند و برای بهتر شدن برنامه سعی میکنند هر چیز که نیاز هست رو از شما بخواهند
شما هم در عوض دادن یک نسخه ، هم اطلاعات کامل دارید ، هم اطلاعات مورد نیاز سریع به دستتون میرسه ، هم کسانی که عملاً درگیر کار و نیازها هستند راهنماییتون می کنند و هم برنامه شما در شرایط واقعی و با داده های واقعی تست میشه که این هم خودش کمک بزرگی هست
البته خودتون هم باید تست کنید
ضمنا برای فروشهای بعدی هم خریدار شما اولین نفر نخواهد بود و میتونید بگید که برنامه در حال حاضر در فلان صندوق نصب شده و استفاده میشه و این هم یه تبلیغه

موفق باشید

farkhondehkar
دوشنبه 13 مهر 1388, 19:04 عصر
سلام. من کارمند بانکم. اگه سوالی داشتین کمکتون می کنم.

bank mellat...its yours

kh_homayoun
دوشنبه 27 مهر 1388, 13:33 عصر
سلام من یه پروژه با موضوع ATM دارم.میخام DFD وERDiagram را برای قسمت ارتباط با مشتری رسم کنم. میشه کمکم کنید.

morteza_1234m
سه شنبه 12 آبان 1388, 22:24 عصر
سلام من تا حالا یک سری اطلاعات کلی در مورد صندوق قرض الحسنه به دست آوردم که به شرح زیر هست:
*ثبت اطلاعات
-افتتاح حساب جاری
-افتتاح حساب پس انداز
- افتتاح حساب کوتاه مدت
-افتتاح حساب بلند مدت
-ثبت مشخصات وام گیرنده
-ثبت چک وام ها
-ثبت وام موافقت شده
-در صد کارمزد وام
-در صد مسدودی وام
-محاسبه سود آتی وام
-محاسبه سود سپرده

*عملیات سیستم
- عملیات حساب جاری اشخاص
-عملیات حساب سپرده کوتاه مدت
-عملیات حساب سپرده بلند مدت
-واریز(اقساط وام)
-عملیات حساب سپرده طرحهای ویژه

*مدیریت سیستم
-اصلاح مانده حساب جاری
-اصلاح مانده پس انداز و سپرده
-اصلاح مانده وام
-اختصاص و تغییر رمز عبور

*لیست گیری
-گزارش مشتری
-گزارش مانده
-گزارش وام ها
-گزارش روزانه
-گزارش مانده کل حسابها
-گزارش وام های معوقه
-گزارش واریز سود سپرده
اینا بخشی از عملیات هایی هست که برام نامفهومه و خیلی از اینا رو نمی دونم شامل چه چیز هایی میشه
برای مثال : افتتاح حساب جاری با عملیات حساب جاری چه تفاوت هایی داره وشامل چه گزینه هایی هستند
دوستان اگر کمک کنند خیلی ممنون میشم چون دیگه روم نمیشه به بانک برم و ساعت ها وقتشون رو بگیرم و اونها هم حاضر به همچنین کاری نمی باشند

MIDOSE
سه شنبه 12 آبان 1388, 22:31 عصر
این بحث بار ها انجام شده، اینجا (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=51006) فکر کنم نیازتون را بر طرف کنه.

موفق باشید،
MIDOSE

اوبالیت به بو
چهارشنبه 13 آبان 1388, 15:09 عصر
اینا بخشی از عملیات هایی هست که برام نامفهومه و خیلی از اینا رو نمی دونم شامل چه چیز هایی میشه
برای مثال : افتتاح حساب جاری با عملیات حساب جاری چه تفاوت هایی داره وشامل چه گزینه هایی هستند
این خیلی خوبه که عملیات ها مشخص شده.
حالا برید دنبال WorkFlow
برید دنبال Form ها. یا اگر می تونید خودتون طراحی کنید.

farkhondehkar
چهارشنبه 13 آبان 1388, 17:20 عصر
سلام من تا حالا یک سری اطلاعات کلی در مورد صندوق قرض الحسنه به دست آوردم که به شرح زیر هست:
*ثبت اطلاعات
-افتتاح حساب جاری
-افتتاح حساب پس انداز
- افتتاح حساب کوتاه مدت
-افتتاح حساب بلند مدت
-ثبت مشخصات وام گیرنده
-ثبت چک وام ها
-ثبت وام موافقت شده
-در صد کارمزد وام
-در صد مسدودی وام
-محاسبه سود آتی وام
-محاسبه سود سپرده

