PDA

View Full Version : سوال: تعیین مورد برای گزارش

SoltanWorld_tech
دوشنبه 13 مهر 1388, 13:14 عصر
سلام دوستان

من یک دیتابیس برای شرکتوندارم مینویسم
یه مشکلی دارم

خوب توضیحاتی در مورد این بانک اطلاعاتی !
این یک بانک بسیار ساده است ! یک جدول ! و یک فرم برای وارد کردن اطلاعات!

سوال 1 : من توی فرم یک گزینه دارم که مقدار معین شده یک کمبو باکس هست که 2 مقدار Allowed و Not Allowed داره ! می خواهم وقتی هر گزینه انتخاب میشه توی گزارش به صورت یک رادیو باتن نشون بده ! من گزارش (ریپورت) رو طراحی کردم فقط همین اشکا وجودداره !

سوال 2 : من هر گزارشی که می خوام بگیرم مربوط به ی رکورد می باشد !در حالت عادی این گزارش هر رکورد رو در صفحات جداگانه آ4 نشون میده اما من می خوام فقط یک رکورد رو نشون بده ! رکوردی که کاربر می خواد ! مثلا راهی هست که بشه یه ابزاری در فرم به کار برد که هر رکوردی که اونجا می خوام رو گزارش بگیره ؟

ممنون می شم جواب بدن دوستان حرفه ای در این زمینه !
باتشکر
راد . د .

mehdi_fiz
دوشنبه 13 مهر 1388, 20:26 عصر
با سلام
اگه نمونه برنامه رو آپلود می کردید راحتر می شد راهنمایی تون کرد
برای سوال 1 باید از دستور IIF در داخل گزارش استفاده کنید به این صورت که جلوی هر یک از گزینه ها یک تکست قرار دهید و داخل آن از این دستور استفاده کنید.

IIf (text1=Allowed ;"*"; "") -1
برای سوال دوم هم باید یکی از فیلدها که داده تکراری درآن وارد نمی شود و منحصر به فرد است انتخاب شود و در دستور زیر به جای cod استفاده شود و دستور زیر هم در رویداد کلیک دکمه ای که گزارش را نمایش می دهد وارد شود.
DoCmd.OpenReport "report1", acViewPreview, "", "[cod]=" & Me.cod
موفق باشید.

SoltanWorld_tech
شنبه 18 مهر 1388, 11:23 صبح
این دیتا بیس چون یه خصوصیه نمیشه اینجا کار گذاشت اما این کدی که دادین ! فقط پیرویو از آخرین میده در یک صفحه و بقیه رکوردها رو هم نشون میده در صفحات بعدیش، من منظورم اینکه اگه طرف توی رکورد 3 هست و دکمه گزارش رو میزنه ! گزارش فقط شماره 3 رو نشون بده ن اینکه از 1 شروع کنه به گزارش گیری تا 3 !

alirezabahrami
شنبه 18 مهر 1388, 12:01 عصر
این دیتا بیس چون یه خصوصیه نمیشه اینجا کار گذاشت اما این کدی که دادین ! فقط پیرویو از آخرین میده در یک صفحه و بقیه رکوردها رو هم نشون میده در صفحات بعدیش، من منظورم اینکه اگه طرف توی رکورد 3 هست و دکمه گزارش رو میزنه ! گزارش فقط شماره 3 رو نشون بده ن اینکه از 1 شروع کنه به گزارش گیری تا 3 !
با سلام
نمونه را ببين !