PDA

View Full Version : سوال: Runtime Environment براي SQL Server چيست؟

hamid_ss
جمعه 10 مهر 1388, 20:30 عصر
سلام
من يك برنامه به زبان C# و با استفاده از SQL Server نوشته ام.ميخوام بدونم براي اينكه اين برنامه تو كامپيوتر مقصد اجرا بشه و به درستي كار كنه چه چيزايي بايد رو كامپيوتر مقصد نصب باشه
البته يكيش و ميدونم كه .NET Framework ه.ولي اوني كه واسه اجراي دستورات SQL هست رو نميدونم
لطفا نام كامل و لينك دانلود از سايت مايكروسافت را بفرماييد
با تشكر

corona
جمعه 10 مهر 1388, 23:07 عصر
دوست من شما باید برای برنامه خودت یک فایل نصب بسازی . موقع ساختن فایل نصب برای برنامت هم می تونی مشخص کنی که چه چیزایی تو کامپیوتر طرف می خوای نصب بشه . یک سرج برای نحوه ایجاد فایل نصب داشته باش تو فروم راجع بهش بارها توضیح داده شده .موفق باشی

_jmimi
جمعه 10 مهر 1388, 23:33 عصر
سلام
من يك برنامه به زبان C#‎ و با استفاده از SQL Server نوشته ام.ميخوام بدونم براي اينكه اين برنامه تو كامپيوتر مقصد اجرا بشه و به درستي كار كنه چه چيزايي بايد رو كامپيوتر مقصد نصب باشه
البته يكيش و ميدونم كه .NET Framework ه.ولي اوني كه واسه اجراي دستورات SQL هست رو نميدونم
لطفا نام كامل و لينك دانلود از سايت مايكروسافت را بفرماييد
با تشكر
سلام
تو خود .net framework هست.
همون ADO.Net این کارو می کنه.

hamid_ss
شنبه 11 مهر 1388, 23:37 عصر
دوست من شما باید برای برنامه خودت یک فایل نصب بسازی . موقع ساختن فایل نصب برای برنامت هم می تونی مشخص کنی که چه چیزایی تو کامپیوتر طرف می خوای نصب بشه . یک سرج برای نحوه ایجاد فایل نصب داشته باش تو فروم راجع بهش بارها توضیح داده شده .موفق باشی

با تشكر از شما دوست عزيز
ساخت برنامه Setup اتوماتيك مرحله بعد كارمه.در حال حاضر مي خوام ببينم به طور Manual چي بايد نصب بشه.مثلا .Net Framework رو هم ميشه با كمك ساخت برنامه Setup نصب كرد اما به صورت Manual هم ميشه
البته مي دونم كه با نصب SQL Server Express مساله حل ميشه.ولي ميخوام بدونم ايا چيز كم حجم تر و سبكتري هم وجود داره كه باعث اجرا شدن دستورات SQL در كامپيوتر مقصد بشه
اميدوارم تونسته باشم منظورمو واضح بيان كرده باشم

hamid_ss
شنبه 11 مهر 1388, 23:42 عصر
سلام
تو خود .net framework هست.
همون ADO.Net این کارو می کنه.

با تشكر از شما
آيا شما تا حالا پروژه اي تحت ويندوز و با SQL Server انجام داده ايد؟
اونطور كه من امتحان كردم تنها نصب >Net Framework كافي نيست.چون براي اجراي دستورات SQL به سرويس هاي مربوط به SQL Server نياز است و اين سرويس ها به همراه .Net Framework نصب نمي شود

_jmimi
شنبه 11 مهر 1388, 23:51 عصر
سلام
Application شما دو قسمت داره.
۱) برنامه ای که خودتون نوشتین
۲) SQL Server
این SQL Server ممکنه که رو همون سیستمی باشه که شما برنامه خوتون رو گذاشتین و یا اینکه رو یه سیستم رو شبکه باشه.
به هر حال هیچ فرقی نمی کنه که کجا باشه.
برنامه شما (در اصل .Net Framework) به SQL Server وصل میشه و دستورات شما رو اجرا میکنه.
شاید شما SQL Server رو نداری. که اگه اینجوری باشه چه انتظاری داری که دستورات SQL اجرا بشه؟!!! روی چی می خواد اجرا بشه؟!!!!

hamid_ss
شنبه 11 مهر 1388, 23:57 عصر
سلام
Application شما دو قسمت داره.
۱) برنامه ای که خودتون نوشتین
۲) SQL Server
این SQL Server ممکنه که رو همون سیستمی باشه که شما برنامه خوتون رو گذاشتین و یا اینکه رو یه سیستم رو شبکه باشه.
به هر حال هیچ فرقی نمی کنه که کجا باشه.
برنامه شما (در اصل .Net Framework) به SQL Server وصل میشه و دستورات شما رو اجرا میکنه.
شاید شما SQL Server رو نداری. که اگه اینجوری باشه چه انتظاری داری که دستورات SQL اجرا بشه؟!!! روی چی می خواد اجرا بشه؟!!!!