*عملیات سیستم
- عملیات حساب جاری اشخاص
-عملیات حساب سپرده کوتاه مدت
-عملیات حساب سپرده بلند مدت
-واریز(اقساط وام)
-عملیات حساب سپرده طرحهای ویژه

*مدیریت سیستم
-اصلاح مانده حساب جاری
-اصلاح مانده پس انداز و سپرده
-اصلاح مانده وام
-اختصاص و تغییر رمز عبور

*لیست گیری
-گزارش مشتری
-گزارش مانده
-گزارش وام ها
-گزارش روزانه
-گزارش مانده کل حسابها
-گزارش وام های معوقه
-گزارش واریز سود سپرده
دوستان اگر کمک کنند خیلی ممنون میشم چون دیگه روم نمیشه به بانک برم و ساعت ها وقتشون رو بگیرم و اونها هم حاضر به همچنین کاری نمی باشند

سلام..مطالب هر بخش رو دسته بندی کنید، مثلا گزینه های صفحه اصلیت رو بذار: سپرده، تسهیلات(وام)،عملیات کاربران،عملیات سیستم ،گزارش گیری.....حالا سپرده شامل سپرده حساب جاری،کوتاه مدت،پس انداز،بلند مدت و کوتاه مدت ویژه میشه. در هر قسمت سپرده هم میتونی گزینه های افتتاح،بستن، واریز، برداشت و انسداد مبلغ وغیره رو قرار بدی.
در ضمن ما ثبت وام موافقت شده یا نشده نداریم بلکه فقط وام هایی در سیستم ثبت میشه که در مراحل نامه نگاری و کاغذ بازی موافقتش گرفته شده و همچنین اصطلاح "مانده وام" نداریم اگر منظورتون باقیمانده قسط هاست از اصطلاح "مانده بدهی وام" استفاده کنید چون با او حرف معنیش فرق داره. عملیات کاربران شامل اجازه های دسترسی کارمندان بانک برای عملیات مختلف بانکی هستش مثلا تا حالا شده برین بانک، چک مبلغ بالارو کارمند صندوق نمیتونه پاس کنه و شمارو به معاون یا رییس شعبه ارجا میدن چون کارمند صندوق اجازه پاس مبلغ بالارو نداره و دسترسیش در این قسمت محدود شده.کلا دسترسی های کارمندان دراین بخش مشخص میشه.
در مورد اون سوالتون، افتتاح حساب جاری زیرگروه عملیات حساب جاری هستش و عملیات حساب جاری زیرگروههای دیگه هم داره که در قسمت بالا اشاره کردم.مثلا اسکن نمونه امضای حساب جاری،انسداد مبلغ، انسداد چک،افتتاح،بستن، واریز، برداشت وغیره.
بازم اگه سوالی داشتین در خدمتیم.

farkhondehkar
چهارشنبه 13 آبان 1388, 21:30 عصر
سلام من یه پروژه با موضوع ATM دارم.میخام DFD وERDiagram را برای قسمت ارتباط با مشتری رسم کنم. میشه کمکم کنید.

خب من دقیقا متوجه نشدم منظورتون چیه. اگه منظورتون ارتباط با مشتری همون ارتباط ATM با مشتریه بهترین کار اینه که هرچیزی و که در صفحه عابر بانک میبینید روی کاغذ بیارید. هرچیزی که نیاز مشتری از یک عابر بانک هست رو میشه با دیدن مانیتور عابر بانک و گزینه های مختلف اون به دست آورد.
در خدمتیم.

morteza_1234m
پنج شنبه 14 آبان 1388, 21:03 عصر
سلام دوستان در ادامه چندتا پست قبلم این دفعه 2صفحه از dfd های این پرئژه رو گذاشتم تا اشکالات احتمالیش رو بهم بگید
البته ببخشید که بد خط و توهم کشیدم
امروز خیلی کار رو سرم ریخته بود و خسته بودم
با تشکر

farkhondehkar
پنج شنبه 14 آبان 1388, 22:54 عصر
سلام دوستان در ادامه چندتا پست قبلم این دفعه 2صفحه از dfd های این پرئژه رو گذاشتم تا اشکالات احتمالیش رو بهم بگید
البته ببخشید که بد خط و توهم کشیدم
امروز خیلی کار رو سرم ریخته بود و خسته بودم
با تشکر

