PDA

View Full Version : سوال: شروع كار با j2ee

zha.aye
پنج شنبه 09 مهر 1388, 19:34 عصر
سلام
براي شروع كار با j2ee بهتر هست از كجا شروع كنيم؟

cups_of_java
شنبه 11 مهر 1388, 14:27 عصر
مطالعه کتاب های مفید در زمینه استاندارد های J2EE
تمرین و نوشتن مثال های ساده (آموزش کار کردن با یه سرور ساده مثل tomcat و یا jboss) + آشنایی با محیط های برنامه نویسی و توسعه برنامه های Java EE
احتمالن استفاده از کلاس های آزاد
یادگیریه فریم ورک های معتبر برای استاندارد هایی مثل (JSF, EJB, Web Services, Persistance, ...)

phoenix87
دوشنبه 13 مهر 1388, 14:12 عصر
شما هدفتون از یادگیری این پلت فرم چی هست؟

این پلت فرم یک برنامه نویسی تحت وب هست در واقع اگه کمی جستجو کنید
بهترین نوع این زبان ها

j2ee php asp

هست. تنها مزیت این پلت فرم امن بودن کدهاشه ولی تو php باید خودت کد امن بنویسی.

هر دوشون رو تمام سیستم عامل ها کار می کنند.ولی یادگیری j2ee سخت تره.

شما اگه مثال ها و پروژه های که تو کتاب هایی مثل jsp بخونی همونارو می تونی با php بنویسی.

من جاوا رو مقایسه نمی کنم دارم j2ee رو مقایسه می کنم.

این رو تو گوگل جستجو کن:

compare php and j2ee

برای یادگیری j2ee :

jsp
servlet
jdbc
jms
application server
jmail
رو یاد بگیری.

من هم خودم 6 ماه کار کردم ترکش کردم

amin-sadeghi
سه شنبه 14 مهر 1388, 12:02 عصر
برای یادگیری J2EE بهتره به این ترتیب یاد بگیری:
html
servlet
jsp
jdbc
ejb
...
در ضمن ابتدا از tomcat بعنوان web server استفاده کن بعد برو دنبال server هایی که ejb رو پشتیبانی می کنند . مثل jboss

java.source.ir
سه شنبه 14 مهر 1388, 21:50 عصر
سلام
در نهایت ادب و احترام به این دوست عزیزمان phoenix87 عرض می نمایم؛ ایشان اگر قصد کار کردن زبان برنامه نویسی جاوا را ندارند، به خودشان مربوط است! اما نباید در قسمت مربوط به این زبان مانور بدهند و براساس یک سری مقالات و نوشته ها که همه شان نظرات شخصی است درباره این زبان قضاوت کنند. بنده در همان تاپیکی که ایشان لینکی راجع به مقایسه php، ASP و Java داده بودند، نگاهی انداختم. ولی در آنجا هم هیچ دلیلی برای ضعف جاوا وجود نداشت.

من جاوا رو مقایسه نمی کنم دارم j2ee رو مقایسه می کنم.
اشاره به این مطلب هم خالی از لطف نیست که Java EE نیز بخشی از Java است، و وقتی شما درباره آن صحبت می کنید یعنی اینکه درباره Java صحبت کرده اید. :قهقهه:

ولی یادگیری j2ee سخت تره.
به این نکته هم توجه نمایید که اگر یادگیری یک بستر مثل Java EE سخت است به منزله این نیست که آن زبان به در بخور نیست، و یا می توانیم پروژه هایی را که با آن می نویسیم با زبانهای دیگر بنویسیم. بلکه ما باید به پشت صحنه کار نگاه کنیم که چه اتفاقاتی می افتد:

تو مو بینی و من پیچش مو :متفکر:

خوب است که درباره جاوا نظر می دهید و آن را با دیگر زبانها مقایسه می کنید. اما پیشنهاد بنده به شما این است که اول خوب جاوا و مخصوصا Java EE را بشناسید و بعد بیایید و آن را با PHP مقایسه نمایید.

موفق و سربلند باشید.

MIDOSE
چهارشنبه 15 مهر 1388, 02:52 صبح
براي شروع كار با j2ee بهتر هست از كجا شروع كنيم؟
در جاوا مهمترین کار درک مفاهیم است(مثل تفاوت شی و کامپوننت)، اگه بتونی مفاهیم موجود را واقعن بفهمی 50 درصد راه را رفتی، چون فریم ورک ها و ... ابزارند و زمانی می تونی ازشون درست استفاده کنی که واقعن بدونی چی هستند.

