PDA

View Full Version : آرشیو قسمتی از دیتابیس

afshin62
سه شنبه 14 مهر 1388, 15:43 عصر
با سلام
من با اکسس دیتابیسی نوشتم که کاملاً‌ارتباطی هستش و لی با این وجود چون سالانه ممکن بیش از 50000 تا داده به این اضافه شه ممکنه کارآیی برنامه کم بشه.
برای همین میخواستم بدونم چه جوری میتونم مثلاً‌دادههای یک سال خاص مثلاً‌87 رو پس از ژایان سال اتوماتیک آرشیو کنم. و توی یه فایل دیگه ذخیره کنم. ولی بعدش بتونم دوباره در صورت نیاز اون رو فراخوانی کنم.

با تشکر

مهدی قربانی
سه شنبه 14 مهر 1388, 17:18 عصر
سلام
تاريخهاي ذخيره شده شمسي هستند يا ميلادي ؟
شما بايد تاريخ ركوردها رو چك كنيد ، اگر از سال جاري كوچكتر بود با كمك يك ركوردست يا كوئري Append ركوردها حائز شرط رو ابتدا به جدول بايگاني انتقال بده و بعد با كمك يك كوئري Delete همون اطلاعات از جدول جاري حذف بشه .

afshin62
سه شنبه 14 مهر 1388, 18:08 عصر
ممنون از راهنمایی
تاریخ من به اسم تاریخه ولی میتونه یک شماره باشه. مثلاً شماره دوره بعد از دوره میخوام آرشیو بشه. ولی مشکلی که دارم اینه که دیتابیس من از چند تا جدول که با هم ارتباطات یک به چند یا حتی چند به چند داره.
مثلاً‌من می خوام کل اسامی دانشجویان از جدول دانشجو با شماره دوره55 به همراه نمراتشون از جدول نمرات آرشیو بشه.
می تونید کمی با کد توضیح بدید تا کاملاً‌برای من روشن بشه.

با تشکر از دوستان عزیز

صبا9841
چهارشنبه 15 مهر 1388, 12:36 عصر
غیر از اینکه از تاریخ استفاده میکنه یا هرچیز دیگه فقط درمورد عملکرد جداول رابطه دار اینو بدون که توی یه دیتابیس رابطه ای فقط کافیه اجرای رابطه بین جداول (Enforce Referntial Integrity) برقرار بشه یعنی update , delete اونها تیک بخوره در اینصورت هر تغییری که توی جدول اصلی داده بشه توی داده های جدول یا جداول وابسته اجرا میشه.