منظور منم همين بود
برنامه قراره رو كامپيوتر خونگي استفاده بشه و مثلا فرض كنيد فقط ويندوز و .Net Framework توش نصب باشه. حالا ايا برنامه اي كم حجمتر و سبكتر از SQL Server Express هست كه با نصب اون بتونيم دستورات SQL رو اجرا كنيم؟

_jmimi
شنبه 11 مهر 1388, 23:58 عصر
سلام
دیتابیس شما کجاس؟ رو چی دیتابیس داری؟

hamid_ss
یک شنبه 12 مهر 1388, 00:01 صبح
سلام
دیتابیس شما کجاس؟ رو چی دیتابیس داری؟

ديتابيس ساخته شده و به صورت دو فايل با پسوند mdf و ldf حاضره كه قراره تو كامپيوتر مقصد Attach بشه

_jmimi
یک شنبه 12 مهر 1388, 00:11 صبح
سلام
خب برادر من اون به یه چیزی باید Attach بشه دیگه. پس SQL Server هم داری.
دیگه چیزی نیاز نداری.
تو الان با همین SQL Server و .Net Frameworkکه داری می تونی کارتو راه بندازی.
مگه اینکه بخوای SQL Server رو نصب نکنی.
آیا اینجوریه؟ که اگه اینجوری باشه باز هم راه هست.
می تونی Connection String رو طوری تنظیم کنی که با خود فایل mdf کار کنه.
البته چون SQL Server نداری (در این صورت) پس از یه سری مزایا مثل backup محروم میشی.
می تونی از Connection String زیر استفاده کنی که به SQL Server احتیاج نداشته باشی :

Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFileName=e:\data\Custo mers.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True

hamid_ss
یک شنبه 12 مهر 1388, 00:21 صبح
سلام
خب برادر من اون به یه چیزی باید Attach بشه دیگه. پس SQL Server هم داری.
دیگه چیزی نیاز نداری.
تو الان با همین SQL Server و .Net Frameworkکه داری می تونی کارتو راه بندازی.
مگه اینکه بخوای SQL Server رو نصب نکنی.
آیا اینجوریه؟ که اگه اینجوری باشه باز هم راه هست.
می تونی Connection String رو طوری تنظیم کنی که با خود فایل mdf کار کنه.
البته چون SQL Server نداری (در این صورت) پس از یه سری مزایا مثل backup محروم میشی.
می تونی از Connection String زیر استفاده کنی که به SQL Server احتیاج نداشته باشی :

Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFileName=e:\data\Custo mers.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True

مرسي از جوابتون.اتتفاقا دنبال اين هم بودم.ولي سوال من چيز ديگه اي بود.

ببينيد بذاريد يك بار ديگه توضيح بدم.
من يك برنامه به زبان C# و با استفاده از SQL Server دارم.خوب
حالا ميخوام اين برنامه رو تو يك كامپيوتر خونگي ازش استفاده كنم.
فرض كنيد تو اين كامپيوتر خونگي فقط ويندوز و .Net Framework نصب هست.تا اينجا قبول

حالا ميخوام ببينم ايا برنامه اي كم حجمتر و سبكتر از SQL Server Express وجود داره كه با اون SQL Server مون نصب بشه و بتونيم دستورات SQL رو اجرا كنيم؟
(در صورتي كه بازم تو بيانم ابهام وجود داره فكر كنم بهتر باشه با هم چت كنيم)

_jmimi
یک شنبه 12 مهر 1388, 00:32 صبح
سلام
من فکر می کنم که منظور شما از SQL Server زبان SQL هستش.
SQL Server یک نرم افزاره برای مدیریت دیتابیس شما. یعنی یه RDBMS.
این جمله

كه با اون SQL Server مون نصب بش

معناش چیه؟!!!
اگه شما SQL Server نصب می کنی که دیگه سوال نداره.
اگر هم که نمی خوای نصب کنی پس این نقل قول چیه؟!!
بنابراین فکر می کنم که اون اشتباه رو می کنی.
خب حالا می خوای که برنامه C# رو فقط با نصب .Net Framework کار کنی که کار درستی هم هست.
برای این کار هم از همون Connection String که دادم استفاده کن.
جواب میده.