مقایسه ای که یکی از دوستان انجام داده به جز انحراف بحث سودی ندارد و قطعن اغلب ما می دونیم که مقایسه دو موجودیت متفاوت و با کاربردهای متفاوت امریست اشتباه(مخصوصن مقایسه ی یک پلتفرم و یک زبان برنامه نویسی)

موفق باشید

phoenix87
پنج شنبه 16 مهر 1388, 16:24 عصر
سلام
در نهایت ادب و احترام به این دوست عزیزمان phoenix87 عرض می نمایم؛ ایشان اگر قصد کار کردن زبان برنامه نویسی جاوا را ندارند، به خودشان مربوط است! اما نباید در قسمت مربوط به این زبان مانور بدهند و براساس یک سری مقالات و نوشته ها که همه شان نظرات شخصی است درباره این زبان قضاوت کنند. بنده در همان تاپیکی که ایشان لینکی راجع به مقایسه php، ASP و Java داده بودند، نگاهی انداختم. ولی در آنجا هم هیچ دلیلی برای ضعف جاوا وجود نداشت.

اشاره به این مطلب هم خالی از لطف نیست که Java EE نیز بخشی از Java است، و وقتی شما درباره آن صحبت می کنید یعنی اینکه درباره Java صحبت کرده اید. :قهقهه:

به این نکته هم توجه نمایید که اگر یادگیری یک بستر مثل Java EE سخت است به منزله این نیست که آن زبان به در بخور نیست، و یا می توانیم پروژه هایی را که با آن می نویسیم با زبانهای دیگر بنویسیم. بلکه ما باید به پشت صحنه کار نگاه کنیم که چه اتفاقاتی می افتد:

تو مو بینی و من پیچش مو :متفکر:

خوب است که درباره جاوا نظر می دهید و آن را با دیگر زبانها مقایسه می کنید. اما پیشنهاد بنده به شما این است که اول خوب جاوا و مخصوصا Java EE را بشناسید و بعد بیایید و آن را با PHP مقایسه نمایید.

موفق و سربلند باشید.

ببين دوست عزيز منظورم اين بود كه ايشون كاربرد اين پلت فرم رو ميشناسن يانه؟

و گرنه من خودم برنامه نويس جاوا هستم ولي پروژه هاي تحت وب تو ايران بيشتر روي php هست.من هم ميدونم اين پلت فرم مال جااست ولي متاسفانه بعضيا خود جاوا رو با بقيه مقايسه مي كنند.
شما هم اگر كمي متن من رو بخونيد من نگفتم جاوا ضعيفه اگه ضعيف باشه كه جاوا كار نمي كردم.

تو اون مقاله و مقالات ديگه اگه كمي بگردين متوجه ميشين فرق زيادي بين اين دو تا نيست.

حالا اگه شما پيچش مو رو ميبينيد به من هم بگين تا من بفهمم چه قدر اين پلت فرم در برابر
php قدرت داره؟

zha.aye
جمعه 17 مهر 1388, 15:35 عصر
در جاوا مهمترین کار درک مفاهیم است(مثل تفاوت شی و کامپوننت)، اگه بتونی مفاهیم موجود را واقعن بفهمی 50 درصد راه را رفتی، چون فریم ورک ها و ... ابزارند و زمانی می تونی ازشون درست استفاده کنی که واقعن بدونی چی هستند.

مقایسه ای که یکی از دوستان انجام داده به جز انحراف بحث سودی ندارد و قطعن اغلب ما می دونیم که مقایسه دو موجودیت متفاوت و با کاربردهای متفاوت امریست اشتباه(مخصوصن مقایسه ی یک پلتفرم و یک زبان برنامه نویسی)

موفق باشید
من از روي كتاب ديتل مقداري از مفاهيم جاوا رو خوندم ولي اينقدر وارد جزئيات ميشه كه آدم رو گيج ميكنه براي يادگيري مفاهيم كتاب Bruce.Eckel.Thinking.In.Java.4th.Edition مناسبه؟اگر كتابي مي شناسيد به من معرفي كنيد

cups_of_java
شنبه 18 مهر 1388, 09:56 صبح
من از روي كتاب ديتل مقداري از مفاهيم جاوا رو خوندم ولي اينقدر وارد جزئيات ميشه كه آدم رو گيج ميكنه براي يادگيري مفاهيم كتاب Bruce.Eckel.Thinking.In.Java.4th.Edition مناسبه؟اگر كتابي مي شناسيد به من معرفي كنيد

برای یادگیری عمیق Java SE و مفاهیم شی گرایی همین کتاب آقای Bruce Eckel بهترین منبع هست. بخونید و لذتش رو ببرید.