PDA

View Full Version : يك نرم افزار تحت وب

sav68.net
سه شنبه 14 مهر 1388, 13:32 عصر
سلام دوستان

من اولين پروژه ي كاري خودم رو گرفتم ولي نميدونم چطور بايد قيمت بدم

قرار يك نرم افزار مديريت ارتباط با مشتريان براي يك شركت بنويسم
البته اين نرم افزار توسط چند نفر نوشته ميشه و من يكي از اونها هستم

تكنولوژ ي هاي مورد استفاده :

ASP.NET 3.5
Linq
Ajax
MSsql 2005
css

اين پروژه بخشهايي مثل درج مشتري ها (شركت ها و پرسونل آنها) - اديت مشتريها - حذف - ارسال ايميلهاي گروهي و تكي - انواع و اقسام سلكت ها را دارد

در اين پروژه بجز زماني كه صفحه ميخواد عوض بشه يعني لوكيشن تغيير كنه بايد همه چيز ايجكسي تغيير كنه

بنظرتون اين پروژه رو ساعتي حساب كنم؟ يا كل پروژه رو باهم قيمت بدم؟ چقدر قيمت بدم؟

m.hamidreza
سه شنبه 14 مهر 1388, 15:33 عصر
این پروژه "تحت اینترنت" هست یا تحت "شبکه محلی" ؟ و اگه تحت شبکه هست روی چند تا سیستم باید نصب بشه و شبکه شون دومین هست یا ورک گروپیه؟
گروه های کاربری و سطوح دسترسی های خاص داره؟
اسم این نرم افزار با توضیحاتی که شما دادی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM نیست خیلی جزئی تر هست. امکانات پروژه فقط در همون حد هست یا چیز دیگه ای هم مد نظرشون هست؟
+ اینکه نوع قراردادی که میخواین ببندید شرکتی هست یا شخصی؟
موفق باشید.

sav68.net
سه شنبه 14 مهر 1388, 17:47 عصر
سلام دوست من

درسته اين يك CRM است
اين قرارداد رو من با يك شركت برنامه نويسي دارم و حالا اونا با كسي ديگه اي يا براي خودشون ديگه نميدونم!

البته ظاهرا فعلا اين برنامه براي خودشون است و ميخوان توي شبكه ي محلي خودشون ازش استفاده كنن ولي برنامه اونقدر كامل است كه همه ي شركت ها ميتونن ازش استفاده كنن .
فكر كنم فقط روي سرور قرار ميگيره و بقيه كانكت ميشن بهش.

در مورد شبكشون چيز زيادي به من نگفتن
اصلا چه فرقي بين ورك گروپ و دومين ميكنه؟ يا اصلا روي اينترنت؟ براي ما كه كد مينويسيم و همونجور تحويل ميديم كه فرقي نميكنه. يا فرق ميكنه !؟

در مورد امكانات كه گفتم همه كاري بايد با ديتا بيس انجام بشه بصورت كلي :

اين پروژه بخشهايي مثل درج مشتري ها (شركت ها و پرسونل آنها) - اديت مشتريها - حذف - ارسال ايميلهاي گروهي و تكي - انواع و اقسام سلكت ها را دارد
فقط يك گروه كاربري ادمين وجود داره كه به بخش هاي مديريتي سايت ميتونه وصل شه.

با تشكر راهنماييتون.

sav68.net
سه شنبه 14 مهر 1388, 17:51 عصر
البته اين نرم افزار توسط 3 نفر نوشته ميشه و من يكي از اونها هستم . به اين صورت كه قراره من يكسري از بخش هاي نرم افزار رو توي خونه انجام بدم و براي اون ها ببرم

sav68.net
سه شنبه 14 مهر 1388, 20:19 عصر
سلام دوستان

من يكم عجله دارم
بايد زود جواب بدم

لطفا راهنمايي كنيد
با تشكر

m.hamidreza
سه شنبه 14 مهر 1388, 23:30 عصر
سلام دوست من

اين قرارداد رو من با يك شركت برنامه نويسي دارم و حالا اونا با كسي ديگه اي يا براي خودشون ديگه نميدونم!

خودشون قیمتی به شما ندادن؟

اصلا چه فرقي بين ورك گروپ و دومين ميكنه؟ يا اصلا روي اينترنت؟ براي ما كه كد مينويسيم و همونجور تحويل ميديم كه فرقي نميكنه. يا فرق ميكنه !؟

زمانی که شما خودت بخوای برنامه رو روی شبکه کانفیگ و نصب کنی تفاوت قیمت چه در نصب و چه در پشتیانی بین این دو نوع شبکه محسوس هست. کانفیگ دومین تاثیر زیادی در قیمت داره.

