PDA

View Full Version : چطور میشه سورس کد یک صفحه PHP رو دید ؟

pzh
پنج شنبه 27 اسفند 1383, 19:41 عصر
چطور میشه سورس کد یک صفحه PHP رو دید ؟

ali_hadian
پنج شنبه 27 اسفند 1383, 20:24 عصر
سلام
معمولا نمیشه

pzh
پنج شنبه 27 اسفند 1383, 22:00 عصر
سلام
معمولا نمیشه

ممنون از راهنمایی تون !!! :(

oxygenws
پنج شنبه 27 اسفند 1383, 22:01 عصر
راه مستقیم و منطقی ای نداره.

ali_hadian
جمعه 28 اسفند 1383, 06:19 صبح
دوست عزیز
تمام تلاش برنامه نویسان PHP اینه که نذارن کسی با هک کردن یا هر قلق دیگه ای به سورسشون دست پیدا کنه چون در این صورت ممکنه رخنه های سایت پیدا و از اون سوء استفاده بشه

pzh
جمعه 28 اسفند 1383, 10:42 صبح
این جواب آخری برای من منطقی تر بود . به هرحال از همه دوستان ممنون .

tabib_m
پنج شنبه 30 تیر 1384, 17:41 عصر
من برنامه cute ftp رو نصب کردم و با استفاده از اون تونستم که فقط اسم url رو بدم و محتویات سایتها رو ببینم . از جمله فایلهای PHP رو تونستم داونلود کنم

شاید این برنامه به دردت بخوره

3nitro
پنج شنبه 30 تیر 1384, 18:01 عصر
http://bahadorlover.com/smiles/ma.gif

با cuteftp تونستی فایل php دانلود کنی ؟ به ما هم یاد بده .

tabib_m
جمعه 31 تیر 1384, 19:41 عصر
آره
من که تونستم
یعنی توی cute ftp یک قسمت داره که نوشته URL و میشه URL دلخواه رو توی اون تایپ کرد.
من این کار رو با یک سایت که توش فایل های PHP بود انجام دادم و وارد سایت شدم (البته هیچ گونه تغییری در سایت نمیتوانستم انجام دهم) و تمامی فایلها از جمله فایلهای PHP رو تونستم downlode کنم

oxygenws
شنبه 01 مرداد 1384, 00:38 صبح
چنین چیزی ممکن نیست :)

javad_hosseiny
شنبه 01 مرداد 1384, 01:20 صبح
از نرم افزار cute ftp و ws-ftp و برنامه های مشابه جهت اتصال به ftp سایت (و معمولا آپلود اطلاعات) استفاده می شود و شما برای اینکه بایستی یوزر و پسورد ftp سایت موردنظر را داشته باشید ولی این نرم افزار های امکان اتصال به صورت anonymous را نیز به شما می دهند که درصورتی که از طریق کنترل پنل سایت شما قابلیت اتصال برای کاربر مهمان را نیز تعریف کرده باشند (البته بصورت محدود و معمولا خیلی نادر و کم می شود) قابل اتصال می باشد احتمال دارد که سایت موردنظر شما دارای چنین اشکالی (اتصال به ftp سرور) بوده و لذا شما قادر به دیدن محتویات سایت هستید.

tabib_m
شنبه 01 مرداد 1384, 15:27 عصر
نه
این امکان anonymous نبود . یعنی سایتی که من رفتم این امکان رو نداره. من با خود سایت برنامه نویس این کار رو کردم ولی بعد متوجه شدم که فایل PHP ای که download شده تماما دستورات HTML ه . یعنی این برنامه اومده فقط این امکان رو به من داده که بجایی که بیام تویBrowser از Save as استفاده کنم ، از همون جا فایل مورد نیاز رو download کنم

به هر حال از دوستان به خاطر این اشتباه معذرت خواهی میکنم.

oxygenws
شنبه 01 مرداد 1384, 23:17 عصر
ولی بعد متوجه شدم که فایل PHP ای که download شده تماما دستورات HTML ه .
خسته نباشید، واقعا که!!!