PDA

View Full Version : سوال: سئوال در مورد Windows Service

MShirzadi
پنج شنبه 09 مهر 1388, 11:18 صبح
سلام
از دوستان کسی می دونه که چه طوری میتونیم از یک Windows Service یک Event از یک برنامه رو فراخوانی کنیم (اصلا یه همچین کاری ممکن هست)
اگر ممکن نیست چه نظری دارین برای ارتباط بین ویندوز سرویس و برنامه های Client (یعنی از ویندوز سرویس بتونم یک event رو از برنامه دیگر فراخوانی بکنم).

ممنون از توجهتون

ali_md110
پنج شنبه 09 مهر 1388, 13:17 عصر
منظورتون اینه یک سرویس ویندوزی بسازید با اجرا شدن ویندوز شروع بکار بکنه و یه برنامه دیگه رو ران اندازی بکنه
منظورتون از event رو روشن کنید چیه این event رو خودتون باید بنوییسید یا یک رویداد مربوط به برنامه دیگه ای مثل word یا پیز دیگه هست

MShirzadi
پنج شنبه 09 مهر 1388, 13:27 عصر
منظور من اینه که ما یک سرویسی داریم که با شروع ویندوز شروع به کار میکنه و به برنامه ها خدمات میده.
حالا من یک برنامه دارم که با این سرویس کار میکنه و می خوام که بعضی اوقات در یک شرایت خاص سرویس من یک event از برنامه ی من رو فرا خوانی یکنه (یه چیزی شبیه کار با Delegate) یعنی از وب سرویس برنامه های خارجی رو فراخوانی کنیم (یه جوری مثلا برنامه ها به event در سرویس رجیستر بکنن و بعد هم من آن رو فراخوانی بکنم.)
ممنون

_jmimi
پنج شنبه 09 مهر 1388, 15:26 عصر
سلام
برای این کار باید از تکنیک های Distributed (توزیع شده) استفاده کنی.
چون تو .net هستی میتونی از .net remoting استفاده کنی.

SabaSabouhi
شنبه 11 مهر 1388, 08:39 صبح
با سلام
می‌تونی توی برنامه یک thread بسازی، اون رو wait کنی و هنگامی که WindowsService با اون کار داره signal مربوط به راه‌اندازی اون thread رو ارسال کنه.
برای ارسال مقادیر پارامتری هم می‌تونی از WindowsRegistry یا فایل استفاده کنی.

صبا صبوحی