در مورد امكانات كه گفتم همه كاري بايد با ديتا بيس انجام بشه

تا امکانات دقیقا بررسی نشه نمیشه قیمت داد. همه کاری از نظر شما ممکنه با همه کاری از نظر من خیلی فرق داشته باشه.
ببینید پروژه هایی از نوع CRM میتونن فوق العاده گسترده و کامل طراحی شن و از قیمت های چند ده میلیونی برخوردار باشن. الان ریش و قیچی دست اون شرکت هست بهتره یه جوری به توافق برسید. سطح پروژه معمولی هست به نظر من طبق شرایط این پروژه بهترین حالت برای محاسبه قیمت ساعتی حساب کردن هست. یه برآورد ماکسیمم مینیمم زمانی انجام بدین میانگین بگیرید و قیمت رو محاسبه کنید.

فقط يك گروه كاربري ادمين وجود داره كه به بخش هاي مديريتي سايت ميتونه وصل شه.

با تشكر راهنماييتون.
مشتریان هم یه گروه هستن دیگه پس کلا دو گروه کاربری دارین.
موفق باشید.

sav68.net
چهارشنبه 15 مهر 1388, 00:24 صبح
ممنون بابت پي گيري

خودشون قیمتی به شما ندادن؟
نه - قرار يكي دو روز ديگه برم تا توافق كنيم و قرداد ببنديم (حتما اون موقع خودشون قيمت پيشنهاد ميكنن)

زمانی که شما خودت بخوای برنامه رو روی شبکه کانفیگ و نصب کنی تفاوت قیمت چه در نصب و چه در پشتیانی بین این دو نوع شبکه محسوس هست. کانفیگ دومین تاثیر زیادی در قیمت داره.
راستش نه - من قرار نيست اون رو نصب كنم - خودشون برنامه نويس و مهندس دارن براي اين كارا من فقط يك بخشي از كد رو مي نويسم و همينطور بخش از طراحي پايگاه داده رو انجام ميدم و بعد ميبرم براي اونا و تست و تحويل . اونا خودشون كدها رو ادغام ميكنن

در مورد امكانات هم كه گفتم فعلا يك سري كاغذ دادن به من دادن كه توي اون :

جستجو بر اساس فيلدهاي مختلف داره (جستجوي پيشرفته)
ليست گيري از شركتها و پرسونل آنها
برنامه بايد ايجكسي كار كنه و هي پست بك نشه
سايت بايد دو زبانه باشه كه البته من فارسي اون رو درست ميكنم
بايد از استايل استفاده بشه
بخش هاي مختلفي براي گزارشگيري داره
بخشهاي خدمات پس از فروش و فاكتور پيش فروش و ... رو داره

اين بخش كه به من دادن مربوط به مديريت كامل مشتريان حقوقي است البته ظاهرا پروژه ي من از اين بزرگتر است و انشالله 2 روز ديگه كل پروژه مشخص ميشه

به نظر من طبق شرایط این پروژه بهترین حالت برای محاسبه قیمت ساعتی حساب کردن هست. یه برآورد ماکسیمم مینیمم زمانی انجام بدین میانگین بگیرید و قیمت رو محاسبه کنید.
مثلا ساعتي چقد بگم؟
من توي اين قسمت مشكل دارم - ارفش چيه؟

ممنون از راهنماييتون

m.hamidreza
چهارشنبه 15 مهر 1388, 09:27 صبح
بخش هاي مختلفي براي گزارشگيري داره
بخشهاي خدمات پس از فروش و فاكتور پيش فروش و ... رو داره

این قسمت ها بازه قیمت متفاوت داره. مثلا حد و حدود گزارشگیری ها باید کاملا مشخص باشه. یا فاکتور، پیش فاکتور داستان داره. صدور پیش فاکتور یا برای فروش کالا هست یا خدمات . طبیعتا این ها رو دستی که نمیشه وارد کرد باید یه قسمت مدیریت محصولات یا خدمات برای ورود آیتم ها و قیمتشون لحاظ بشه که در زمان فروش کد محصول در پیش فاکتور به همرا قیمت درج شه. بعد بحث تایید پیش فاکتور توسط مشتری هست و شیوه تایید یا تغییر در سیستم شما. حتما این آیتم ها رو دقیقا از همون ابتدا بررسی کنید.

