PDA

View Full Version : چه کتابی مناسب هست؟

siahacker
یک شنبه 12 مهر 1388, 16:51 عصر
سلام دوستان عزیز
من به دنبال کتابی برای شروع برنامه نویسی با C#‎‎‎ هستم ، ولی کتاب هایی رو که از انتشارات مختلف مثل Sams و Wrox و O'Reilly دانلود کردم فقط در محیط متنی نمایش می دهد و نه در محیط ویژوال استودیو.من دنبال کتابی می گردم که هم در این محیط آموزش داده باشه و هم کمی در مورد برنامه نویسی تحت وب صحبت کرده باشه.من با C++‎‎ برنامه نوشتم و با شی گرایی نسبی دارم. از دوستان عزیز تقاضا دارم که کتاب های مناسب رو معرفی کنند و اگر برایشان مشکلی نیست ، لینک دانلود را بگذارند.
با تشکر فراوان

mahdi_7610
یک شنبه 12 مهر 1388, 17:31 عصر
سلام

اگه مولف بخواد توی محیط windows Application اموزش های خودش را بنویسه اونوقت یک کتاب مثلا 1000 صفحه ای تبدیل خواهد شد به یک کتاب 6000 هزار صفحه ای و هزینه اون هم مثلا از 20 هزار تومان تبدیل خواهد شد به مثلا 80 هزار تومان .

کسی که اموزش میده هیچ وقت نمیاد برای اموزش مثلا یک قسمت بشینه ابتدا چندین فرم باز کنه و روی اونها چندین باتن و تکست باکس و غیره بزاره تا بتونه یک مفهموم را برسونه .

دلیل این که توی محیط کنسول اموزش داده میشه اینه که مولف بیشتر وقت خودش را روی اموزش مفاهیم بزاره .

اکثر کتابها اموزشهاشون توی محیط کنسول هستش .
فقط تنها کتابی که دیدم توی محیط ویژوال اموزش داده کتاب فارسی هاشمیان هستش .

البته شاید کتابهای دیگه ای هم باشه که من ازش بی خبرم .
موفق باشی

viper2009
یک شنبه 12 مهر 1388, 21:56 عصر
سلام دوستان عزیز
من به دنبال کتابی برای شروع برنامه نویسی با C#‎‎‎‎ هستم ، ولی کتاب هایی رو که از انتشارات مختلف مثل Sams و Wrox و O'Reilly دانلود کردم فقط در محیط متنی نمایش می دهد و نه در محیط ویژوال استودیو.من دنبال کتابی می گردم که هم در این محیط آموزش داده باشه و هم کمی در مورد برنامه نویسی تحت وب صحبت کرده باشه.من با C++‎‎‎ برنامه نوشتم و با شی گرایی نسبی دارم. از دوستان عزیز تقاضا دارم که کتاب های مناسب رو معرفی کنند و اگر برایشان مشکلی نیست ، لینک دانلود را بگذارند.
با تشکر فراوان

بنظر من همین تالار بهترین کتابه
چون وادار می کنه سوال کنی و خودتم تآمل می کنی

من خونه کتابهای زیادی رو دارم ولی تا با برنامه کار نکنی نمی تونی بفهمیش

فکر کنم انتشارات ناقوس کمکت کنه

mrshcom
سه شنبه 14 مهر 1388, 11:33 صبح
سلام دوستان عزیز
من به دنبال کتابی برای شروع برنامه نویسی با C#‎‎‎‎ هستم ، ولی کتاب هایی رو که از انتشارات مختلف مثل Sams و Wrox و O'Reilly دانلود کردم فقط در محیط متنی نمایش می دهد و نه در محیط ویژوال استودیو.من دنبال کتابی می گردم که هم در این محیط آموزش داده باشه و هم کمی در مورد برنامه نویسی تحت وب صحبت کرده باشه.من با C++‎‎‎ برنامه نوشتم و با شی گرایی نسبی دارم. از دوستان عزیز تقاضا دارم که کتاب های مناسب رو معرفی کنند و اگر برایشان مشکلی نیست ، لینک دانلود را بگذارند.
با تشکر فراوان

