PDA

View Full Version : چاپ چک

Delphi&Kylix_2939
جمعه 10 مهر 1388, 23:22 عصر
سلام به دوستان عزیز
من یک نرم افزار دارم که در اون عملیات دریافت و پرداخت های بانکی رو انجام می ده حالا می خوام یه امکان دیگه روش بزارم و اونم چاپ چک باشه که زمان ثبت در صورت تمایل مقادیر لازم جهت چاپ اعمال بشه چند تا موضوع مطرح است
اول اینکه چک های هر بانکی با بانک دیگه متفاوت است (از لحاظ جای مقادیر) که در نظر گرفتن هر کدام از نوع بانک ها مشکلی نسیت
سئوال می خوام کاربر خودش یک چک سالم رو مثلا اسکن کنه و خودش جای مقادیر رو تنظیم کنه اسکن و ذخیره اطلاعات مشکلی نیست فقط چطوری جاشو تنظیم کنه سئوال و وقتی چاپ میشه مثل تنظیمات خودش چاپ بشه ممنون می شم

merced
شنبه 11 مهر 1388, 00:33 صبح
اولاً از چه ابزاري براي چاپ استفاده مي كنيد
ثانياً بهتره در بخش مربوط به گزارش گيرها مطرحش كنيد.
ثالثاً در مورد طراحي گزارش بصورت پويا جستجو كنيد
رابعاً FastReport‌ خيلي خوبه :چشمک:

Delphi&Kylix_2939
شنبه 11 مهر 1388, 10:08 صبح
دوست عزیز سلام
اولا از Fast report و Report Builder استفاده می کنم
ثانیا چشم اونجا هم موضوع رو طرح می کنم
ثالثا خیلی ممنون از راهنمائی تون
با تشکر

Ebrahim Asadi
چهارشنبه 22 مهر 1388, 15:41 عصر
سلام
اگر مي خواهي برنامه ات كاربر پسند (User Friendly) و آسان باشد بايد خودت زحمت تهيه گزارش ها را بكشي. بهتر است به جاي اين كه كاربر را مجبور كني چك را اسكن كند و جاي فيلدها را تنظيم كند، خودت همه چك هاي موجود در بازار را تهيه و اسكن كني و جاي فيلدهاي مختلف را در آن ها مشخص كني و همه اين اطلاعات را در بانك اطلاعاتي ذخيره كني و در زمان اجراي برنامه فقط نام بانك و نوع چك را از كاربر سوال كني و جاي فيلدها را در زمان اجرا تنظيم كني. براي تهيه يك برنامه خوب و ماندگار بايد زحمت بكشي. هميشه سعي كن كار كاربر را سبك تر كني تا محبوبيت برنامه ات بيشتر شود.
موفق باشي.

zidane
چهارشنبه 22 مهر 1388, 16:19 عصر
براي اسکن و محل قرار گرفتن متن ها از imageen استفاده کن و در نهايت با fast report چاپش کن

Delphi&Kylix_2939
پنج شنبه 23 مهر 1388, 01:08 صبح
براي اسکن و محل قرار گرفتن متن ها از imageen استفاده کن و در نهايت با fast report چاپش کن

چطور با ImageEn ? می تونی مثالی بزنی؟

zidane
شنبه 02 آبان 1388, 10:06 صبح
مثال هاي خودش خيلي کامل هستن. با اين حال سه تا مثالي که به دردت مي خوره رو برات آپلود کردم:

http://rapidshare.com/files/297151596/ImageEn_Sample.rar.html