PDA

View Full Version : ایونت دیتا گرید ویو

Dashti
یک شنبه 12 مهر 1388, 15:42 عصر
با سلام

کدوم event - یا روتین مربوط به دیتا گرید ویو هست که با زدن هر کارکتر در سل جاری تحریک و یا فراخوانی بشه
با شتکر

ali.hojjati
یک شنبه 12 مهر 1388, 15:51 عصر
سوال شما نا مفهوم است.
1- آیا شما در داخل دیتا گرید تایپ می کنید؟
2- آیا دیتا گرید شما به بانک اطلاعاتی متصل است؟
3- آیا منظور شما فیلتر کردن اطلاعات درون دیتا گرید می باشد؟

شما حد اقل می بایست این ها را در سوال خود مشخص می کردین تا ما بتونیم جواب بدیم.
منتظر روشن شدن سوال شما هستیم.

Dashti
یک شنبه 12 مهر 1388, 16:00 عصر
با سلام

1- بله کاربر باید تو سل های دیتا گرید دیتا ها رو وارد کند
2- دیتا گرید به دیتا ست وصل نیست . من باید ببینم کاربر چه کارکتر و در نهایت چه رشته ای رو وارد کرده تا
بتونم دربارش تصمیم بگیرم .مثلا اگر //1 وارد کرده من باید دراین سل عبارت posetive رو قرار بدهم

ali.hojjati
یک شنبه 12 مهر 1388, 16:13 عصر
من باید ببینم کاربر چه کارکتر و در نهایت چه رشته ای رو وارد کرده تا بتونم دربارش تصمیم بگیرم .مثلا اگر //1 وارد کرده من باید دراین سل عبارت posetive رو قرار بدهم
یعنی شما در حال وارد کردن اطلاعات می خواهید این فرایند ها انجام بشن یا نه پس از اینکه کل اطلاعات وپوارد شد می خواهید با رویداد کلیک یک تکمه این کار صورت بگیرد. بعد در ضمن منظورتون حساس بودن به کد ها و متن های خاص بودن است که اگر چیزی مثلا شبیه //1 وارد شد به صورت خودکار متن اون تغییر کنه؟

Dashti
یک شنبه 12 مهر 1388, 16:16 عصر
آره در همون حال که داره دیتا وارد سل میکنه چک بشود مثلا اگه //1 وارد بشه عبارت posetive یا هر تصمیم دیگری گرفته بشه . دکمه خاصی هم نباید زده بشه . هربار که کارکتری وارد میشه تست میکنه مثلا //1 وارد شده و چکهای دیگری که ممکنه نیاز باشه ...

anooshiran
یک شنبه 12 مهر 1388, 16:28 عصر
سلام دوست عزيز

خود ديتاگريد ويو يك چنين event رو نداره ولي شما مي توانيد از evrnt هاي Form براي اين منظور استفاده كنيد

به كد زير توجه كنيد.

Private Sub Form_KeyPress(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyPressEventArgs) Handles Me.KeyPress
Try
If InStr(sender.ActiveControl.GetType.Name, "DataGridView", CompareMethod.Text) > 0 Then
MsgBox(e.KeyChar)
End If
Catch ex As Exception
End Try

End Sub
Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
Me.KeyPreview = True
End Sub

ali.hojjati
یک شنبه 12 مهر 1388, 16:30 عصر
می تونی از CellValueChanged استفاده کنی.

Dashti
یک شنبه 12 مهر 1388, 16:42 عصر
ایونت Cellvalchnage حتما باید ازش خارج بشی تا تحریک بشه . من می خواهم با زدن هر کارکتر و بدون ترک سل جاری این کار انجام بشه