بهترین کتاب برای شروع کردن #c در محیط ویندوز کتاب ویژوال سی شارپ دات نت جعفرنزاد قمی است بهت توصیه میکنم حتما بخونیش:لبخندساده:

nasime_shomal
سه شنبه 14 مهر 1388, 12:55 عصر
سلام دوست عزیز من دارم 3 کتاب سی شارپ رو با هم میخونم و کلی کتابم توی کتابفروشی ها مرور کردم به نظر من کتاب چگونه با ویژوال سی شارپ 2008 برنامه بنویسیم نوشته دیتل ترجمه بهرام پاشایی از انتشارات نشر اتحادیک کتاب کاملا مفید برای شماست این کتاب کتاب رفرنس توی دانشگاه ها تدریس میشه.تعداد صفحاتش 1200 صفحه است و قیمتش هم 20000 تومان است.اما دوتا نکته باید بگم بهترین کار اینه که چند تا کتاب رو با هم بخونید بهتره کتاب دیتل رو کتاب اصلی قرار بدید و زمانی که به مشکل بر خوردید به بقیه کتابها مراجعه کنید.و نکته بعد اینه که شما تا مطالب اول کتاب رو نخونید( برنامه های کنسولی) حتما در برنامه های ویندوزی به مشکل بر میخورید.و اینکه در موقع خوندن کتاب ها باید از چند فصل بخصوص بگذرید و پس از اتمام کتاب به اون موضوع برگردید.
کتابهای زیادی برای سی شارپ هست ولی برای شروع چنگی به دل نمیزنه. اگه کتاب دیتل رو گرفتید به من بگید تا بگم کدوم فصول رو نخونید

اَرژنگ
سه شنبه 14 مهر 1388, 13:32 عصر
بهترین کتاب برای شروع کردن C#‎ در محیط ویندوز کتاب ویژوال سی شارپ دات نت جعفرنزاد قمی است بهت توصیه میکنم حتما بخونیش:لبخندساده:
یکی چند وقت پیش همینجا یک مثال از این کتاب پست کرد (ایشان گفتند که از اون کتاب گرفتند) که با دیدنش من مخم سوت کشید، که چطوری ممکن است کسی از این کدها چیزی یاد بگیره.
ولی اگر یک پی‌دی‌اف دارید بفرستید، ببینیم که وقعا کتاب چطوریه.

Arash_janusV3
سه شنبه 14 مهر 1388, 14:27 عصر
منم از کتابهای انتشارات ناقوس استفاده می کنم خوبه.
خرید آنلاینش اینه www.naghoospress.ir (http://www.naghoospress.ir)
از خریدنش پشیمون نشدم

شماره تماس مقدسی تو کتاباش داره 09122438731

mahdi_7610
سه شنبه 14 مهر 1388, 15:09 عصر
بهترین کتاب برای شروع کردن C#‎ در محیط ویندوز کتاب ویژوال سی شارپ دات نت جعفرنزاد قمی است بهت توصیه میکنم حتما بخونیش:لبخندساده:

من کتابهای جعفر نژاد را ندیدم . اما دوستام که کتابهای c و غیره را خوندن میگن توش غلط زیاد پیدا میشه .

و میگن بیشتر کتابهاش به درد امتحانات پایان ترم میخوره .

reza.so
سه شنبه 14 مهر 1388, 20:50 عصر
اگه کتاب دیتل رو گرفتید به من بگید تا بگم کدوم فصول رو نخونید

من الان دارم این کتاب رو میخونم میتونی بگی کدوم قسمت ها منظورت است؟
البته من خودم بخش های مهندسی نرم افزارATM روحذف کردم چون علاقه نداشتم
حالا اگر نکته ای درباره این کتاب داری خوشحال میشم استفاده کنم:متفکر:

icegirl_f2r
سه شنبه 14 مهر 1388, 23:09 عصر
یکی چند وقت پیش همینجا یک مثال از این کتاب پست کرد (ایشان گفتند که از اون کتاب گرفتند) که با دیدنش من مخم سوت کشید، که چطوری ممکن است کسی از این کدها چیزی یاد بگیره.
ولی اگر یک پی‌دی‌اف دارید بفرستید، ببینیم که وقعا کتاب چطوریه.

