PDA

View Full Version : سوال: اجرا شدن Validation هنگام تایپ

sina.md
یک شنبه 12 مهر 1388, 10:31 صبح
سلام عزیزان.
سوالم اینه که میخوام وقتی توی textBox چیزی نوشته نشد و ما به یه textbox دیگه رفتیم مثلا یه error ظاهر بشه.
وقتی از validation استفاده می کنم حتما باید یه button رو بزنی بعد تو لود جدید صفحه همون چیزی میشن که من میخوام. ممنون.

آریوس1985
یک شنبه 12 مهر 1388, 10:56 صبح
سلام عزیزان.
سوالم اینه که میخوام وقتی توی textBox چیزی نوشته نشد و ما به یه textbox دیگه رفتیم مثلا یه error ظاهر بشه.
وقتی از validation استفاده می کنم حتما باید یه button رو بزنی بعد تو لود جدید صفحه همون چیزی میشن که من میخوام. ممنون.

با سلام
کنترلر های Validation همگی کنترلهایی هستند که با PostBack کار می کنند و تا وقتی Postback ی اتفاق نیافتد، آن ها نیز کار نمی کنند
شما باید از Javascript برای رسیدن به هدفتون استفاده کنید

alireza_s_84
یک شنبه 12 مهر 1388, 11:20 صبح
سلام عزیزان.

شما کد زیر را به textbox هاتون که Validator دارند اضافه کنید:

onblur=ValidatorUpdateIsValid()
برای راحتی کار میتونید یک Theme به نام txtValidator به شکل زیر تعریف کنید:

<asp:TextBox SkinID="txtValidator" onblur="ValidatorUpdateIsValid();" runat="server" CssClass="" />
اگر هم برای Textbox هاتون استایلی تعریف کردین میتونید اینجا [CssClass=""] قرار بدین و گرنه این قسمت رو حذف کنید.
حالا هرجا که خواستین اعتبارسنجی بشه بهش این تم رو بدین.
موفق باشید
سوالی داشتین بصورت خصوصی پیام بدین تا مطلع بشم

sina.md
یک شنبه 12 مهر 1388, 13:25 عصر
متاسفانه اجازه دادن پیام خصوصی ندارم.

من کاری که گفتین رو انجام دادن الان validation های textbox های دیگه اگه پر هم باشن باز پیغام میدن. یعنی همه به اون textbox که onblur گذاشتم چشم دارن:لبخند:

خواهشن اگه مثال آمادهای دارد لینک بزارید.

با تشکر