PDA

View Full Version : جستجوی فارسی

majidsoft
سه شنبه 14 مهر 1388, 14:02 عصر
با سلام
من در vb.net برای جستجو در دیتابیس وقتی که فیلدی که دارای حرف آ می باشد را جستجو می کنم آنرا پیدا نمی کند ولی وقتی که به صورت ا می نویسم مشکلی ندارد آیا راه حلی برای آن وجود دارد
با تشکر

saadi2
سه شنبه 14 مهر 1388, 21:10 عصر
آیا شما در دستور اس کیو ال خود قبل از نام فیلدی که جستجو می کنید حرف N را اضافه میکنید؟

به این صورت:

"select * from table1 where name = N'" & textbox1.text & "' "

majidsoft
چهارشنبه 15 مهر 1388, 00:26 صبح
آیا شما در دستور اس کیو ال خود قبل از نام فیلدی که جستجو می کنید حرف N را اضافه میکنید؟

به این صورت:

با سلام
بله دوست عزیز اینکار را هم کرده ام
ولی جواب نداد

saadi2
چهارشنبه 15 مهر 1388, 03:26 صبح
یک نمونه با حرف آ

sara.f
شنبه 18 مهر 1388, 00:17 صبح
من از sql 2005 استفاده می کنم
سلام
می تونی collation را برای data base مورد نظرت Arabic_100_CI_AI انتجاب کنی، همه حروف فارسی را ساپورت می کنه.

sara.f
یک شنبه 19 مهر 1388, 07:30 صبح
با تشکر از شما
اگه ممکنه لطف کنین نحوه انجام این کار را توضیح دهید
با تشکر
زمانی که می خواید data base را ایجاد کنید، یعنی new data base--> options--> collation

majidsoft
یک شنبه 19 مهر 1388, 19:26 عصر
من از sql 2005 استفاده می کنم ولی این گزینه در آن وجود ندارد ولی arabic ci ai دارد آیا همان گزینه است
با تشکر

sara.f
یک شنبه 19 مهر 1388, 19:38 عصر
من از sql 2005 استفاده می کنم ولی این گزینه در آن وجود ندارد ولی arabic ci ai دارد آیا همان گزینه است
با تشکر
راستش من sql2008 دارم.فکر کنم همین باشه، کاری نداره امتحان کنید، یک db کوچیک با این collation ایجاد کنید و یک فیلد که در اون از "آ" استفاده کردید هم بهش بدید و برنامتون را با این db امتحان کنید، منم انقدر از این کارا کردم تا بالاخره فهمیدم کدوم collation همه حروف فارسی را support می کنه.:چشمک:
پیروز باشی.:لبخندساده:

mn_zandy63
یک شنبه 19 مهر 1388, 22:43 عصر
سلام
می تونی collation را برای data base مورد نظرت Arabic_100_CI_AI انتجاب کنی، همه حروف فارسی را ساپورت می کنه.

سلام دوست من،
با اطمینان نمیگم، اما اگه اشتباه نکنم برای فارسی بهترین حالت Arabic CI_AS باید باشه، هرچند فکر نمیکنم زیاد فرقی داشته باشه با CI_AI
موفق باشید

kh1387
چهارشنبه 20 آبان 1388, 21:41 عصر

به این صورت:

میشه بگید علت استفاده از حرف N چیه؟:متفکر:
متشکرم

mn_zandy63
پنج شنبه 21 آبان 1388, 19:36 عصر
میشه بگید علت استفاده از حرف N چیه؟:متفکر:
متشکرم

سلام دوست من، برای فیلدهای unicode برای اینکه بصورت unicode با مقادیر ارسالی برخورد شه، باید از N استفاده کنید.