اما به نظر من هم کتاب قمی خیلی خوبه .
شاید شما باید مطالب قبل اون مثال را می خوندید تا متوجه این مثال بشید ؟
به نظر من به جز بعضی قسمت هاش، بقیه را خوب توضیح داده.

kh1387
چهارشنبه 15 مهر 1388, 22:55 عصر
دوستان کتاب خوب در زمینه سی شارپ زیادهبستگی داره شما چی بخوای.به نظر من اول شما یه بحث خاص رو در نظر بگیرید بعد دنبال کتاب بگردید.کتابها زیادند: Deitel & Deitel - Nagel - John Sharp - Teroelden , Foxall , ...شما بگو چه مبحثی میخوای یاد بگیری من بهت بگم کجای چه کتابی رو بخون!

nasime_shomal
پنج شنبه 16 مهر 1388, 19:14 عصر
من الان دارم این کتاب رو میخونم میتونی بگی کدوم قسمت ها منظورت است؟
البته من خودم بخش های مهندسی نرم افزارATM روحذف کردم چون علاقه نداشتم
حالا اگر نکته ای درباره این کتاب داری خوشحال میشم استفاده کنم:متفکر:

شما تا سر فصل 9 رو کاملا بخونید ولی توجه کنید که خیلی از مسائل توی این 8 فصل وجود داره که در فصول جلو تر به اون پرداخته میشه پس اگه جایی رو نگرفتید نگران نباشید مگر اینکه بحث اصلی اون فصل باشه که معمولا قبلش میگه.
فصل 9 رو بیخیال شید فصل 10 رو از روش بخونید از فصل 11 فقط یک بخش مهمه که اونم توی صفحه 626 بکار میاد و 12 و 13 هم فعلا نمیخواد بقیه رو هم یا علی بشین بخون اگه مشکلی داشتی بگو تا حل کنم در ضمن از پی دی اف کتام آقای هاشمی هم در رفع مشکلاتت استفاده کن چو میتونی توش سرچ کنی فعلا یا علی

nasime_shomal
سه شنبه 21 مهر 1388, 11:20 صبح
دیروز رفتم تهران دنبال یه کتاب دیگه برای سی شارپ بگردم که از توی 6 الی 7 کتابفروشی که رفتم فقط توی آخریش تونستم اینو پیدا کنم کتاب خوبی به نظرم اومد فکر میکنم که مکمل خوبی برای دیتل باشه البته هنوز فقط نگاه سطحی بهش انداختم اسم کتاب مرجع کامل سی شارپه نوشته کریستین ناگال و ترجمه احمد پهلوان از انتشارات نما قیمتش هم 28000 تومان هست.
راستی کتاب آقای هاشمی رو که خیلی از دوستان دارند چاپ شدشم رو دیروز دیدم. این رو گفتم تا کسایی که چماشون به خاطر خوندن از مونیتور خسته میشه بگیرند.:چشمک:

pbiuki630
سه شنبه 21 مهر 1388, 11:46 صبح
به نظر من هم کتاب هاشمیان خیلی خوبه مخصوصا اینکه شما میخوای مثال توی application داشته باشه،منم اونو خوندم و الان تونستم یه پروژه ساده بنویسم ،البته کمک دوستان این تالار هم خیلی بهم کمک کرد.من کتاب جعفر نژاد رو ندیدم،فقط میدونم کتاباشو دانشجوهاش ترجمه میکنن و نمره میگیرن.

saymon
سه شنبه 21 مهر 1388, 18:28 عصر
به نظر من کتاب C#‎ را ساده بیاموزیم بد نبود چون این کتاب برگرفته از کتاب دیتل بود و برای کسایی مناسبه که از سی شارپ چیزایی می دونن.چون نحوه تدریس به صورت پرسشی است که در غالب سوال نکات خوبی رو بیان می کنه .شاید صفحات اول کتاب به نظر ساده بیاد ولی مسائل خوبی توش داره وبه نظر من قسمت ویندوزش خیلی خوب بود چون که برگرفته از دیتل بود نکته های خوبی توش داشت وکلا این مسله احتمال ضعف کد ها رو کم می کنه.این کتاب به نظرم چند تا حسن داشت:قیمت ارزونش(7000) واینکه مال جهاددانشگاهی امیرکبیر ومی دونین که جهاد خوبه.(البته به نظر من).:چشمک:

C#‎ راساده بیاموزیم.......مولف وترجمه :مریم قلیزاده انصاری......برگرفته از visual C#‎ how to program(H.M Deitel

reza.so
چهارشنبه 22 مهر 1388, 12:41 عصر
C#‎‎‎ راساده بیاموزیم.......مولف وترجمه :مریم قلیزاده انصاری......برگرفته از visual C#‎‎‎ how to program(H.M Deitel

