PDA

View Full Version : سوال: استفاده از برنامه های Qt در ویژال استودیو

babak2000
جمعه 10 مهر 1388, 11:52 صبح
یه پروژه اپن سورس هست که با Qt نوشتن حالا این پروژه را

میشه داخل ویژال استودیو برد و تغییرات مورد نظر را در محیط ویژال اعمال کرد ؟؟

برنامه ای هست که کل سورس Qt را به C# یا VB.net تبدیل (کانورت) کنه ؟

آیا همچین امکانی وجود داره ؟

برنامه Qt Visual Studio Integration چی هست ؟

دوستان راهنمایی بفرمایید.

saleh.hi.62
جمعه 10 مهر 1388, 16:37 عصر
نه نمیشه تبدیل کنی.
وقتی توی visual studio باز کنی میتونی تغییرش بدی.
با اون نرم افزار مینونی تحت visual studio برنامتو بنویسی و اجرا کنی.

babak2000
جمعه 10 مهر 1388, 17:17 عصر
دوست عزیز من نگرفتم اگه سورس برنامه را میشه توی محیط ویژال استودیو باز کرد

و تغییر داد احتمالا قابل تبدیل به بقیه زبانهای دات نت وجود داشته باشه ؟

تمام زبانهای داخل محیط دات نت قابل تبدیل به همدیگر هستند مثل برنامه های که توی لینک زیر معرفی

شده :

http://www.tangiblesoftwaresolutions.com/?gclid=CNnXxNuUjZ0CFYKCzAod41Km1w

اگه بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم تا حالا با Qt کار نکردم

saleh.hi.62
شنبه 11 مهر 1388, 05:11 صبح
شما وقتی توی visual studio کار میکنی داری از کتابخونه های QT استفاده میکنی نه از کتابخونه های .net و فقط vs برات compile میکنه.

امید وارم که گرفته باشی.

babak2000
شنبه 11 مهر 1388, 23:10 عصر
آره گرفتم :ناراحت: ولی کاش میشد کاریش کردو ....

این یک مرورگر وب هست که اپن سورس هست و با QT نوشته شده -میخواستم یه مقداری تغییرش بدم

و به عنوان یک browser داخل برنامه ام استفاده کنم حالا کو شانس :اشتباه:

اینهم لینک برنامه اش :

http://dooble.sourceforge.net/

موفق باشی

saleh.hi.62
یک شنبه 12 مهر 1388, 12:07 عصر
دوست عزیز من خودم میخوام QT رو به شکل جدی شروع کنم.

توصیه میکنم شما هم همین کارو کن به نظر میاد آینده خوبی داره. از نظر امکانات هم خوبه

حامد مصافی
یک شنبه 12 مهر 1388, 18:36 عصر
میشه داخل ویژال استودیو برد و تغییرات مورد نظر را در محیط ویژال اعمال کرد ؟؟

برنامه ای هست که کل سورس Qt را به C#‎ یا VB.net تبدیل (کانورت) کنه ؟

آیا همچین امکانی وجود داره ؟

برنامه Qt Visual Studio Integration چی هست ؟

بله، با Qt Visual Studio Integration (http://qt.nokia.com/downloads/visual-studio-add-in) می توانید در محیط VS و با استفاده از Qt کد بزنید.
اگر هم نرم افزاری برای تبدیل پیدا کنید بی فایده خواهد بود، چون هیچ بایندی برای Qt در کامپایلر C# وجود ندارد.

saleh.hi.62
یک شنبه 12 مهر 1388, 18:54 عصر
-----------------

babak2000
یک شنبه 12 مهر 1388, 20:38 عصر
دوست عزیز من خودم میخوام QT رو به شکل جدی شروع کنم.

