PDA

View Full Version : فرم ویندوزی

mahsa.s
دوشنبه 13 مهر 1388, 17:02 عصر
با سلام به همه دوستان
چطو ر میشه size فرم ها را طوری کنترل کرد که در سیستم ها ی مختلفی که اجرا میشه تغییر نکنه و همه محتویاتش نمایش داده بشه؟( آخه بعضی desktop ها رزولوشنش کمتر از desktop ای که فرم رو توش طراحی کردم )

corona
دوشنبه 13 مهر 1388, 17:54 عصر
دوست من کاری که به ذهن من میرسه اینکه بیای تو هر رزولوشنی یک اندازه متناسب با فرمت تعربف کنی . مثلا برنامت که اجرا شد میای رزولوشن نمایش اون مانیتور رو با کد زیر بدست میاری

Screen.PrimaryScreen.Bounds.Width
Screen.PrimaryScreen.Bounds.Height

بعد حالا مثلا توی یک آرایه ای چیزی اومدی اندازه متناسب فرمت تو هر رزولوشن رو ذخبره کردی ، بر اساس رزولوشن سیستم فعلی اندازه مناسب رو انتخاب کن و ست کن .

AliRezaPro
دوشنبه 13 مهر 1388, 22:39 عصر
خاصیت anchor مگه ماله همین مشکل ها نیست؟

JaguarXF
سه شنبه 14 مهر 1388, 04:55 صبح
باید با Layout ها تنظیمش کنید.
MSDN یه مقاله بصورت walkthrough داشت در این مورد مثال زده بود. پیداش نکردم. بگردی هست

corona
سه شنبه 14 مهر 1388, 11:21 صبح
خاصیت anchor مگه ماله همین مشکل ها نیست؟

عزیز تا جایی که من میدونم شما با anchor میای کنترل های داخل فرم رو نسبت به خود فرم ثابت کنی ولی کنترلی روی اندازه خود فرم توی مانیتورهای مختلف نمی تونی داشته باشی.

aliprf
سه شنبه 14 مهر 1388, 13:37 عصر
راحت کار اینه که از یه فرم با اندازه ای استفاده کنید که برای تمام رزولوشن ها قابل دیدن باشه یعنی حداکثر 600*800 و همچنین بعد از آن از خاصیت anchar برای قفل کردن کنترل ها نسبت به محلی خاص استفاده نمایید
اگر هم فرم حتما باید دارای رزولوشن زیادی باشد بهتر است برای آن ScrollBar قرار دهید

JaguarXF
شنبه 18 مهر 1388, 23:23 عصر
باید با Layout ها تنظیمش کنید.
MSDN یه مقاله بصورت walkthrough داشت در این مورد مثال زده بود. پیداش نکردم. بگردی هست

زنده باد گوگل بوک مارکس! پیداش کردم:تشویق:

راه حلی که توی زبون جدید و مدرن سال 2008 ی ماکروسافت موجوده اینه که قبلا هم گفتم . مثالش هم اینجا
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/7k9fa71y.aspx

اون روشهایی که دوستان اشاره کرده بودند هم "کار" میکنه ولی ما اونها رو در ویژوال بیسیک 6 برای برنامه هایی که از سال 1998 نوشته شده اند استفاده میکرده ایم . نه سال 2009

kh1387
دوشنبه 20 مهر 1388, 01:11 صبح
با این کلاس کارتون راه می افته
در ضمن بعد از اضافه کردن کلاس به پروژه باید مثلا کد زیر رو بنویسید.

CResolution change = new CResolution(1024, 768);

mahsa.s
شنبه 23 آبان 1388, 16:37 عصر
دوست عزيزم JaguarXF
اولا به خاطر راهنماييات ازت متشكرم.
و ميخواستم بگم لينكي كه گذاشته بودي(msdn) را زير و رو كردم، اما نتونستم بفهمم بالاخره چه كار بايد كرد كه رزولوشنفرمم با رزولشن مانيتوراي مختلف متناسب بشه.
اگه خودت با اين موضوع برخورد كردي يا ... ميشه بيشتر راهنماييم كني؛ و اگه كد يا ... ديگه اي داري برام بذاري.