PDA

View Full Version : سوال: بانک پسورد در اس کیو ال و خواندن رکورد از آن در دلفی

farzane_fn
سه شنبه 14 مهر 1388, 15:13 عصر
دوستای خوبم سلام.من یه بانک دارم به نام password که توی اس کیو ال ایجاد شده و دو فیلد داره یکی به نام username و دیگری به نام password که نام کاربری و رمز ورود در این دو فیلد ذخیره شده اند. من توی یه قسمت از برنامه امکان این رو گذاشتم که اگه رمز رو فراموش کردن رمز رو به اونها نشون بده - تحت یه شرایطی - حال سوالم اینه که چطوری باید رمزی که توی بانک اس کیو ال هست رو توی ادیت باکس نمایش داد. این کار رو بلد نیستم. لطفا راهنمایی کنین... از دوستای خوبم به خاطر همکاریشون واقعا متشکرم

DlphIran
سه شنبه 14 مهر 1388, 16:04 عصر
سوالتون يكمي نامفهومه

نمي دونم سوالت رو درست فهميده باشم يا نه ولي فكر كنم جوابش همين ميشه:

edit1.text:= trimright(trimleft(adoquery1['fieldname']))

هميشه براي نمايش اطلاعات توي فيلدها از اين خط استفاده ميشه ،
ولي اگه محتواي فيلدت رمز نگاري شده باشه رو من بلد نيستم

farzane_fn
سه شنبه 14 مهر 1388, 18:26 عصر
سوالتون يكمي نامفهومه

نمي دونم سوالت رو درست فهميده باشم يا نه ولي فكر كنم جوابش همين ميشه:

edit1.text:= trimright(trimleft(adoquery1['fieldname']))

هميشه براي نمايش اطلاعات توي فيلدها از اين خط استفاده ميشه ،
ولي اگه محتواي فيلدت رمز نگاري شده باشه رو من بلد نيستم
دوست عزیزم سلام.منظورم همین چیزی بود که شما نوشته بودید.از راهنماییتون بی نهایت متشکرم.

merced
سه شنبه 14 مهر 1388, 18:36 عصر
پیشمهاد می کنم همچین صاف .. قلفتی پسورد ذو تو دیتابیس ذخیره نکین. ... یه رمزی چیزی اون رشته روش انجام بشه که کسی نتونه به راحتی به رمزها دستذسی داشته باشه

paeezeh
پنج شنبه 16 مهر 1388, 12:21 عصر
پیشمهاد می کنم همچین صاف .. قلفتی پسورد ذو تو دیتابیس ذخیره نکین. ... یه رمزی چیزی اون رشته روش انجام بشه که کسی نتونه به راحتی به رمزها دستذسی داشته باشه
ميشه بگيد اين كارو چطور ميشه انجام داد؟

merced
پنج شنبه 16 مهر 1388, 18:34 عصر
ببين الان چيزي دم دست ندارم برات بفرستم ولي الگوريتم هايي خودت هم مي توني بنويسي كه مثلاً هر كاراكتر رو با يه چيزي XOR كنه و رشته جديد رو ذخيره كني.
براي برگردوندن هم عكس اون كار رو انجام مي دي