توصیه میکنم شما هم همین کارو کن به نظر میاد آینده خوبی داره. از نظر امکانات هم خوبه

راستش توی همین دات نت فعلا گیر کردم اینقدر وسیع هست و جذاب ، که دیگه فرصت یادگیری

سینتکس و کدنویسی با یه زبان دیگر را ندارم

باید قبول کنیم قدرت مطلق ففعلا ماکروسافت هست و پشتیبانی خوبی داره از دات نت میکنه

(البته نظر شخصی من هست ) حالا بقیه مسایل بماند و ...

بهر حال دوست عزیز آرزوی موفقیت را برای شما دارم

saleh.hi.62
دوشنبه 13 مهر 1388, 05:58 صبح
من با حرف شما کاملا موافقم واقعا .net پیشرفت خوبی داره.
(ولی واسه کسی که پول میده windows,visual studio رو میخره)

ولی من باید اینو ذکر کنم اینجا که تا کی ما میخوایم محصولات دیگران رو بدون copyright استفاده کنیم!!!!!

به امید روزی که همه تو ایران به این موضوع برسن چون احترام به حقوق حق التالیف در وحله اول سودش نصیب کسایی میشه که کارشون تولید برخی محصولات نرم افزاری و .......

Behrooz_CS
دوشنبه 13 مهر 1388, 10:47 صبح
سلام

من که از QT خیلی خوشم اومده !
++VC هم فوق العاده است ! ولی مزیت هایی که QT داره می ارزه تا باهاش کار کنیم !
من خودم 7 سال C#‎ کار کردم اما الان که نیگاه می کنم می بینم کار بیخودی انجام دادم و عمرم را سر یه زبان که مال بچه هاست تلف کردم ! من رشته مهندسی کامپیوتر هستم و آشنایی تقریبی با بیشتر زبان های مطرح دارم ! اون موقع ( سال 2002 ) بهترین انتخاب برای شروع ویژوال C#‎ بود اما الان برای من که دارم تخصیصی کار می کنم دیگه فایده نداره ! چون انقدر این زبان ساده شده که هر بچه کوچولویی می آد توش و باهاش کار می کنه و بازار برنامه نویسی سی شارپ را خراب کرده !
به غیر از بازار کار سی شارپ که الان خراب شده باید بگم که یه مهندس کامپیوتر حرفه ای باید حتما توی ++C تخصص داشته باشه ! تا اسمشو گذاشت حرفه ای !
اصولا برنامه نویسی حرفه ای فقط در ++C خلاصه می شه و نه چیز دیگه ! حتی جاوا و دلفی و سی شارپ و وی بی و ...
باید بگم که زبان های تحت دات نت بچه بازی شدن !
در ضمن زبان ++C دنیای وسیعی داره که تمام زبان های برنامه نویسی توش گم می شن و هیچ حرفی برای گفتن در برابرش ندارن ! شاید بگین ++C سخته ! یا حتی توی دانشگاهاتون بهتون گفته باشن که ++C و C داره می میره و کسی ازش استفاده نمی کنه !!!! ( برای تمام کسانی که همچین فکری می کنن متاسفم ) اما باید که تا وقتی که کامپیوتر هست ++C , C هم هست ! اگر اآنقدر مثل من جرات داشته باشید که بعد از 7 سال دات نت کار کردن بیاید دات نت را بزارید کنار و ++C کار کنید اونوقت می فهمید که تازه وارد دنیای بزرگ برنامه نویسی شده اید ! اونوقت می فهمید که داشتید توی یه محیط بسته مثل ماهی توی یه تنگ آب برنامه نویسی می کردید !
پس شما هم به دریا ملحق شوید تا رستگار شوید

saleh.hi.62
دوشنبه 13 مهر 1388, 12:02 عصر
دوست عزیز الان موقه اینه که ما شروع به تبلیغ برای این toolkit بسیار قوی

تازه از اون گذشته QT کاری کرده که هم شما میتونی برنامه نویسی سطح پایین داشته باشی هم سطح بالا مثل delphi , .net

این شعار QT:

http://i37.tinypic.com/zso4ra.jpg