PDA

View Full Version : چک کردن آدرس ایمیل و فعال بودن آن

ghasemshami
سه شنبه 14 مهر 1388, 19:39 عصر
فرمی دربرنامه ام دارم که کاربر email خودش رو ثبت می کنه.
می خواستم اول چک کنم که آیا این آدرس درست است یا نه (مثلا @yahoo یا @gmail) را دارد یا نه یعنی از لحاظ نوشتاری درست است یا نه و
اینکه آیا این ایمیلی که زده شده آیا وجود دارد یا نه

مثل بعضی است سایت ها که چک می کنند

vcldeveloper
چهارشنبه 15 مهر 1388, 00:22 صبح
اون سایت ها فقط صحت آدرس ای میل وارد شد از نظر دستوری را بررسی می کنند. برای اینکه متوجه بشید آیا واقعا آدرس ای میل مورد نظر وجود دارد یا نه، باید یک ای میل به آن ارسال کنید.

برای بررسی دستوری آدرس ای میل چند نمونه Regular Expression در این سایت (تالارهای غیر دلفی سایت)، و سایت های دیگه در اینترنت وجود دارند. می تونید از اونها الگوبرداری کنید، یا یک کلاس کار با Regular Expression برای دلفی پیدا کنید (چند نسخه رایگان موجود هست)، و نمونه های پیدا شده را برای بررسی به آن بدید.

ghasemshami
چهارشنبه 15 مهر 1388, 07:36 صبح
عزیز وقتی یک ایمیل به اون بفرستم چطور میشه و چطوری باید بفهمم

دوما Regular Expression نمی دونم چی هست میشه در این موارد بیشتر توضیح بدید

Felony
چهارشنبه 15 مهر 1388, 08:03 صبح
پیرامون همون بررسی آدرس ایمیل از لحاظ دستوری .

ghasemshami
چهارشنبه 15 مهر 1388, 08:51 صبح
فرض کنید شما معلم اول دبستان و منم دانش آموزی که تازه اومدم کلاس اول دبستان

حالا شما به من توضیح بدید تا بفهمم و یاد بگیرم ممنون میشم

vcldeveloper
چهارشنبه 15 مهر 1388, 09:57 صبح
عزیز وقتی یک ایمیل به اون بفرستم چطور میشه و چطوری باید بفهمم
هیچی، اگر آدرس وجود نداشته باشه، یک ای میل حاوی متن خطا از سرور ای میل دریافت می کنید.

چیزی رو که با یک جستجوی چند ثانیه ایی میشه فهمید چی هست، دیگه نیازی نداره من درباره اش توضیح بدم:
http://en.wikipedia.org/wiki/Regular_Expression

ghasemshami
چهارشنبه 15 مهر 1388, 11:31 صبح
هیچی، اگر آدرس وجود نداشته باشه، یک ای میل حاوی متن خطا از سرور ای میل دریافت می کنید.

ببینید من وقتی smtp و با دلفی ارسال ایمیل می کنم اگه ایمیل طرف نباشه چطوری و چه پیغامی بهم میده

چرا اینقدر سر بسته سخن می گید، سخنتون را باز کنید من هم بفهمم

Felony
چهارشنبه 15 مهر 1388, 11:50 صبح
ببینید من وقتی smtp و با دلفی ارسال ایمیل می کنم اگه ایمیل طرف نباشه چطوری و چه پیغامی بهم میده

چرا اینقدر سر بسته سخن می گید، سخنتون را باز کنید من هم بفهمم
آقای کشاورز که به این واضحی گفتن ، وقتی یک ایمیل به یک آدرس ارسال میکنید اگر اون آدرس موجود نباشه یه ایمیل از طرف سرور ایمیل شما ( مثلا اگر دارید با یاهو ایمیل میفرستید از طرف سرور یاهو ) برای شما ارسال میشه که حاوی متن خطا است مثلا : The E_mail adress was not found
البته متن بالا فقط یه مثال بود ، شما میتونید ایمیل دریافتی رو تحلیل کنید و ببینید محتواش چی هست اگر محتواش پیغام خطا بود کارهای مورد نظرتون رو انجام بدید .

ghasemshami
پنج شنبه 16 مهر 1388, 20:39 عصر
نمونه ای برای این کار ندارید شما