مثلا ساعتي چقد بگم؟

معمولا چندتا پارامتر مثله تجربه کاری برنامه نویس، تحصیلات و سطح کاری برنامه نویس، نوع پروژه، نوع قرارداد، درصد پشتیبانی و ... در این قیمت تاثیر داره. فاز تحلیل با پیاده سازی یا مثلا طراحی قیمت هاش متفاوت هست. حداقل قیمت از ساعتی 3000 تومان هست به بالا.
مثلا کیفیت Ajax ای کار کردن خیلی متفاوت هست. یکی با ساعتی 3000 تومن کار میکنه یکی با ساعتی 10 تومن و مدعی هم هست که کارش Optimize هست. اینا همه متفاوته.

نوع پروژه شما بیشتر توافقی هست و باید ببینید اونها چی میگن. اون شرکت حداقل 50 درصد رو اون پروژه میخواد سود کنه. یعنی اگه به شما سه نفر مثلا 2 میلیون میخواد بده قیمت پروژه بالای 4 میلیون هست یعنی همیشه جا برای افزایش حقوق دارید منتها شرایط رو هم باید توجه کرد.
موفق باشید.

ASKaffash
چهارشنبه 15 مهر 1388, 13:27 عصر
سلام
به نظر من بیشتر دقت کنید از شرکتهای کامپیوتری به این راحتها نمی توان پول گرفت (حتی اگر قرداد مکتوب داشته باشید) چون عموما شرح خدمات تفسیر می شود و کار به Engine و مستندات و هزار و یک چیز دیگر می رسد اینهمه داستان گفتم که بگم اول شرح خدمات مکتوب با جزئیات تهیه کن بعد در مورد قیمت و تعداد نفرات تیم بحث کن در غیر اینصورت سرت را کلاه میگذارند(ازما گفتن)

sav68.net
چهارشنبه 15 مهر 1388, 13:51 عصر
ممنون دوستان
خيلي لطف كردين – ديد من خيلي باز شد.

فقط يك سوال ديگه دارم – راجع به قرارداد چي؟
1- قرار داد رو به چه صورت بايد نوشت (ساعتي) ؟
2- نحوه ي دريافت دستمزد چگونه است ؟ آيا همش رو آخر كار بايد گرفت ؟ يا يكم اولش بقيش آخر كار ؟ ...
3- آيا اگر ابتدا پول رو گرفتم بايد سفته بدم؟

4- اگر امكانش هست لطفا يك نمونه قرارداد نشون بديد - يا بذارين اينجا يا برام ميل كنين sav68.net@gmail.com

سپاس فراوان

m.hamidreza
چهارشنبه 15 مهر 1388, 17:02 عصر
ممنون دوستان
خيلي لطف كردين – ديد من خيلي باز شد.

فقط يك سوال ديگه دارم – راجع به قرارداد چي؟
1-قرار داد رو به چه صورت بايد نوشت (ساعتي) ؟
2-نحوه ي دريافت دستمزد چگونه است ؟ آيا همش رو آخر كار بايد گرفت ؟ يا يكم اولش بقيش آخر كار ؟ ...
3-آيا اگر ابتدا پول رو گرفتم بايد سفته بدم؟

4- اگر امكانش هست لطفا يك نمونه قرارداد نشون بديد - يا بذارين اينجا يا برام ميل كنين sav68.net@gmail.com

سپاس فراوان

قرارداد رو اونا باید بدن. این موارد رو باید رعایت کنین:

قرارداد روی سربرگ شرکت باشه و با مهر و امضاء باشه.
عنوان قرارداد "همکاری بصورت پروژه ای" باشه.
مفاد قرارداد: موضوع قرارداد با ذکر جزئیات که در پیوست مینویسین، زمان قرارداد، مبلغ و نحوه پرداخت، تعهدات مجری که شما هستی و تعهدات کارفرما که اونا هستن.
حتما در حین زمان قرارداد بصورت مرحله به مرحله پیشرفت پروژه رو به کارفرما نشون بدین و تاییدیه کتبی بگیرین. این رو در تعهدات کارفرما میتونین ذکر کنین.
شما چیزی راجع به برآورد قیمت بصورت ساعتی نگین. قیمت رو کلا بگین.
پول رو در سه مرحله دریافت کنید. ابتدا، وسط و آخر. اگر هم سفته ای خواستن در متن قرارداد در ماده نحوه پرداخت، امانت بودن سفته حتما ذکر شه.
در تعهدات دو طرف ذکر شه که اگه موردی علاوه بر جزئیات موضوع قرارداد اضافه شه هزینه ی اون جدای از مبلغ قرارداد خواهد بود.

موفق باشید.

sav68.net
چهارشنبه 15 مهر 1388, 21:39 عصر
خيلي ممنون

واقعا كمك كردين
اگه بازم سوالي بود ميام ميگم :)

تشكر