توی سطح 2 اگه منظورتون کلاس دیاگرامه برای هر نوع سپرده یه کلاس قرار بدین و عملیات افتتاح واریز براداشت وغیره جزو action های اون کلاس یا سپرده میشه. ولی سطح صفر رو تقریبا درست انجام دادین.

morteza_1234m
جمعه 15 آبان 1388, 17:15 عصر
من روابط همه قسمتها رو نگذاشتم چون همه اطلاعات به طور کامل به دستم نرسیده و و بقیه قسمتها هنوز برام تا حدودی گنگ هست
فقط dfd مربوط به حسابها رو شروع به کشیدن کردم تا اطلاعات تکمیلی به دستم برسه

farkhondehkar
جمعه 15 آبان 1388, 18:54 عصر
خب من dfd رو خیلی وقته پاس کردم واسه همین یادم رفته. ولی "کلاس" یعنی اینکه در کل پروژت هر موجودیتی که داری رو یه کلاس براش میذاریم. تو پروژه شما کلاسها عبارتند از: مشتری- کارمند(که جنسش کارمنده ولی انواع مختلف داره مثل رییس معاون کارمند صندوق و کارمند اعتبارات وغیره)- سیستم قرض الحسنه.
این 3 تا شی های پروژت هستن. هر شی یکسری خواص یاproperties داره ویکسری عملیات یاaction.

مثلا در شی کارمند propertiesعبارتند از نام-فامیلی- مشخصات شناسنامه-سال ورود به بانک-امتیاز کارمند-محل خدمت و... actionها عبارتند از عملیاتی که از شی کارمندانتظار میره که در برنامه باید انجام بدیم. مثل اضافه کردن کارمند-حذف-ویرایش مشخصات-جستجوی کارمند. برای هر موجودیتی که دربرنامه ما لازم داریم که روش کار کنیم یه شی میگن.

morteza_1234m
دوشنبه 02 آذر 1388, 21:08 عصر
دوستان ببینید این دیاگرام مشکلی نداره ؟

farkhondehkar
سه شنبه 03 آذر 1388, 20:00 عصر
scale و sh-trans چیا هستن؟ و اینکه فرض کن یه مبلغی رو که بخواهیم افزایش بدیم ، برای مبلغ چه فیلدی در نظر گرفتین؟

morteza_1234m
سه شنبه 03 آذر 1388, 20:58 عصر
sh_transc=شماره تراکنش
scale= مبلغ تراکنش(میزان تراکنش)
Store_Account=موجودی حساب

farkhondehkar
سه شنبه 03 آذر 1388, 21:49 عصر
شماره تراکنش رو به نظرم کار اضافه ای میاد چون در جایی ازش استفاده نمیشه یا اینکه من نمی دونم کجا استفاده میشه. ولی بقیه ش کاملا درسته. تبریک میگم :)

morteza_1234m
سه شنبه 03 آذر 1388, 22:54 عصر
شماره تراکنش کاربرد داره
اگر شما در صورتحساب های بانک ملی مخصوص خدمات اینترنتی این بانک رفته باشید همچنین گزینه ای داره که میگه فلان شماره تراکنش با فلان شماره حساب در فلان تاریخ و ساعت به مبلغ اینقدر از حساب برداشت کرده
یکی از دلایل دیگه که این گزینه رو گذاشتم اینه که این جدول برای اصلاح مبالغ که توسط مدیر شعبع انجام میگیره نه اپراتور کاربرد داره و مدیر با وارد کردن این شماره تراکنش موجودی حساب شما و جدول تراکنش رو درست میکنه
امیدوارم منظور خودم رو به شما به درستی منتقل کرده باشم چون تو این کار معمولا ضعیف عمل می کنم

morteza_1234m
دوشنبه 16 آذر 1388, 18:17 عصر
دوستان یک نگاهی به بانک زیر میندازید ببینید این بانک که با sql2008 هست خوبه یا نه
اگرمیشه ایراداتش رو برام بگید

biotechsoft
جمعه 20 فروردین 1389, 15:42 عصر
یه نرم افزار قرض الحسنه فامیلی رایگان که فوق العاده خوبه و عالیه
هم رایگانه هم اینکه امکاناتش بی نظیره هم اینکه حجمش خیلی کمه
اینم لینکش :
http://www.4shared.com/document/QU1cuxyX/Biotechsoft.html