منم این کتاب رو دیدم وکمی هم مطالعه کردم اما این کتاب وهمینطور کتاب اقای هاشمیان باید به عنوان مکمل برای کتاب دیتل به کار بره چون خود کتاب دیتل کاملتره ولی بعضی جاهاش واقعا فهمش سخته (حالا شاید به خاطر این است که کتاب ترجمه شده است)
در کل به نظر من باید این 3تا کتاب رو باهم بخونید مثل خودمن چون هرکدام یک مزیت هایی دارند یکی ساده است یکی مثالای خوبی (که حل شده) داره ویکی هم زیادی کامله
اگر از دوستان کسی کتاب ترجمه شده سی شارپ(غیر از این کتاب هایی که گفته شد )دیده بگه چون من هنوز شدیدا به دنبال کتابم مخصوصا چاپ شده چون به قول دوستمون
nasime_shomalمن جلوی مانیتور خیلی زود خسته میشم

t.vahid
چهارشنبه 22 مهر 1388, 13:18 عصر
به نظر من کتاب آموزش برنامه نویسی با سی شارپ در 24 ساعت کتاب مناسبیه...
من خودم سی شارپو با این کتاب شروع کردمو یا گرفتم و تا الانم چند تا پروزه رو با استفاده از همین کتاب نوشتم...
این کتاب با فرم ها کار میکنه و به نظر من خیلی روان و مناسبه....
البته برخی از موضوع ها(مثل پایگاه داده) رو هم ارجاع داده به کتابهای دیگه...

nasime_shomal
چهارشنبه 22 مهر 1388, 19:40 عصر
اصولا نمیشه سی شارپ رو با یه کتاب یاد گرفت بلکه باید از چند منبع استفاده کرد و به نظر من کتاب دیتل باید کتاب اصلی باشد و از کتابهای آقای هشمی و مرجع کامل سی شارپ به عنوان مکمل استفاده کرد در ضمن من کتاب مرجع کامل سی شارپ رو با تا فصل 4 با دقت خوندم و میتونم به همه دوستان اطمینان بدم که واقعا یه کتاب مکمل عالی برای دیتل هست و خوندن اون رو به همه پیشنهاد میکنم :تشویق:

ججت اله
جمعه 22 بهمن 1389, 13:50 عصر
سلام دوست عزیز من دارم 3 کتاب سی شارپ رو با هم میخونم و کلی کتابم توی کتابفروشی ها مرور کردم به نظر من کتاب چگونه با ویژوال سی شارپ 2008 برنامه بنویسیم نوشته دیتل ترجمه بهرام پاشایی از انتشارات نشر اتحادیک کتاب کاملا مفید برای شماست این کتاب کتاب رفرنس توی دانشگاه ها تدریس میشه.تعداد صفحاتش 1200 صفحه است و قیمتش هم 20000 تومان است.اما دوتا نکته باید بگم بهترین کار اینه که چند تا کتاب رو با هم بخونید بهتره کتاب دیتل رو کتاب اصلی قرار بدید و زمانی که به مشکل بر خوردید به بقیه کتابها مراجعه کنید.و نکته بعد اینه که شما تا مطالب اول کتاب رو نخونید( برنامه های کنسولی) حتما در برنامه های ویندوزی به مشکل بر میخورید.و اینکه در موقع خوندن کتاب ها باید از چند فصل بخصوص بگذرید و پس از اتمام کتاب به اون موضوع برگردید.
کتابهای زیادی برای سی شارپ هست ولی برای شروع چنگی به دل نمیزنه. اگه کتاب دیتل رو گرفتید به من بگید تا بگم کدوم فصول رو نخونید

سلام
من با توجه به تعریف شما این کتاب را خریدم قیمت چاپ دوم 250000 تومان و یک نگاه سطحی انداختم ولی
در مورد windows form و کلاسها و متدها و کنترلها کمتر توضیح داده و سوکت ها را توضیح نداده
به نظر من جعفرنژاد در مورد کنترل ها و کلاسها بیشتر توضیح داده .
من کتاب c , vb.net جعفرنژاد را دارم که خیلی خوب توضیح داده . در کل کتاب جعفرنژاد بهتره