PDA

View Full Version : سوال: GPS نویسی و یک پیشنهاد

MOSTAFANAVVAB
سه شنبه 14 مهر 1388, 13:25 عصر
با سلام به همه

فکر کنم این سوال جدید باشه و یک جوری به درد همه بخوره و اون اینه که چجوری میشه یک برنامه ای نوشت که با GPS کانکت بشه و موقعیت جغرافیایی ما رو بهمون نشون بده؟
در ضمن یک پیشنهاد هم دارم

بهتر نیست در موقع نوشتن توضیح برای کد هایمان از زبان فارسی استفاده کنیم ؟
چرا با زبان بیگانه توضیح بدیم بگزارید اگر کد ها و برنامه هایمارو غربی ها و انگلیسی زبانها خواستن استفاده کنند برای فهمیدنش مجبور شن فارسی کارکن اگر هم نخواستن بدرک نخوان برن جای دیگر جوابشون رو پیدا کنن

MOSTAFANAVVAB
سه شنبه 14 مهر 1388, 13:31 عصر
دوستانی که زبان انگلیسی شون خوبه یک سر به این سایته بزنند شاید چیزی دستگیرشون بشه و یک چیزی هم یاد ما بدن

من که نفهمیدم

http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=129612

ASKaffash
سه شنبه 14 مهر 1388, 15:13 عصر
سلام
من برای GPS 12CX Garmin قبلا برنامه نوشتم خیلی پروتکل وحشتناکی داشت ولی فکر کنم برای سریهای جدید Component روی اینترنت وجود داشته باشد البته به مارک GPS مربوط است ماژلان با گارمین فرق میکند

GISMan
سه شنبه 14 مهر 1388, 15:40 عصر
سلام دوست عزيز
مي توني از كامپوننت هاي Franson GPS Tools استفاده كني. هم اشيائي براي اتصال به دستگاه GPS و خوندن مختصات داره و هم امكانات نمايش نقشه و مختصات و ... داره. اصولا به سيستم هاي كه بر اساس موقعيت سرويس دهي مي كنن LBS ميگن. يه LBS معمولا از يك ماژول تعيين موقعيت مثل GPS و يك ماژول پردازش و نمايش موقعيت مثل GIS تشكيل ميشه.

MOSTAFANAVVAB
شنبه 18 مهر 1388, 11:33 صبح
با سلام

آقای gisman و askaffashیادم رفت اینو بگم راستی برای آنتن ای دی اس ال باید چکرد ؟
یعنی باید به یک اینترنت داعمی متصل بود یا که خودش روباید به یک سخت افزار آنتنی یا یک چیزی تواین مایه ها متصل کرد در ضمن اگر که کسی کار کرده من می تونم ازش بپورسم اگر بخواهم در این ضمینه کار کنم چه باید بکنم

GISMan
شنبه 18 مهر 1388, 12:52 عصر
دوست عزيز GPS چه ربطي به ADSL داره؟! GPS يه گيرنده است كه با توجه به امواج ارسالي از ماهواره ها تعيين موقعيت مي كنه. دو نوع داره: دستي و غير دستي. كه نوع غير دستيش دقت تعيين موقعيتش تا كسري از سانتي متر مي رسه. نوع دستيش دقتش پايينتره، دقت مطلقش حدود چند متر و دقت نسبيش اگه كه خوب كاليبره بشه چند سانتي متره. كافيه گيرنده GPS رو از طريق يه پورت COM به كامپيوتر وصل كنيو اطلاعاتشو بخوني. كامپوننتاشم تو پست بالا معرفي كردم. اگر هم وقت و حوصله داري مي توني فرمت انتقال داده هاي GPS رو مطالعه كنيو خودت پيادش كني.

joker
شنبه 18 مهر 1388, 18:20 عصر
GPS چه ربطی داره به شقیقه ؟ :لبخند:

اگه دستگاه GPS از فرمت NMEA پشتیبانی میکنه کارکردن با پرتکلش زیاد سخت نیست( در حد پردازش متنstring)
فکر کنم سخت ترینش همون فرمت باینتری گارمین باشه .
کسی با فرمت rinex کار کرده ؟

$GPRTE,1,1,c,*37
$GPRMC,,V,,,,,,,219107,3.5,W,N*28
$GPRMB,V,,,,,,,,,,,,A,N*13
$GPGGA,,,,,,0,00,,,M,,M,,*66
$GPGSA,A,1,,,,,,,,,,,,,,,*1E
$GPGSV,3,2,82,15,15,176,00,16,00,123,00,17,00,037, 00,18,82,058,00*72
$GPGLL,,,,,,V,N*64
$GPBOD,,T,,M,,*47
$GPVTG,,T,,M,,N,,K*4E
$PGRME,,M,,M,,M*00
$PGRMZ,5207,f*34
$PGRMM,WGS 84*06
$HCHDG,1

MOSTAFANAVVAB
یک شنبه 19 مهر 1388, 11:50 صبح
با سلام

می دونید دوستان هر قمست از برنامه نویسی خدا وکیلی یک تخصوصه نمیشه بگی هرکی بلده برنامه نویسی کنه همچی میتونه بنویسه ولی من از این مبحث خوشم امده راستی دستگاهی که گفتید به کام 1 متصل میشه چی هست و آیا تو بازار پیدامیشه مزنه قیمتشم بگید ممنون میشم

بعد اگر بشه دوستان کمک بکنند کتابی جذوه ای در این زمینه به من بدن یا پی دی اف ممنون میشمgismanجان من در پوست شما چیزی پیدا نکردم
لطفا برام بذارید اگر چیزی در باره این موضوع دارید

MOSTAFANAVVAB
پنج شنبه 23 مهر 1388, 07:51 صبح
پس چه خبر دوستان اطلاعات جدید ندارید؟

mostafa_shaeri_tj
پنج شنبه 23 مهر 1388, 11:03 صبح
قیمت جی پی اس از صد هزار تومان شروع میشه و تا بیست ملیونیش رو دیدم. برنامه نویسی برای جی پی اس یعنی کلنجار رفتن با پروتکل NMEA که آدم رو پشیمون میکنه . کامپوننت ها هم اکثرا 30 روزست . پس بهتر خودت دست به کار شی.